ZiołaNaZdrowo.pl - wszystkie informacje o ziołach i ziołolecznictwie - dowiedz się o nas więcej  →

Zielarstwo

Przygotuj się na róże! – Herbal Roots zine

Znam brzeg, gdzie wieje dziki tymianek,
Gdzie rosną szczawiki i kiwający się fiołek
Całkiem pokryty soczystym drzewostanem,
Ze słodkimi piżmowymi różami i z eglantyną
.

William Shakespeare

Wiele poezji i literatury powstało wokół zwodniczo pięknej i pachnącej róży, która jest symbolem miłości, piękna i nie tylko. Żaden kwiat nie był nigdy bardziej porównywany niż róża w jej wielu formach, od pąka przez kwiat do kolca.

W związku ze zbliżającymi się Walentynkami, wszędzie widziałam róże!

Czy wiesz, że Róża jest wspaniałym ziołem leczniczym?

Najczęściej używa się płatków, pączków i bioder róży, ale można też wykorzystać liście, łodygi i korzenie.

Zacznijmy więc od płatków i pączków róży.

Kiedy myślimy o ziołolecznictwie, dobrze jest pomyśleć również o energetyce rośliny, której używamy, abyśmy mogli dopasować ją do ludzi i ich warunków.

Płatki róży są słodkie, chłodzące i osuszające, więc są świetne dla stanów, które są gorące i wilgotne, takie jak ból gardła z dużą ilością śluzu.

Róża ma długą historię pomagania w stanach chorobowych serca. Nie tylko fizyczne choroby serca, ale także emocjonalne i duchowe problemy z sercem, jak również.

Jest jednym z „sercowych” ziół, po które sięga się zawsze, gdy złamane serce potrzebuje naprawy.

Jest świetną alternatywą dla formuły Bacha „Rescue Remedy” i może być łączona z różnymi ziołami, aby bardziej osobiście zająć się sytuacją.

Ponieważ Róża może być chłodząca, najlepiej połączyć ją z rozgrzewającym ziołem, takim jak cynamon, jeśli osoba, która jej potrzebuje, ma tendencję do chłodzenia.

Fizycznie, Róża pomaga przy wysokim ciśnieniu krwi i słabym krążeniu, zwłaszcza gdy występują bóle głowy, palpitacje serca, uderzenia gorąca i czerwona twarz.

Róża była również używana w całej historii na różne dolegliwości. Rdzenni Amerykanie lubią różę na rany, biegunkę, wrzody w ustach, robaki i problemy z oczami.

Róża pomaga zrelaksować system nerwowy i świetnie sprawdza się w przypadku wyczerpania.

Ponieważ Róża jest chłodząca, jest świetna do leczenia wszelkich problemów z zapaleniem i gorącem. Zapalenia układu moczowego, zespół jelita drażliwego, drożdże i infekcje pochwy, zaparcia, spowolnione trawienie i zapalenie wątroby mogą skorzystać z chłodzącego dotyku róży.

Ponadto zioło to pomaga zmniejszyć napięcie w nerkach i wątrobie i jest pomocne w problemach z wątrobą, w tym w ostrym lub przewlekłym zapaleniu wątroby, zwłaszcza gdy występuje stan zapalny.

Róża tworzy kojący syrop lub ziołowy miód, który łagodzi ból gardła.

Płatki róży można wysuszyć i sproszkować, aby posypać nimi rany lub zrobić z nich pastę do leczenia ran i wrzodów. Płatki róży, zalane wodą jako herbata, są doskonałym środkiem do przemywania oczu. Płatki zmieszane z olejkiem mogą być używane jako olejek po kąpieli. Łyżeczka nalewki lub miodowych płatków róży stanowi doskonały dodatek do każdego naparu lub nawet szklanki wody jako orzeźwiający i rozkoszny napój. Syrop różany można również połączyć z wodą gazowaną, aby uzyskać różaną wodę sodową.

Biodra są pełne witaminy C i świetnie wzmacniają układ odpornościowy. Często dodaje się je do preparatów na zimę, aby pomóc w walce z wirusami.

Aby uzyskać ich lecznicze właściwości, owoce róży można poddać nalewce, suszyć, sproszkować, zaprawić miodem lub dodać do eliksiru. Można z nich również zrobić galaretkę lub zaparzyć cierpką, cytrynową herbatę. Owoce mają właściwości lecznicze.rs wewnątrz i trzeba je odcedzić podczas używania lub włoski mogą podrażniać gardło.

Pamiętaj, że łodygi, liście i korzenie również mogą być stosowane leczniczo. Wszystkie mogą być suszone i używane w naparach lub nalewkach. Zielarze, którzy stosują różę, czasami łączą części nadziemne razem podczas przygotowywania preparatów ziołowych.

Chcesz nauczyć się robić wodę różaną z dziećmi? Sprawdź moją poniedziałkową serię Making. W tym tygodniu odcinek poświęcony jest robieniu wód ziołowo-kwiatowych!

Chcesz posłuchać „Radiant Rose”? Ta historia pochodzi z ebooka Róża z zina Herbal Roots i można ją znaleźć na YouTube tutaj:

Chcesz dowiedzieć się WIĘCEJ o Róży? Sprawdź mój eBook o tej Pięknej roślinie!

https://herbalrootszine.com/product/rose-issue-20/

Róża jest wspaniałym „początkującym” ziołem, o którym dzieci mogą się dowiedzieć i jest częścią mojego rocznego kursu dla dzieci „Nowe zioła”.

Aby dowiedzieć się więcej o moich kursach i zapisać się, odwiedź stronę:

https://herbalrootszine.com/all-courses/

Podobne artykuły
Zielarstwo

Na chwałę babki lancetowatej - Ziołowe Korzenie zine

Zielarstwo

4 rośliny lecznicze, które można uprawiać w sklepie spożywczym

Zielarstwo

Nauczanie dzieci ziołolecznictwa przy ograniczonym budżecie

Zielarstwo

Czy cierpisz na "porażkę" z powodu perfekcjonizmu?

Zapisz się na Newsletter
i otrzymuj najnowsze posty prosto na swoją skrzynkę