ZiołaNaZdrowo.pl - wszystkie informacje o ziołach i ziołolecznictwie - dowiedz się o nas więcej  →

Ziołolecznictwo

Naturalne środki na infekcje pęcherza i UTI

urinary tract infectionsurinary tract infections

Uwielbiasz czytać? Ciesz się artykułem poniżej. Nie masz czasu? Kliknij na odtwarzacz, by posłuchać.

Drogi moczowe, a zwłaszcza infekcje pęcherza (zapalenie pęcherza) są bardzo powszechne – ponad połowa z nas będzie miała przynajmniej jedną w pewnym momencie swojego życia, do 20% wszystkich kobiet ma jakiś dyskomfort w oddawaniu moczu lub infekcję pęcherza każdego roku, a aż 20% z nas, kobiet, będzie miało nawrót 6 miesięcy po infekcji pęcherza. To bardzo dużo infekcji pęcherza!

Infekcje pęcherza i nerek to oba rodzaje infekcji dróg moczowych. Ten artykuł skupi się na naturalnym podejściu do tłumienia infekcji pęcherza w zarodku. Nie mówię o infekcjach nerek, ponieważ prawie zawsze wymagają one leczenia antybiotykami, podczas gdy łagodne wspólne infekcje pęcherza często dobrze reagują na terapie naturalne. Lecząc infekcje pęcherza w sposób naturalny, kiedy to możliwe, możesz uniknąć nadużywania antybiotyków, które mogą siać spustoszenie w twoim jelicie i mikrobiomie, a w rezultacie z czasem, zwłaszcza kiedy musisz je regularnie przyjmować przy nawracających infekcjach pęcherza, mieć większy wpływ na twoje zdrowie.

Aby uzyskać pełny przegląd zapobiegania infekcjom pęcherza, możesz przeczytać ten artykuł tutaj. W powyższym podcaście omawiam oba te zagadnienia.

Symptomy infekcji pęcherza moczowego

Najczęstsze objawy infekcji pęcherza to częste (i czasami strasznie bolesne) oddawanie moczu, pilna potrzeba sikania, ból, skurcze lub ucisk nad kością łonową (ten kościsty grzbiet nisko z przodu twojego brzucha) i uczucie zmęczenia, złe samopoczucie lub brak energii (złe samopoczucie). Możesz zauważyć krew w moczu (lub na chusteczkach higienicznych), czego doświadcza do 40% kobiet z zapaleniem pęcherza.

Mogą one sprawić, że poczujesz się na tyle okropnie, że będziesz musiała opuścić pracę, a nieleczone mogą przejść w poważniejsze infekcje nerek, które mogą sprawić, że będziesz naprawdę chora.

W przypadku zakażenia pęcherza objawy pojawiają się zwykle dość nagle, a przy zakażeniu pęcherza nie występuje gorączka. Natomiast objawy zakażenia nerek pojawiają się stopniowo i zazwyczaj występuje gorączka, dreszcze, nudności i ból w dolnej części pleców. Antybiotyki są ważne w przypadku infekcji nerek, ale infekcje pęcherza u zdrowych dorosłych kobiet, które nie są w ciąży, mogą być często leczone naturalnie.

U młodych, aktywnych seksualnie kobiet, nagły początek bolesnego oddawania moczu może być również spowodowany zakażeniem chlamydią, lub rzadziej rzeżączką, więc uzyskanie posiewu moczu, który obejmuje te badania jest dobrym pomysłem.

Infekcje drożdżowe pochwy mogą również powodować podrażnienie cewki moczowej, prowadząc do objawów podobnych do infekcji pęcherza, więc rozważ to jako możliwą przyczynę, jeśli zmagasz się z objawami infekcji pochwy (swędzenie, pieczenie, gęsta lub nieprzyjemna wydzielina z pochwy), a także rozważ wykonanie posiewu moczu i pochwy w tym przypadku, jeśli nie jesteś pewna, co się dzieje.

Zarówno w zapobieganiu jak i leczeniu UTI, głównymi celami są:

– wspierać swój organizmnaturalna obrona przed infekcjami

– przywrócić równowagę mikroflory i zdrowie
– promować pH pęcherza, które jest niekorzystne dla szkodliwych bakterii
– zapobiegać przyleganiu bakterii do ściany pęcherza

Naturalne podejście do zakażeń pęcherza moczowego

Ziołowe i odżywcze środki mogą być doskonałą alternatywą dla antybiotyków w leczeniu infekcji pęcherza i zapobieganiu ich nawrotom. Mogą pomóc zabić szkodliwe bakterie, zmniejszyć podrażnienie i stan zapalny w drogach moczowych, zwiększyć odporność i przywrócić zdrową florę w pochwie i jelitach.

Poniżej znajduje się plan, który każę stosować moim pacjentom na początku objawów zapalenia pęcherza. Każda część planu jest ważna – więc nie pomijaj niczego, chyba że jest coś w planie, czego wiesz, że nie tolerujesz.

Możesz oczekiwać, że objawy zaczną się poprawiać po 12-24 godzinach, chociaż początkowo mogą się pogorszyć w ciągu pierwszych kilku godzin, kiedy leczenie się rozkręca. Objawy powinny się znacznie poprawić w ciągu 24-72 godzin, a całkowite ustąpienie objawów powinno nastąpić w ciągu 5 dni. Ze względu na wysoki wskaźnik nawrotów UTI, zalecam stosowanie tego planu przez 1 tydzień, po czym sugeruję przejście do planu profilaktycznego powyżej na kolejny tydzień.

To leczenie NIE jest przeznaczone dla kobiet w ciąży; proszę zobaczyć moją książkę The Natural Pregnancy Book dla UTI w ciąży. Poniższy plan jest bezpieczny podczas karmienia piersią, ale jeśli masz UTI w ciągu kilku tygodni po porodzie, proszę również zobaczyć swoją położną lub lekarza w celu uzyskania odpowiednich zaleceń.

Leczenie ogólne i dietetyczne

  • Wytnij cały cukier w swojej diecie przez 5 dni
  • Pij 6 do 8 szklanek wody dziennie.
  • Oddawaj mocz przy pierwszej potrzebie – nie wstrzymuj moczu!
  • Unikaj seksu podczas leczenia i przez kilka dni po nim.

Suplementy odżywcze na infekcje pęcherza moczowego

  • Przyjmuj 4 kapsułki probiotyku dziennie przez 2 dni, następnie 2 kapsułki dziennie przez 5 dni. Probiotyk powinien zawierać bakterie z rodzaju Lactobacillus, a jeśli masz również infekcję pochwy, upewnij się, że zawiera on również Lactobacillus reuteri i rhamnosus.
  • Przyjmuj 1000 mg witaminy C co 4 godziny przez 2 dni, a następnie 500 mg co 4 godziny przez 5 kolejnych dni.

Ziołowe środki na infekcje pęcherza moczowego

  • Pij 8 uncji soku żurawinowego co 4 godziny przez 3-5 dni, następnie 16 uncji/dzień przez tydzień, lub zażywaj żurawinę z mannozą, 2 kapsułki dwa razy dziennie, lub jeśli w proszku, 1 łyżkę dwa razy dziennie przez 1 tydzień, lub zażywaj kapsułki z ekstraktem żurawinowym 400 mg. co 2 godziny przez 48 godzin, a następnie co 4 godziny przez 5 dni.
  • Najskuteczniejsze preparaty ziołowe na zapalenie pęcherza to napary ziołowe, ponieważ przepłukują drogi moczowe. Oto prosty i skuteczny preparat: Zmieszaj po 1/3 uncji liścia uva ursi, korzenia prawoślazu i kwiatów krwawnika i umieść w słoiku typu mason wielkości kwarty lub w 4 filiżankach prasy francuskiej. Parzyć przez 1 godzinę, a następnie odcedzić płyn lub zanurzyć francuską prasę. Dawkowanie: 1/2 -1 filiżanka co 4 godziny, przyjmowana na ciepło lub na zimno. Ten preparat będzie przechowywany w lodówce przez 48 godzin. Możesz uzyskać te zioła z Mountain Rose Herbs; sugeruję zamówienie ich przez nocną pocztę, jeśli potrzebujesz ich od razu. Trzymaj je pod ręką, jeśli masz tendencję do dostawania UTI lub
  • Jeśli nie chcesz zrobić tej herbaty, możesz zamiast tego użyć któregoś z następujących produktów: Cranberry Bladder Defense przez Planetary Herbals, Cranberry ReLeaf przez Herbs, Etc., Herb Pharm Urinary Support + Calm Waters, czyli kapsułki Uva Ursi + kapsułki Marshmallow Root firmy Nature’s Way. Przyjmuj te produkty zgodnie z zaleceniami na opakowaniu, ale przez pierwsze 24 godziny co 2 godziny, a następnie przez kolejne 5 dni co 4 godziny.
  • Jeśli doświadczasz spastycznego, skurczowego bólu pęcherza, weź również 30 kropli nalewki z kory raka plus 30 kropli nalewki z dzikiego pochrzynu i 5-10 kropli nalewki z kava kava (unikaj kava kava jeśli masz jakiekolwiek problemy z wątrobą lub bierzesz inne leki) co 2-4 godziny przez pierwsze 24 godziny, a następnie zmniejsz do co 4-6 godzin przez następne 24 godziny.

Kiedy należy udać się do lekarza i kiedy zastosować antybiotyk

Podczas gdy naturalna samoopieka jest niezwykle wzmacniająca, moim celem w dostarczaniu tych informacji nie jest zachęcanie cię do unikania niezbędnych antybiotyków. Chcę jednak, abyś posiadał informacje, które pomogą Ci uniknąć rund niepotrzebnego leczenia antybiotykami, kiedy dostępne jest naturalne, skuteczne podejście. Jeśli masz gorączkę, dreszcze i ból w dolnej części pleców, jest to bardziej prawdopodobne, że jest to infekcja nerek, więc natychmiast udaj się do lekarza i tak, antybiotyki są odpowiednie. Podobnie, jeśli jesteś w ciąży i masz infekcję nerek antybiotyki – a czasem nawet hospitalizacja w celu dożylnego leczenia antybiotykami – mogą być odpowiednie. Jeśli jesteś w ciąży i masz infekcję pęcherza, chyba że pracujesz z lekarzem medycyny lub położnej naprawdę wykwalifikowanych w użyciu ziołowych i naturalnych środków, a czasem nawet wtedy tak, krótki kurs antybiotyków może być odpowiednie, aby uniknąć ryzyka przedwczesnego porodu lub rozwoju infekcji nerek, z których oba mogą wystąpić w ciąży z powodu UTI.

W przypadku młodych dziewcząt (poniżej 10 roku życia) z infekcjami dróg moczowych, a także gdy dochodzi do zakażenia nerek u jakiejkolwiek kobiety w dowolnym wieku, antybiotyki są uważane za właściwe.

Jeśli rzeczywiście wymagasz antybiotyku, weź go wraz z codziennym probiotykiem, jak omówiono powyżej do leczenia UTI, a następnie kontynuuj probiotyk przez 3 miesiące po, wraz z rozpoczęciem protokołu powyżej dla zapobiegania nawrotom UTI.

Podobne artykuły
Ziołolecznictwo

Ashwagandha na wypadanie włosów: Czy to pomaga?

Ziołolecznictwo

Przewodnik po poporodowej odnowie biologicznej i ziołach poporodowych

Ziołolecznictwo

Adaptogeny w leczeniu wypalenia: Które działają najlepiej?

Ziołolecznictwo

Leczniczy bulion kostny dla alergików

Zapisz się na Newsletter
i otrzymuj najnowsze posty prosto na swoją skrzynkę