ZiołaNaZdrowo.pl - wszystkie informacje o ziołach i ziołolecznictwie - dowiedz się o nas więcej  →

Jedz z ziołami

Ziołowy Odżywczy Dressing do Sałatek | ZiolaNaZdrowo.pl

Sos do sałatek to coś, czego nie kupowałam od bardzo dawna. Kiedy już go kupowałam, lista składników, niezależnie od tego, jak bardzo „organiczna”, zawsze zawierała coś, co budziło moje wątpliwości. W rezultacie zaczęłam robić swój własny dressing i już nigdy nie zawrócę. To takie proste i jedna z najbardziej odżywczych rzeczy, jakie stawiamy na stole.

Oto lista powodów, dla których robię własny dressing:

  • 1. Wiem, co się w nim znajduje.
  • 2. Mogę wybrać składniki, które zwiększają gęstość odżywczą mojego posiłku. Innymi słowy, dostaję moje witaminy i minerały z mojego sosu sałatkowego.
  • 3. Dostaję do dressingu moje wspaniałe octy ziołowe i od czasu do czasu ziołowy olej infuzowany (który nadaje się do #2). Ocet jest świetnym medium do ekstrakcji witamin i minerałów, jak również wspiera organizm w ich przyswajaniu.
  • 4. Mogę dodawać nowe składniki po drodze, dzięki czemu każdy dressing jest wyjątkowy i ciekawy.
  • 5. Ten dressing robi również świetny sos do maczania chleba, warzyw i czegokolwiek innego, co jesteś skłonny maczać.
  • 6. Mogę zrobić wystarczająco dużo na tydzień lub dwa w 5 minut.

Dodawanie ziół poprzez infused octy i / lub oleje dodaje do dressingów składniki odżywcze, że ocet i / lub olej wyciągnąć z rośliny. Ocet wyodrębni szerokie spektrum witamin i minerałów i zapewnia doskonałe menstruum dla absorpcji składników odżywczych. A jeśli używasz surowego octu jabłkowego, korzystasz z dodatkowych składników odżywczych w occie. Często podaję ten dressing na lunchach klasowych, kolacjach wild eats i podczas programu praktyk. Często jestem proszona o przepis, więc oto on. Smacznego!

Dressing do sałatek i/lub sos do dipów

Czasami dodaję maślankę, która zagęszcza go i dodaje kremowej konsystencji. Możesz również dodać mielone nasiona lnu, imbir i/lub czosnek, aby zrobić dressing inspirowany kuchnią azjatycką.

Można go używać do sałatek, wszelkich dań warzywnych, potraw zbożowych i/lub jako marynatę. Im więcej miso dodasz, tym gęstszy będzie dressing.

Oczywiście ci z was, którzy są jak ja, gotują od podstaw, dodadzą wszystko, co macie dostępne, aby stworzyć swoją własną wersję.

Podobne artykuły
Jedz z ziołami

Tulsi i lawendowa woda gazowana

Jedz z ziołami

Zrób ziołowe herbaciane popsicles! - ZiolaNaZdrowo.pl

Jedz z ziołami

Łatwy przepis na miód z tymiankiem i czosnkiem

Jedz z ziołami

Woda infuzowana z melisą, arbuzem i miętą

Zapisz się na Newsletter
i otrzymuj najnowsze posty prosto na swoją skrzynkę