ZiołaNaZdrowo.pl - wszystkie informacje o ziołach i ziołolecznictwie - dowiedz się o nas więcej  →

Botanika

Najlepsze suplementy Tongkat Ali

Suplementy Tongkat Ali stają się obecnie coraz bardziej popularne, zwłaszcza wśród mężczyzn pragnących zwiększyć poziom testosteronu, funkcje seksualne i sprawność fizyczną.

Jako zioło, Tongkat Ali był używany przez setki lat jako tradycyjne lekarstwo w Azji Południowo-Wschodniej. Uzdrowiciele często stosowali to zioło w celu zwiększenia energii i witalności, poprawy funkcji seksualnych oraz poprawy cukrzycy, osteoporozy, gorączki i kilku innych dolegliwości.

W ostatnich latach badania kliniczne zaczęły potwierdzać potencjalne korzyści płynące ze stosowania suplementów Tongkat Ali, w szczególności w celu zwiększenia poziomu testosteronu i poprawy wyników sportowych.

Oczywiście, ważne jest, aby wybrać tylko wysokiej jakości suplement Tongkat Ali, aby czerpać te korzyści. Dlatego w tym artykule omówimy najlepsze suplementy Tongkat Ali, a także inne istotne informacje, aby poinformować Cię o wszystkim, co musisz wiedzieć o Tongkat Ali.

#1. Wybór redakcji #2. Opcja budżetowa #3. Najlepsze dla hormonów
Zioła Zaginionego Imperium Momentous Source Naturals
-Wysokie stężenie erikomanonu
-Testowany przez trzecią stronę
– Dostępny w kapsułkach lub proszku
-Wysoka dawka Tongkat Ali
na porcję
-Testowany przez stronę trzecią
-Certyfikowany przez Informed Sport
– Przystępna cena
– Standaryzowany na zawartość glikozaponin i eurypeptydów
-Testowany przez trzecią stronę
-Dobrze przebadany
SKLEP TERAZ ⮕ SKLEP TERAZ ⮕ SKUP TERAZ ⮕

Najlepsze suplementy Tongkat Ali

Przy tak wielu dostępnych suplementach, może być trudno wiedzieć, które z nich wybrać. W tej sekcji omawiamy najlepsze marki suplementów Tongkat Ali, aby upewnić się, że otrzymujesz produkty wysokiej jakości, bezpieczne, dobrze przetestowane, czyste i odpowiednio dozowane.

1. Lost Empire Herbs

Lost Empire Herbs oferuje wysokiej jakości proszek i kapsułki Tongkat Ali. Oba produkty zawierają 100 mg wodnego ekstraktu Tongkat Ali 100:1 na porcję, z zalecaną dawką dwa razy dziennie, aby osiągnąć 200 mg.

Tongkat Ali pochodzi z Malezji i jest standaryzowany na zawartość 1,05% eurykomanonu, a także ponad 30% saponin i 50% peptydów. Co ważne, Lost Empire Herbs Tongkat Ali jest również niezależnym, zewnętrznym laboratorium testowanym przez Alkemist Labs, które jest jedną z najlepszych organizacji zajmujących się testami botanicznymi.

Wszystkie ich produkty posiadają również certyfikat analizy, co jest rzadkością wśród suplementów.

Lost Empire Herbs zdobywa The Editor’s Choice jako najlepszy ogólny suplement.

Zalety:

 • Doskonałe stężenie eurykomanonu i innych związków.
 • Testowany przez stronę trzecią pod kątem czystości i siły działania
 • Dostępny w kapsułkach lub proszku
 • Skuteczna dawka na porcję

Wady:

 • Dla niektórych może być nieco drogi (zwłaszcza kapsułki)
 • Często niedostępne w magazynie

2. Momentous

Momentous Tongkat Ali to w 100% czysty proszek z korzenia Tongkat Ali pochodzący z Indonezji. Zawiera 400 mg ekstraktu z korzenia Tongkat Ali na porcję, czyli dwie kapsułki.

Suplement ten jest również testowany przez stronę trzecią i posiada certyfikat Informed Sport, który jest najwyższym standardem zapewniającym bezpieczne suplementy dla sportowców wyczynowych i innych osób.

Momentous Tongkat Ali jest również jednym z najbardziej opłacalnych suplementów w cenie około 0,50 USD za porcję. Nie jest on jednak standaryzowany na zawartość eurykomanonu lub innych związków.

Oprócz tego, że jest to najlepsza opcja budżetowa, Momentous jest również jedną z najbardziej zaufanych firm produkujących suplementy, wspieraną przez wielu ekspertów w dziedzinie zdrowia. Ich suplementy są używane przez ponad 150 profesjonalnych drużyn sportowych, a także wojsko USA.

Momentous Tongkat Ali jest również wspierany przez wielu ekspertów w dziedzinie zdrowia, w tym Andrew Hubermana, który używa dokładnie tego produktu.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to najbardziej opłacalna marka suplementów Tongkat Ali. Ma również najwyższą wiarygodność/reputację firmy.

Zalety:

 • Wysoka dawka na porcję
 • Testowany przez niezależne laboratorium
 • Wygodne kapsułki
 • Jeden z najbardziej przystępnych cenowo suplementów

Wady:

 • Nie jest standaryzowany na zawartość eurykomanonu
 • Kapsułki zawierają stearynian magnezu i krzemionkę, których niektórzy mogą nie chcieć.

3. Source Naturals

Source Naturals Tongkat Ali to dobra opcja dla tabletek Tongkat Ali. Wykorzystują one zastrzeżoną formę LJ100®, która jest jedną z najlepiej przebadanych form Tongkat Ali.

Dawka na porcję jest nieco niższa i wynosi 80 mg, ale używają tylko korzeni Tongkat Ali, a każda partia jest standaryzowana na zawartość 40% glikozaponin i 22% eurypeptydów.

Ogólnie rzecz biorąc, LJ100® jest jedną z najlepszych form Tongkat Ali. Została stworzona dzięki współpracy MIT i rządu Malezji. Forma ta została opatentowana na całym świecie i w Stanach Zjednoczonych specjalnie w celu leczenia męskich dysfunkcji seksualnych i niepłodności, a także zwiększania produkcji testosteronu.

Source Naturals Tongkat Ali jest również testowany wewnętrznie i przez zewnętrzne laboratorium pod kątem czystości, bezpieczeństwa i siły działania.

Podsumowując, Source Naturals to najlepszy Tongkat Ali z konkretnymi badaniami dotyczącymi zdrowia seksualnego mężczyzn.

Zalety:

 • Standaryzowany na zawartość glikozaponin i eurypeptydów
 • Dobrze przebadana forma Tongkat Ali
 • Wygodne kapsułki
 • Przetestowany przez stronę trzecią

Wady:

 • Mała dawka na porcję
 • Brak standaryzacji na zawartość eurykomanonu

4. Suplementy Double Wood

Double Wood Supplements Tongkat Ali Complex jest jednym z suplementów Tongkat Ali o najwyższej dawce 1000 mg na dwie kapsułki. Pochodzi on bezpośrednio z prawdziwych ekstraktów z korzenia Tongkat Ali, jednak nie zawiera standaryzowanych stężeń eurykomanonu ani innych kluczowych związków.

Double Wood Supplements Tongkat Ali jest produkowany w USA w zakładzie cGMP zarejestrowanym przez FDA i jest testowany przez niezależne laboratorium. Dostępny jest również certyfikat analizy do wglądu.

Produkt ten jest również jednym z bardziej przystępnych cenowo suplementów Tongkat Ali w regularnej cenie 24,95 USD za 60 porcji.

Ogólnie rzecz biorąc, Double Wood Supplements Tongkat Ali jest najlepszym suplementem dla osób, które chcą uzyskać maksymalną dawkę w niskiej cenie za porcję.

Zalety:

 • Wysoka dawka na porcję
 • Testowany przez stronę trzecią
 • Dość niska cena
 • Wygodne kapsułki

Wady:

 • Brak standaryzacji na eurykomanon i inne związki
 • Niedostępny w postaci proszku

5. Akarali

Akarali Tongkat Ali jest jednym z najwyższych skoncentrowanych form. Każda kapsułka suplementu zawiera 200 mg wodnego ekstraktu z korzenia Tongkat Ali firmy Physta®, który istnieje na rynku od 2003 roku i ma najwięcej badań klinicznych w porównaniu z jakąkolwiek inną formą Tongkat Ali.

Ta forma jest wytwarzana wyłącznie z prawdziwych korzeni Tongkat Ali z Malezji. Każda partia jest standaryzowana tak, aby zawierała najwyższe stężenie związków bioaktywnych w porównaniu z jakimkolwiek innym produktem.

W szczególności kapsułki Tongkat Ali firmy Akarali zawierają co najmniej 1,5% eurykomanonu (do 3%), a także co najmniej 48% glikozaponin, 22% białek i 30% polisacharydów.

Ponadto Akarali Tongkat Ali posiada certyfikaty cGMP i ISO, jest testowany przez niezależne laboratorium (EUROFINS), posiada certyfikaty Halal i Kosher oraz jest wolny od substancji fałszujących.

Akarali jest ostatecznie najlepszym Tongkat Ali dla tych, którzy szukają wysokiej zawartości eurykomanonu.

Zalety:

 • Optymalna dawka na porcję
 • Najlepiej przebadana forma Tongkat Ali
 • Standaryzowany na wysokie stężenie eurykomanonu i innych substancji bioaktywnych
 • Przetestowany i zweryfikowany przez niezależne laboratorium
 • Wygodna forma kapsułki

Wady:

 • Cena wyższa niż w przypadku niektórych innych produktów
 • Niedostępny w postaci proszku

Czym jest Tongkat Ali?

Tongkat Ali(Eurycoma longifolia) to wysokie, smukłe, krzewiaste drzewo, które rośnie w piaszczystej glebie. Występuje głównie w Azji Południowo-Wschodniej, na przykład w Malezji, Laosie i Indonezji.

Tradycyjnie Tongkat Ali był stosowany w wielu systemach medycznych ze względu na swoje działanie afrodyzjakalne, a także w leczeniu gorączki, żółtaczki, zaparć, energii, stresu i kilku innych dolegliwości.

Podczas gdy wszystkie części Tongkat Ali były używane, korzenie są najczęściej używane ze względu na ich wysokie stężenie związków bioaktywnych. W szczególności korzenie zawierają quassinoidy, takie jak eurycomanon, które zapewniają największe efekty bioaktywne.

Potencjalne korzyści zdrowotne Tongkat Ali:

Tongkat Ali ma kilka potencjalnych korzyści zdrowotnych. Obejmują one:

1. Może zwiększać poziom testosteronu i funkcje seksualne

Zdecydowanie najlepiej zbadaną (i najczęściej reklamowaną) zaletą Tongkat Ali jest zwiększona produkcja testosteronu i funkcje seksualne. Eurycomanone i inne quassinoidy zawarte w Tongkat Ali mogą być w stanie zwiększyć produkcję i syntezę testosteronu.

Dodatkowo, związki te prawdopodobnie spowalniają konwersję testosteronu do estrogenu, a także wydają się poprawiać jakość nasienia. Ogólnie rzecz biorąc, Tongkat Ali wydaje się być w stanie zwiększyć zarówno poziom wolnego, jak i całkowitego testosteronu, a także libido, płodność i funkcje seksualne.

2. Może poprawić wyniki sportowe

Tongkat Ali wykazuje również obiecujący wpływ na wyniki sportowe. Uważa się, że jest to związane z powyższymi efektami zwiększającymi poziom testosteronu, ponieważ testosteron jest istotnym hormonem, który pozytywnie wpływa na wyniki sportowe, budowanie mięśni, utratę tłuszczu i przyrost siły.

W szczególności Tongkat Ali może pomóc zrównoważyć stosunek testosteronu do kortyzolu, co może poprawić energię i siłę, zmniejszyć zmęczenie i ułatwić lepszą regenerację.

3. Może wspomagać redukcję stresu

Inną możliwą zaletą Tongkat Ali jest redukcja stresu, choć należy zauważyć, że istnieje tylko kilka badań klinicznych dotyczących tej korzyści.

Związki zawarte w Tongkat Ali mogą pomóc zrównoważyć koręco skutkuje obniżeniem poziomu stresu. Ponadto Tongkat Ali zwiększa poziom testosteronu, co również może mieć pozytywny wpływ na nastrój i samopoczucie psychiczne.

4. Może poprawić poziom cukru we krwi

Tongkat Ali może również poprawiać poziom cukru we krwi. W badaniach na zwierzętach wykazano, że zioło to poprawia funkcjonowanie komórek beta w trzustce, co jest niezbędne do produkcji insuliny.

Związki zawarte w Tongkat Ali mogą również poprawiać wrażliwość na insulinę i wychwyt glukozy, co może zrównoważyć poziom cukru we krwi, a nawet pomóc pacjentom z cukrzycą typu 2. Konieczne są jednak badania kliniczne.

5. Właściwości przeciwzapalne

Tongkat Ali może mieć również działanie przeciwzapalne. Zioło to zawiera wysokie stężenia przeciwutleniaczy, takich jak terpeny, dysmutaza ponadtlenkowa i alkaloidy, które mogą zmniejszać stres oksydacyjny i stany zapalne w organizmie.

6. Właściwości przeciwbakteryjne

Kolejną potencjalną zaletą Tongkat Ali jest działanie przeciwbakteryjne. Kwasy chinowe zawarte w Tongkat Ali wydają się być w stanie celować i pozbywać się wielu patogenów, w tym pasożytów, bakterii i wirusów. Jednocześnie mogą one również pomagać w utrzymaniu stężenia dobrych drobnoustrojów, co zapewnia dodatkowe korzyści zdrowotne.

Rodzaje Tongkat Ali:

Istnieje kilka rodzajów Tongkat Ali, a także różne formy suplementów. W tej sekcji omówimy informacje, których potrzebujesz, aby wiedzieć, który z nich jest najlepszy.

Żółty, czerwony czy czarny?

Tongkat Ali można kupić jako żółty Tongkat Ali, czerwony Tongkat Ali lub czarny Tongkat Ali. Jednak żółty Tongkat Ali jest zdecydowanie najlepszym wyborem, ponieważ jest to prawdziwy gatunek Tongkat Ali(Eurycoma longifolia). Posiada również najwięcej badań dotyczących skuteczności i bezpieczeństwa.

Pamiętaj więc, aby wybrać prawdziwy Tongkat Ali zamiast czerwonych lub czarnych form. Żółta forma również zazwyczaj pochodzi z Malezji, co jest dobrym znakiem. Staraj się unikać większości produktów Tongkat Ali z Chin lub Indii, ponieważ jest bardziej prawdopodobne, że są to suplementy gorszej jakości.

Jaka forma Tongkat Ali jest najlepsza?

Ostatecznie, najlepszą formą Tongkat Ali jest standaryzowany ekstrakt z korzenia. Gwarantuje to, że Tongkat Ali został przetworzony w taki sposób, aby uzyskać wysokie stężenie związków bioaktywnych.

Optymalne stężenie i dawkowanie:

Ważne jest również, aby firma zajmująca się suplementacją wyraźnie określiła całkowitą dawkę na porcję i procentowe stężenie kluczowych związków.

W szczególności całkowita dawka powinna wynosić od 200 do 400 mg przy około 1,5% stężeniu eurykomanonu, chociaż zakres od 0,8 do 1,5% jest nadal skuteczny.

Ponadto inne ważne markery, takie jak całkowite polisacharydy, całkowite białko i całkowita glikozaponina, powinny mieć stężenie co najmniej 20%.

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o zalecanych dawkach Tongkat Ali.

Jak produkowane są suplementy Tongkat Ali?

Suplementy Tongkat Ali są wytwarzane metodą ekstrakcji wodnej, butanolowej lub etanolowej.

(Spośród tych różnych form, ekstrakty wodne wydają się być najbezpieczniejsze i najbardziej biodostępne).

Po ekstrakcji produkt zazwyczaj przechodzi proces liofilizacji w celu zachowania składników odżywczych, choć nie wszystkie firmy stosują tę praktykę.

Po zakończeniu tego procesu można je przekształcić w kapsułki, proszek lub tabletki, jak wspomniano powyżej. </p>

Najczęściej zadawane pytania:

Jakie są skutki uboczne stosowania Tongkat Ali?

Ogólnie rzecz biorąc, Tongkat Ali jest bezpieczny, jeśli jest spożywany w odpowiedniej dawce. Niektóre osoby mogą doświadczyć łagodnych skutków ubocznych, takich jak dyskomfort żołądkowo-jelitowy, swędzenie lub problemy ze snem.
Tongkat Ali może również kolidować z lekami propranololowymi, a także nasilać działanie leków hipoglikemizujących.
Ze względu na brak danych, Tongkat Ali może nie być wskazany do stosowania u kobiet w ciąży lub karmiących piersią, a także u osób z rakiem piersi, rakiem prostaty, cukrzycą, chorobami serca, chorobami nerek, chorobami wątroby lub bezdechem sennym.

Jak działa Tongkat Ali w organizmie?

Tongkat Ali jest bogaty w eurycomanon i inne związki quassinoidowe, zwłaszcza z korzeni. Związki te wydają się poprawiać całkowity i wolny poziom testosteronu, zmniejszać poziom kortyzolu i poprawiać ogólne funkcje anaboliczne. Istnieją również inne różne efekty, takie jak poprawa funkcji insuliny, działanie przeciwdrobnoustrojowe i działanie przeciwzapalne.

Czy Tongkat Ali jest zatwierdzony przez FDA?

Nie. Suplementy nie podlegają zatwierdzeniu przez FDA. Aby zapewnić najwyższe możliwe bezpieczeństwo, najlepiej jest upewnić się, że suplement Tongkat Ali jest produkowany w zakładzie cGMP zarejestrowanym przez FDA i jest testowany przez stronę trzecią.

Czy Tongkat Ali może być stosowany w sporcie wyczynowym?

Tak, Tongkat Ali nie jest substancją zakazaną i może być stosowany przez profesjonalnych i wyczynowych sportowców. Zalecamy jednak zawsze sprawdzenie zasad swojej ligi/organizacji, aby się upewnić.
Obecnie najlepszym zewnętrznym certyfikatem testowania suplementów jest NSF Certified for Sport.

Wnioski:

Suplementy Tongkat Ali są obecnie szeroko dostępne, ale tylko niewielki procent z nich ma odpowiednią kombinację środków bezpieczeństwa, właściwego dawkowania i ogólnej jakości.

Aby czerpać jak najwięcej korzyści, należy wybrać suplement, który wykorzystuje tylko żółty Tongkat Ali, zawiera całkowitą dawkę od 200 do 400 mg ekstraktu z korzenia Tongkat Ali i jest standaryzowany na około 1 do 1,5% eurykomanonu. Kapsułki mogą być preferowane zamiast proszków ze względu na ich dłuższy okres przydatności do spożycia i wygodę, ale proszki są nadal realną opcją.

Jeśli ktoś wybierze wysokiej jakości suplement Tongkat Ali, który spełnia te opisy, zwiększa to prawdopodobieństwo odczuwania korzyści dla poziomu testosteronu, funkcji seksualnych, radzenia sobie ze stresem i / lub innych wymienionych korzyści zdrowotnych.

Jednak zawsze istnieją możliwe skutki uboczne, a indywidualne wyniki będą się różnić. Przed zastosowaniem jakiegokolwiek suplementu należy zawsze skonsultować się z lekarzem lub pracownikiem służby zdrowia.

Podobne artykuły
Botanika

Opowieść podróżnicza - Krajobrazy z rejsu w dół rzeki Columbia

Botanika

Uprawa roślin rodzimych w Kolorado

Botanika

Najlepsze suplementy Ashwagandha | 2024 Kompletny przewodnik

Botanika

7 kluczowych zalet diabelskiego pazura: Dawkowanie i bezpieczeństwo

Zapisz się na Newsletter
i otrzymuj najnowsze posty prosto na swoją skrzynkę