ZiołaNaZdrowo.pl - wszystkie informacje o ziołach i ziołolecznictwie - dowiedz się o nas więcej  →

Zielarstwo

Czy wiesz, że Czarny Orzech ma tyle zastosowań?

Orzech włoski
Zielone łuski

Leczenie, oczyszczanie, farbowanie

Niewieluo tym wie
Medycyna

Prawdopodobnie próbowałeś orzechów włoskich w sałatkach lub ciastkach. Mięso orzecha jest cenione do jedzenia i jest również tłoczone, aby stworzyć masło orzechowe, które jest podobne do masła orzechowego, lub olej z orzecha, który może być używany do gotowania.

Drzewa mogą być zbierane wiosną, podobnie jak klony, aby uzyskać sok, który może być gotowany, aby uzyskać syrop orzechowy i cukier.

Chociaż tylko orzechy i sok są wykorzystywane do jedzenia, łuski i wewnętrzna kora również zawierają składniki odżywcze. Łuski orzecha czarnego zawierają aluminium, wapń, chrom, kobalt, miedź, jod, żelazo, magnez, mangan, niacynę (B3), fosfor, potas, białko, ryboflawinę, selen, krzemionkę, sód, siarkę, tiaminę (B1), cynę, witaminy A i C oraz cynk. Wewnętrzna kora zawiera wapń, jod i krzemionkę. Orzech zawiera beta-karoten, ryboflawinę (B2), witaminę C, mangan i fosfor.

W medycynie wykorzystuje się liść, suszoną korę wewnętrzną, zieloną łuskę, zgniłą łuskę i orzech.

Energetycznie orzech włoski jest gorzki, ściągający, chłodzący i wysuszający. Dotyczy to liści, łuski i kory wewnętrznej, natomiast orzech jest słodki, rozgrzewający i nawilżający. Czarny Orzech zawiera wiele składników.

Liść zawiera napthquinone juglone, taninę, kwas elagowy, kwas galusowy, flawonoidy, inositol i olejki eteryczne.

Wewnętrzna kora zawiera napthquinone juglone, garbniki i kwas elagowy.

Łupiny zawierają juglon napthquinone.

Orzech zawiera niezbędne kwasy tłuszczowe: kwas linolowy i kwas linolenowy oraz serotoninę.

Leczniczo Orzech Czarny ma wiele ofert.

Liść jest alteratywny, przeciwrobaczny, przeciwgrzybiczny, przeciwzapalny, antyseptyczny, przeciwwirusowy, ściągający i detergent.

Wewnętrzna kora ma działanie napotne, przeciwrobaczne, przeciwgrzybicze, antyseptyczne, przeciwwirusowe, ściągające, katarktyczne, detergentowe, przeczyszczające i przeczyszczające.

Łuska ma działanie przeciwrobaczne, przeciwgrzybicze, antyseptyczne, przeciwwirusowe, ściągające, detergentowe, przeczyszczające, napotne i wermachtowe.

Orzech ma działanie przeciwzapalne, rozszerzające oskrzela i tonizujące nerki.

Ponieważ Orzech Czarny jest bogaty w garbniki, jest niezwykle ściągający, co czyni go przydatnym w leczeniu stanów zapalnych jelit, w tym hemoroidów. Jego liść pomaga przy biegunce, podczas gdy kora pomaga przy zaparciach. Black Walnut może być połączony z Dandelion, aby pomóc w łagodnych zaparciach.

Jako anty-pasożytniczy Czarny Orzech okazał się skuteczny w usuwaniu różnych pasożytów, takich jak Giardia i innych pasożytów, które są obecne w jelitach. W połączeniu z jego działaniami ściągającymi i przeciwzapalnymi, koi jelita i niszczy patogeny.

Miejscowo, może być stosowany do grzybicy, candida, stopa sportowca i innych grzybów wzrostu na skórze choć Orzech może być plamiące więc powinny być stosowane z tym pamiętać.

Inni mówili o używaniu Czarnego Orzecha miejscowo dla ognisk gontyny. Podejrzewam, że byłoby to świetne do stosowania na ospę wietrzną, jak również, ponieważ oba pochodzą z tego samego wirusa.

Zielone łuski, liście i wewnętrzna kora są pomocne w dotlenianiu krwi. Herbata z łusek była stosowana przy głuchocie, bólach w uszach i szumach w uszach.

Esencja kwiatowa z orzecha włoskiego wspomaga przemiany, od dojrzewania i menopauzy do przeprowadzki, zmiany pracy, pójścia do nowej szkoły, lub zmiana statusu związku, oferując jednocześnie ochronę przed nadmierną stymulacją, która może pochodzić od sił zewnętrznych. Esencja z kwiatu orzecha włoskiego jest również wspierająca dla tych, którzy próbują uwolnić się od złych nawyków i stworzyć nowe w swoim życiu.

Najczęściej można znaleźć sproszkowane łuski orzecha włoskiego do użytku komercyjnego, jednak liście i gałązki mogą być stosowane z dużym powodzeniem, jak również. W przypadku wola i niedoczynności tarczycy należy stosować tylko zgniłe łuski czarnego orzecha (po tym, jak stały się czarne) w formie nalewki. Na wszystko inne można stosować liście, gałązki, ziele lub łuski w formie nalewki, oleju lub herbaty.

Oprócz tego, że jest jadalne i lecznicze, drewno orzecha włoskiego jest używane do budowy mebli i wykończenia domów, a także spalane na drewno opałowe.

Twarda skorupa czarnego orzecha jest wykorzystywana komercyjnie w czyszczeniu ściernym, kosmetykach i nie tylko.

Wiele części drzewa może być również używane jako barwnik. Liście dają bardziej zielony kolor, podczas gdy łuski dają różne odcienie od złotego brązu do głębokiego brązu, w zależności od tego, kiedy są zbierane i używane. Kadłuby są również gotowane w wodzie, a ciecz gotowana w celu uzyskania brązowego atramentu.

Ekstrakt z czarnego orzecha włoskiego Przepis

Podczas robienia tej nalewki używaj zielonych łusek. Jeśli chcesz zrobić nalewkę specjalnie na niedoczynność tarczycy i wole związane z niedoczynnością tarczycy, użyj zgniłych łupin orzecha włoskiego (gdy stały się czarne i lepkie). Nalewka ta jest świetna do stosowania zewnętrznie na wszelkiego rodzaju grzyby. Można ją również przyjmować wewnętrznie na pasożyty.

Uwaga: Możesz chcieć nosić rękawiczki podczas obchodzenia się z Czarnym Orzechem, ponieważ może on być bardzo plamiący.

Zielone łuski czarnego orzecha
Alkohol zbożowy
Woda

Łupiny orzechów włoskich posiekać nożem na kawałki.

Wypełnij słoik do połowy posiekanymi łupinami.

Wypełnij słoik do połowy alkoholem zbożowym, a następnie uzupełnij wodą. Opatrz swój słoik etykietą z nazwą, datą i ilością alkoholu oraz materiału roślinnego.

Pozostaw do namoczenia na 4 tygodnie.

Dawkowanie ogólne

(3 razy dziennie)

Dorośli:

Dzieci:

15-30 kropli

2-6 5-10 kropli

7-12 10-15 kropli

Chcesz nauczyć się robić Czarny Barwnik Orzechowy ze swoimi dziećmi? Sprawdź moją nową serię Monday Making. W tym tygodniu odcinek poświęcony jest robieniu tego zabawnego barwnika! https://www.youtube.com/watch?v=8UlP0h1Nn2I&t=311s

Chcesz posłuchać „Black Walnut’s Creation”? Ta historia pochodzi z wydania Czarnego Orzecha w zinie Herbal Roots i można ją znaleźć na YouTube tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=wcKuj-qlO3I

Chcesz dowiedzieć się więcej o Czarnym Orzechu? Możesz znaleźć eBook o Czarnym Orzechu w moim sklepie:
https://herbalrootszine.com/product/black-walnut-issue-34/

Albo, dołącz do Herb Clubu, aby otrzymać wszystkie lekcje wideo i dodatkowy program nauczania do Czarnego Orzecha:
https://herbalrootszine.com/join

Podobne artykuły
Zielarstwo

Na chwałę babki lancetowatej - Ziołowe Korzenie zine

Zielarstwo

4 rośliny lecznicze, które można uprawiać w sklepie spożywczym

Zielarstwo

Nauczanie dzieci ziołolecznictwa przy ograniczonym budżecie

Zielarstwo

Czy cierpisz na "porażkę" z powodu perfekcjonizmu?

Zapisz się na Newsletter
i otrzymuj najnowsze posty prosto na swoją skrzynkę