ZiołaNaZdrowo.pl - wszystkie informacje o ziołach i ziołolecznictwie - dowiedz się o nas więcej  →

Ziołolecznictwo

Ziołowe środki na niepokój i ataki paniki

herbal remedies for anxietyherbal remedies for anxiety

Od okazjonalnego niepokoju – jak motyle w brzuchu przed ważnym wydarzeniem, nerwy wywołane występem lub trema u dentysty – do pełnych uogólnionych zaburzeń lękowych (GAD) z atakami paniki i wyniszczającymi fobiami, istnieje wiele różnych rodzajów lęku. I, na szczęście, istnieje wiele różnych rodzajów ziół i medycyny roślinnej, które mogą pomóc w lęku.

Ale zanim przejdziemy do rozwiązań, ważne jest, aby uznać, że lęk jest prawdziwy. Z wieloma postaciami, może zaprezentować się w swoim życiu jako bezsenność, depresje, zmęczenie, samoleczenie uzależnienia, paraliż pracy lub związku, i więcej. W wielu przypadkach może to być ulotne; naturalne nawet, czuć niepokój przed, powiedzmy, ślubem lub narodzinami dziecka, lub w środku dużej zmiany w życiu. Jednak przewlekły niepokój nie powinien być codzienną częścią ludzkiego doświadczenia i może prowadzić do stresu, który prowadzi do dysregulacji kortyzolu, który może ostatecznie wpłynąć nie tylko na emocjonalne samopoczucie, ale także na zdrowie fizyczne.

Jeśli masz lęk, wiesz, że to nie żart, aby czuć, że coś jest stale trzyma cię z powrotem – lub że niebo ma zamiar wpaść na ciebie w każdej sekundzie. Wiesz, jak bardzo może to wpłynąć na czerpanie radości z życia.

Te punkty stają się szczególnie zniechęcające, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że zaburzenia lękowe są najczęściej diagnozowanymi chorobami psychicznymi w Stanach Zjednoczonych, a około 30% populacji doświadcza objawów lękowych w swoim życiu. Jeszcze bardziej zniechęcający dla pań, w szczególności, jest fakt, że zaburzenia lękowe występują dwukrotnie częściej u kobiet niż u mężczyzn.

Najbardziej dominujące „antidotum?” Farmaceutyki.

Ale rzecz w tym, że leki przeciwlękowe, w tym tak często przepisywane i silnie uzależniające benzodiazepiny (leki takie jak Ativan, Xanax, Klonopin i Valium) oraz inne leki, mają wiele skutków ubocznych – w tym krótko- i długoterminowy, potencjalnie trwały wpływ na funkcje poznawcze. Wyciszenie objawów lękowych może pomóc w danej chwili, ale nie powstrzyma ich przed powrotem i nie rozwiąże problemu podstawowych przyczyn, dlaczego czujesz się tak, jak się czujesz.

Herbs For Anxiety: Moja opinia jako zielarza i lekarza

Ok, więc jakie są moje alternatywy? Podczas leczenia lęku w mojej praktyce klinicznej, zawsze pracuję z moimi pacjentami, aby znaleźć ich unikalny zestaw podstawowych przyczyn. Aby dowiedzieć się, jak znaleźć swoje przyczyny i zająć się lękiem w odżywczy sposób, możesz przeczytać mój artykuł na ten temat tutaj .

Podczas gdy ty dostajesz uchwyt na te przyczyny źródłowe, lub jeśli po prostu chcesz wziąć coś, co pomoże ASAP – wspierające środki zaradcze mogą pomóc ci dostać się i czuć więcej wewnętrznego spokoju, dzień po dniu.

Przez ponad 35 lat praktykowania jako zielarz, a nawet teraz jako lekarz medycyny, który może przepisywać leki, moim rozwiązaniem jest ziołolecznictwo. W dodatku zapewniać my z znacząco „phytochemicals” który pracuje na resetować ścieżkach wśród nasz układ nerwowy, wiele botanicznych alternatywy pracuje równie dobrze jak farmaceutyki i rzadko powoduje skutki uboczne – w odróżnieniu od ich farmaceutycznego counsela.terparts. A dla pań dbających o ziemię, takich jak ja, uwielbiam to, że substancje botaniczne zapewniają lek, który nie powoduje nadmiernego stresu na naszej planecie (wszyscy wiemy, do czego może doprowadzić stres w naszych ciałach, wyobraźmy sobie, jak to się ma do Matki Ziemi), który farmaceutyki powodują w naturalnych środowiskach.

Więc teraz pewnie myślisz… „Ok, dr Aviva, to wszystko brzmi świetnie, ale od czego mam zacząć?”.

Jestem tak zadowolony, że zapytałeś …

7 naturalnych alternatyw dla leków przeciwlękowych

Jako zielarz, który również kocha naukę, to zawsze zachwyca mnie, gdy to, co tak niedawno było fringe – przy użyciu roślin jako leków – dostaje uznane za jego wartość. Zachwyca mnie również, gdy nauka potwierdza to, co kobiety wiedziały od tysiącleci – że rośliny leczą. A w przypadku poniższych ziół, istnieje nie tylko silna historia tradycyjnego stosowania, ale także solidna nauka.

Lawenda

Piękna, pachnąca lawenda jest również jednym z naszych najskuteczniejszych ziół na niepokój – zarówno ten chroniczny, jak i ten ostry. Regularnie przyjmowany na około godzinę przed snem, produkt Lavela – wyciąg z lawendy europejskiej – wykazał skuteczność korzystną dla benzodiazapin w zmniejszaniu lęku, bez skutków ubocznych i potencjału uzależniającego.

Stał się on podstawą w mojej praktyce lekarskiej. Poleciłam go członkom rodziny i przyjaciołom, a nawet sama go używałam w trakcie przygotowań do egzaminów medycznych, które stresują mnie do granic możliwości! Dawka olejku lawendowego, którą znajdziesz w powyższym produkcie, wynosi 80 mg/dzień.

Lawenda jest również delikatnie relaksująca przyjmowana w postaci herbaty. Zwykle łączę po ½ łyżki każdego z następujących składników: kwiaty lawendy, kwiaty rumianku i liść melisy, a następnie zaparzam w czajniczku lub naparze ziołowym przez 20 minut w 1 filiżance wrzącej wody. Dawka to 1 filiżanka. Dawka nalewki to 1-2 mL w ¼ szklanki wody, do 4 razy/dzień.

Olejek lawendowy może być również stosowany jako aromaterapia w dyfuzorze, na poduszce przed snem, w kąpieli lub kilka kropli stosowanych miejscowo w celu zmniejszenia ostrych objawów lękowych. Możesz chcieć nosić małą butelkę olejku ze sobą w torbie. Jest to bezpieczne do stosowania zewnętrznie tylko w ciąży, choć może być stosowany wewnętrznie podczas karmienia piersią. Obawy o estrogenowe skutki olejku lawendowego zostały wyolbrzymione, o czym pisałem tutaj w New England Journal of Medicine, jednak ponieważ ma on łagodne działania estrogenowe, jeśli masz historię raka z pozytywnym receptorem estrogenowym, trzymaj się łagodnych herbat teraz i wtedy, lub pomiń to zioło i wybierz z innych opcji poniżej.

Kurkuma

Jedno z moich ulubionych ziół na trawienie i stany zapalne – kurkuma – zostało teraz uznane w kilku badaniach za korzystne w leczeniu zarówno depresji, jak i lęku.

Kurkuma to korzeń (właściwie nazywany kłączem), który gdy jest świeży nie wygląda zbyt podobnie do swojego kuzyna, korzenia imbiru. To znaczy, dopóki nie przetniesz go i nie zobaczysz jasnożółtego wnętrza! Podobnie jak imbir, kurkuma zawiera „fitochemikalia”, które odwracają stan zapalny.

Kurkumina, która jest jednym z głównych składników aktywnych pochodzących z kurkumy, ma szczególnie silne działanie przeciwzapalne, które okazało się pomocne w zmniejszaniu niepokoju związanego z chronicznie aktywowaną reakcją na stres.

Sproszkowane zioło jest zdrowym dodatkiem do smoothies i innych potraw, a także ma właściwości lecznicze dla układu pokarmowego. Dla anty-anxiety efekty, będziesz chciał wziąć ekstrakt z kurkuminy. Dawka będzie różna w zależności od produktu, ale zazwyczaj wynosi od 80 do 500 mg dziennie. Zalecam przyjmowanie jej w postaci Meriva lub Theracumin, które zostały odpowiednio wzmocnione dla najlepszej absorpcji, oraz stosowanie się do zaleceń dotyczących dawkowania na wybranym produkcie. Kurkuma może być bezpiecznie stosowana jako przyprawa w ciąży; zarówno kurkuma jak i kurkumina mogą być bezpiecznie stosowane w okresie karmienia piersią, ale nie w czasie ciąży. Unikaj, jeśli masz anemię z niedoboru żelaza.

Grzybek Reishi

Reishi należy do klasy ziół zwanych adaptogenami, które pomagają nam dostosować się do stresów i wymagań współczesnego życia bez utknięcia w chronicznym „trybie przetrwania”. Łagodnie i skutecznie regulują reakcję organizmu na stres poprzez swoje tonizujące działania na nadnercza. Ten grzyb leczniczy jest szczególnie uspokajający i relaksujący i jest jednym z najlepszych ziół na lęki (a konkretnie jednym z najlepszych adaptogenów na lęki), a także lęki, które nie pozwalają spać, dla których można go wziąć tuż przed snem. Jest to bezpieczne do stosowania podczas karmienia piersią. Dawka to 3 do 9 g suszonego grzyba w kapsułkach lub tabletkach dziennie lub 2 do 4 mL nalewki w wodzie 2 do 3x/dzień. Możesz też zrobić moje gorące kakao z reishi dla jakiegoś specjalnego komfortu zmniejszającego niepokój.

Ashwagandha

Ashwagandha, również adaptogen, może znacznie zmniejszyć objawy lęku i wykazano, że poprawia poziom kortyzolu poprzez resetowanie stresu związanego z nadnerczami, ogólnie zmniejszając predyspozycje do lęku. Można dodać łyżeczkę lub dwie proszku do smoothie lub innych pokarmów, można go przyjmować w kapsułkach, 500-1000 mg dwa razy dziennie, lub w formie nalewki, 2-4 mL, dwa razy dziennie. Można go przyjmować przed snem, aby pomóc w zasypianiu, także wtedy, gdy zmartwienia nie dają spać.

Rumianek

Rumianek to zioło na niepokój, które jest tradycyjnie związane z właściwościami antystresowymi – mama Piotrusia Królika dała mu nawet trochę herbaty rumiankowej przed snem po ciężkim dniu na farmie Farmera McGregora, kiedy to prawie stał się gulaszem króliczym. Phew – mówić o niepokoju! Poważnie jednak, rumianek jest zatwierdzony w krajach europejskich, w których stosowanie ziołolecznictwa jest normą, a w badaniu z 2012 roku wykazano, że jest bardzo skuteczny w łagodzeniu lęku i codziennego stresu oraz w poprawie nastroju. Herbata rumiankowa jest bezpieczna w ciąży i podczas karmienia piersią.

Możesz też wybrać moją ulubioną drogę: zaparzenie pysznej filiżanki herbaty ziołowej z rumianku i melisy oraz dodanie wyciągów z dziurawca i macierzanki dla wieczornego lub każdorazowego smoczka. Melisa jest używana klasycznie w celu promowania relaksu i poprawy perspektyw; dziurawiec, zioło o gorzkim smaku, jest moim ulubionym środkiem na niespokojne chwile lub gdy czuję się przytłoczona i zestresowana. Ziele macierzanki jest bezpieczne tylko podczas karmienia piersią.

Melisa lekarska

Tradycyjnie nazywana „radosnym zielem”, melisa jest używana w Europie Zachodniej w ziołolecznictwie od setek lat – aby rozjaśnić ducha. Zwiększa poczucie spokoju i zmniejsza niepokój. Chociaż dowody naukowe nie są tak znaczące, jak w przypadku innych roślin w tym artykule, to nadal jest to naprawdę miłe zioło do włączenia do herbaty rumianku i lawendy.

Jednym z zastrzeżeń jest to, że niektóre badania pokazują melisa może zmniejszyć szybkość przetwarzania i czujność ze względu na bardzo łagodne uspokojenie, więc z tego powodu może to być coś, co chcesz użyć wieczorem lub w dni wolne, a nie powiedzieć, before egzamin lub ważną prezentację! Pełna dawka to 300 miligramów do czterech razy dziennie. Może zostaw to na weekendy. Powyższa herbata – pod lawendą – to uroczy wieczorny napój kojący nerwy.

Kava kava

Kava kava (Piper methysticum) jest doskonałym „środkiem ratunkowym” w przypadku ataku paniki i świetnie nadaje się do stosowania w przypadku tremy, lęku przed testami lub strachu przed lataniem. Trzy do pięciu kropli to często wystarczająca dawka kavy, choć można sięgnąć nawet po 30 kropli na raz (ten specyfik praktycznie zwala mnie z nóg, więc polecam wypróbowanie niskiej dawki za pierwszym razem i dostosowanie jej aż do znalezienia dawki dla siebie – i dajcie jej 30 minut zanim weźmiecie więcej w danym momencie, ponieważ nie zawsze „uderza” od razu). Podczas gdy jest ona w przeważającej mierze bezpieczna przy sporadycznym stosowaniu (na przykład kilka razy w miesiącu), a nawet codziennym stosowaniu w bardzo niskich dawkach, w przypadku większych dawek, przyjmowanych regularnie, zalecam współpracę z licencjonowanym terapeutą, ponieważ istnieje odległe ryzyko, że może ona wpływać na wątrobę (nie używaj jej, jeśli masz chorobę wątroby!).

Kava kava może być przyjmowana samodzielnie w kapsułkach lub nalewce ziołowej. Nalewki ziołowe, płynne ekstrakty zioła, to super łatwy sposób na przyjmowanie ziół. Te silne płynne ekstrakty pozwalają wziąć maleńką skoncentrowaną dawkę rozpuszczoną w wodzie (lub ulubionym zielonym soku). Jednak większość nalewek ziołowych jest wykonywana przez ekstrakcję alkoholu – więc nie jest to opcja dla każdego.

Ja robię następującą mieszankę „Ziołowy ratunek na stres”. Aby ją przygotować, kup po jednym z każdego z poniższych ekstraktów w renomowanej firmie. Możesz zmieszać te zioła na niepokój razem w większej szklanej butelce z zakraplaczem i zażyć 20-60 kropli mieszanki (kava kava jest rozcieńczona w mieszance, dlatego możesz przyjąć większą dawkę)

Nalewki z:

  • Ashwagandha
  • Melisy
  • Rumianku
  • Lawendy
  • Kava kava

Jeśli nie czujesz się komfortowo włączając kava kava, ponieważ jest dla Ciebie zbyt silna – nie szkodzi – zamień ją na nalewkę z Serdecznik pospolity.

Chasteberry

Jeśli twój szczególny rodzaj niepokoju to ten, który pojawia się tuż przed okresem, jako część PMS lub jako samodzielny objaw, Vitex (zwany również Chasteberry lub drzewem świętojańskim) może być właśnie biletem, który pomoże ci przebrnąć przez cykle bez niepokoju. W badaniach wykazano, że Vitex łagodzi objawy depresji i niepokoju występujące podczas PMS oraz ogólnie zmniejsza objawy PMS. Innym ziołem na niepokój, które uwielbiam łączyć z Vitexem, a które również pomaga na PMS, jest ziele rdestu. Dawka Vitexu w kapsułkach to 180 mg dwa razy dziennie, lub w nalewce, 3-5 mL dziennie.

Gdzie znaleźć zioła

Te ekstrakty, oraz inne zioła wymienione w tym artykule, można nabyć w Mountain Rose Herbs, Herb Pharm, Gaia Herbs, Herbs Etc, oraz wielu innych wspaniałych firmach będących właścicielami ziół, w tym tych, które można znaleźć w Replenish Online Formulary.

Jeśli nie chcesz kupować wszystkich powyższych, wybierz dwa swoje ulubione + kava kava. Albo poszukaj produktu w którejś z powyższych firm, który zawiera podobne składniki. Wiele z tych ziół znajdziesz również w formie kapsułek i tabletek w różnych kombinacjach.

Ten 'Herbal Stress Rescue’ może brać przed egzaminem, lotem, mówieniem zaangażowania, lub przed rodzinnym obiadem wakacyjnym! W zasadzie zawsze, gdy potrzebny jest jakiś ratunek dla stresu! Można go zażywać do 3 razy dziennie podczas turbulencji.ent times for up to a week at a time.

Czy próbowałeś zintegrować któreś z powyższych ziół na niepokój ze swoim życiem? Chętnie usłyszę o Twoich doświadczeniach! Skomentuj poniżej i daj mi znać…

Nie możesz mieć dość ziołolecznictwa? Ja też nie mogę. Jeśli masz ochotę na więcej informacji takich jak ta, które ośmielają się zagłębić w przyczyny źródłowe i podejście do zdrowia całej kobiety, upewnij się, że jesteś zapisana, aby otrzymywać więcej kobiecej mądrości i uzdrawiających środków na swoją skrzynkę pocztową i bądź na bieżąco z informacjami o darmowych wydarzeniach specjalnych i więcej opcji uczenia się ze mną! Dołącz do mojej listy mailingowej i otrzymaj darmowy plik do pobrania, Detox Your Medicine Cabinet!

Podobne artykuły
Ziołolecznictwo

Leczniczy bulion kostny dla alergików

Ziołolecznictwo

9 Korzyści Ashwagandhy: Dawkowanie i bezpieczeństwo

Ziołolecznictwo

5 korzyści płynących z Citrus Bergamot: Dawkowanie i bezpieczeństwo

Ziołolecznictwo

Ashwagandha na stany lękowe | ZiołaNaZdrowo.pl

Zapisz się na Newsletter
i otrzymuj najnowsze posty prosto na swoją skrzynkę