ZiołaNaZdrowo.pl - wszystkie informacje o ziołach i ziołolecznictwie - dowiedz się o nas więcej  →

Kwiaty

8 najważniejszych wskazówek od profesjonalnego ogrodnika dotyczących zamawiania i pielęgnacji suszonych kwiatów

Jeśli nigdy nie zamawiałeś suszonych bukietów online, to możesz się zastanawiać, o co tyle zamieszania? Suszone kwiaty mogą być świetną alternatywą dla świeżych z wielu powodów, zwłaszcza jeśli szukasz bezobsługowego podejścia do dekorowania kwiatami.

Podczas gdy świeże kwiaty wymagają przycinania i wymiany wody, suszone nie wymagają tego – a ponadto utrzymują się znacznie dłużej, bo od kilku miesięcy do roku. Ze względu na ich żywotność (i ogólnie wyższą cenę), ważne jest, aby wybrać odpowiedni bukiet konserwowany do swojej przestrzeni.

Po sprawdzeniu najlepszych miejsc do zamawiania suszonych kwiatów online, dowiedziałam się co nieco o procesie zamawiania i pielęgnacji kwiatów konserwowanych. Oto moje najważniejsze wskazówki, jak najlepiej wykorzystać bukiet i jak wybrać odpowiednie kwiaty do swojego domu.

1. Wybierz odpowiedni styl

To może zabrzmieć oczywiście, ale jest wiele stylów do wyboru, jeśli chodzi o znalezienie idealnego bukietu do Twojej przestrzeni. Podobnie jak świeże kwiaty, suszone bukiety występują we wszystkich kształtach i rozmiarach, a także w zaskakująco szerokiej palecie kolorów. Ponieważ suszone bukiety trudniej jest przyciąć bez ich uszkodzenia, warto upewnić się, że wysokość i szerokość wybranej aranżacji będzie odpowiednia.

Jeśli chodzi o kolory i style, pamiętaj, że suszone bukiety mogą się różnić prawie tak samo jak świeże. Podczas gdy wiele suszonych bukietów jest całkowicie naturalnych, inne zawierają kwiaty i trawy, które były barwione lub traktowane. Niektóre z tych kolorów mogą być dokładnym przeciwieństwem „naturalnego” wyglądu (pomyśl: jasnoróżowe trawy), podczas gdy inne mogą być tylko lekko zabarwione lub upiększone. Pamiętaj, aby spojrzeć na zdjęcia i przeczytać drobny druk, aby wiedzieć, co dokładnie zamawiasz.

Dobrym pomysłem jest również zastanowienie się nad tym, gdzie chciałabyś umieścić swoje zasuszone kwiaty i zamówienie bukietu, który sprawdzi się w tej konkretnej przestrzeni.

2. Bądź świadoma zapachu

Kolejny estetyczny szczegół, który nie zawsze jest widoczny aż do momentu otrzymania bukietu? Niektóre suszone bukiety rzeczywiście mają zapach, podczas gdy inne nie. Chociaż niektóre z kwiatów, które recenzowałam, wydawały się mieć początkowy „zapach gazowania” (podobnie jak meble), inne zachowały swój zapach nawet kilka dni i tygodni po fakcie.

Sprowadza się to do dwóch rzeczy: Naturalnego zapachu kwiatów i tego, czym zostały potraktowane. Niektóre kwiaty (jak lawenda czy eukaliptus) mają naturalnie silny zapach, dlatego warto zaplanować umieszczenie bukietów zawierających te rośliny w większej przestrzeni, gdzie zapach nie będzie przytłaczający (np. w przedpokoju, w przeciwieństwie do stołu w jadalni).

Nawet jeśli nie kupiłeś całego pęku eukaliptusów, wystarczy kilka łodyg tego rodzaju roślin, aby stworzyć silny zapach, który przytłoczy wrażliwy nos lub maleńką kuchnię. Po znalezieniu bukietu, który Ci się podoba, koniecznie przeczytaj o roślinach, które się w nim znajdują i upewnij się, że wybierasz coś o zapachu, który lubisz i który sprawdzi się w przestrzeni, którą dekorujesz.

3. Zaplanuj bałagan

Nie da się tego obejść, suszone bukiety są niechlujne. A jeśli jesteś osobą typu A, która nie może znieść nawet małego bałaganu, będziesz chciał dokładnie rozważyć, jaki rodzaj suszonych kwiatów dostaniesz i gdzie je umieścisz.

Niektóre kwiaty są oczywiście bardziej niechlujne niż inne. Należą do nich takie rzeczy, jak pierzaste trawy lub wszystko, co ma wysuszone puszyste strąki nasion (jak Goldenrod). Choć niektóre z tych roślin będą zrzucać liście bez względu na wszystko, istnieje kilka zasad dobrej praktyki, których można przestrzegać, aby złagodzić bałagan.

Pierwszą z nich jest trzymanie aranżacji w wysokim, solidnym wazonie na powierzchni o małym natężeniu ruchu. Zapobiegnie to ich niepotrzebnemu obijaniu się. Innym sposobem na zachowanie kwiatów jest potraktowanie ich czymś w rodzaju lakieru do włosów lub podobnego lakieru, który utrzyma kwiaty przed odpadnięciem. Wreszcie, ale na pewno nie najmniej, można uniknąć sporo bałaganu po prostu będąc strategiczne w jaki sposób i gdzie otworzyć swoje suszone bukiety. Co prowadzi mnie do następnego punktu.

4. Rozpakuj delikatnie

To naturalne, że po otwarciu swoich aranżacji chcesz je spulchnić. Prawdopodobnie zostaną one przewiązane sznurkiem i zapakowane w papierowe lub plastikowe opakowanie. Jednak najlepszym sposobem na to (i uniknięcie niepotrzebnego bałaganu lub uszkodzenia kwiatów) jest rozpakowanie kwiatów na zewnątrz lub nad opakowaniem, w którym zostały dostarczone.

Po kilku bukietach, które wylądowały na wszystkich moich podłogach i stołach, w końcu nauczyłam się nie tylko rozpakowywać moje kwiaty nad pudełkiem, w którym przyszły, ale także przecinać sznurek, a nawet puszyć je i układać w ich wazonie nad tym samym pudełkiem. Dzięki temu moje bukiety były gotowe do wystawienia, bez konieczności dodatkowego sprzątania.

5. Suszone bukiety trzymaj z dala od ciepła

Po przybyciu bukietów, istnieje kilka najlepszych praktyk, które będziesz chciał zachować w pamięci, aby zachować je tak długo, jak to możliwe. Pierwszą z nich jest trzymanie ich z dala od ciepła każdego rodzaju. Obejmuje to grzejniki, piece i mniej oczywiste – bezpośrednie światło słoneczne.

Ciepło (a zwłaszcza światło słoneczne) szybko zniszczy Twoje kwiaty, może nawet sprawić, że ich kolory wyblakną lub spowodują, że opadną szybciej niż normalnie. Choć w większości domów nie da się uniknąć światła słonecznego, staraj się unikać umieszczania kwiatów w najbardziej nasłonecznionych częściach domu i wybieraj chłodniejsze, ciemniejsze kąty, w których nie będą one nasiąkały godzinami światła słonecznego każdego dnia.

6. Unikaj także wilgoci i wody

Podobnie jak w przypadku unikania ciepła, będziesz również chciał uniknąć zamoczenia swojego suszonego bukietu lub umieszczenia go w wilgotnym środowisku. Chociaż to chyba rozumie się samo przez się, suszone kwiaty nie powinny być umieszczone w wodzie, lub w obszarach o wysokiej kondensacji lub wilgoci. Może to być bardzo parna łazienka, a nawet obok kubła na kompost lub miski ze świeżymi owocami.

Ponieważ większość suszonych bukietów nadal zawiera pewne organiczne materiały, będziesz chciał uniknąć trzymania ich bezpośrednio obok czegokolwiek, co może spowodować, że spleśnieją lub zgniją. Najlepsze środowisko dla suszonych bukietów to takie, które jest suche i chłodne. Przechowując je w miejscu, które pasuje do tego opisu, będziesz mógł zachować je i cieszyć się ich świeżym wyglądem o wiele dłużej.

7. Bądź świadomy tego, co jest przyjazne dla zwierząt (a co nie)

Dla każdego, kto utrzymuje dom z czworonożnym przyjacielem, ważne jest, aby zawsze rozważyć, jakie rodzaje roślin przynosisz do domu i czy są one przyjazne dla zwierząt domowych, czy nie. Niektóre kwiaty zachowują swoją toksyczność nawet po wysuszeniu (jak lilie czy poinsecja), a inne mogą stać się toksyczne z powodu środków chemicznych, którymi są traktowane.

Pamiętaj, aby umieścić swój suszony bukiet poza zasięgiem zwierząt domowych i małych dzieci, lub upewnij się, że rośliny wchodzące w skład aranżacji nie będą niebezpieczne, jeśli przypadkowo trafią do czyichś ust.

8. Weź pod uwagę wszelkie alergeny

Kolejna ostatnia myśl do rozważenia przed wniesieniem suszonych bukietów do domu? Alergie. Niektóre kwiaty mogą być szczególnie drażniące dla tych z wrażliwymi nosami (lub alergiami), więc dobrze jest dwukrotnie sprawdzić, co będzie zawarte w bukiecie, zanim sfinalizujesz zamówienie.

To, że kwiaty są suszone, nie oznacza, że nie mogą być silne, więc przed zaproszeniem potencjalnie kichającej aranżacji do wspólnej przestrzeni, skonsultuj się z małżonkiem lub współlokatorem.

Wniosek

Suszone kwiaty mogą być równie piękne jak świeże, zwłaszcza jeśli zwrócisz uwagę na rodzaj bukietu i miejsce, w którym go wyeksponujesz. Zastosuj się do tych wskazówek, aby jak najlepiej wykorzystać suszone bukiety, a będziesz mógł cieszyć się nimi w swoim domu przez wiele miesięcy, a nawet lat!

FAQs:

Jak długo wytrzymują suszone bukiety?

Suszone bukiety zazwyczaj wytrzymują od kilku miesięcy do jednego roku. Przy odpowiedniej pielęgnacji można je przechowywać nawet dłużej, choć po roku mają tendencję do blaknięcia i tracą część swojego świeżego, żywego wyglądu.

Czy suszone bukiety są tego warte?

Tak!!! Chociaż mogą być drogie, suszone bukiety są długotrwałą inwestycją, która doda świeżego koloru i tekstury do Twojego domu przez okres do jednego roku (a czasem nawet dłużej). Możesz kupić suszone bukiety online, a nawet ściąć i wysuszyć własne kwiaty, aby stworzyć zachowane aranżacje.

Czy suszone bukiety się psują?

Wszystkie organiczne rzeczy w końcu będą musiały zostać skompostowane (lub wyrzucone), ale ogólnie rzecz biorąc, większość dobrze zakonserwowanych bukietów może przetrwać do roku, zanim zaczną wyglądać nieco gorzej i trzeba będzie je wymienić.

Z czego wykonane są kwiaty konserwowane?

Jeśli nie zaznaczono inaczej, większość kwiatów konserwowanych to tak naprawdę świeże kwiaty, które przeszły proces suszenia. W tym celu należy użyć stojaka do suszenia lub po prostu powiesić je do góry nogami w chłodnym, suchym miejscu z dala od światła słonecznego, aż do całkowitego wyschnięcia. Dodatkowe zabiegi mogą obejmować takie rzeczy jak traktowanie kwiatów z kolorami lub konserwantami, aby stworzyć pewną estetykę i sprawić, że będą trwać dłużej.

Larissa jest pisarką, ogrodniczką i zielarką mieszkającą w górach San Juan w Kolorado. Jej teksty były szeroko publikowane w publikacjach dotyczących stylu życia i finansów osobistych w całym kraju, jest również twórczynią cotygodniowego newslettera @rootedintribe.

<!– Koniec .m-a-box-content-middle –>

Podobne artykuły
Kwiaty

Stems Brooklyn Nowy Jork

Kwiaty

O Julia Testa Kwiaciarnie w Nowym Jorku

Kwiaty

Ultimate Guide to Floriography: Wiktoriański język kwiatów

Kwiaty

Kompletny przewodnik po Hanakotoba: Japoński język kwiatów

Zapisz się na Newsletter
i otrzymuj najnowsze posty prosto na swoją skrzynkę