ZiołaNaZdrowo.pl - wszystkie informacje o ziołach i ziołolecznictwie - dowiedz się o nas więcej  →

Botanika

3 Korzyści ze stosowania BergaMonte®: Co mówią badania

BergaMonte® jest zastrzeżoną formą ekstraktu z bergamotki cytrusowej. Ze względu na wysoką zawartość flawonoidów może oferować większe korzyści zdrowotne w porównaniu z innymi suplementami z bergamotą cytrusową.

W tym artykule wyjaśnimy szczegóły formuły BergaMonte® i poparte badaniami korzyści zdrowotne.

Czym jest BergaMonte®?

BergaMonte® to opatentowana forma bergamotki cytrusowej(Citrus bergamia), która sama w sobie jest rośliną cytrusową uważaną za hybrydę cytryny i gorzkiej pomarańczy.

Badania kliniczne pokazują, że BergaMonte® ma wiele potencjalnych korzyści zdrowotnych, w tym obniżenie poziomu cholesterolu, obniżenie poziomu cukru we krwi, poprawę zdrowia wątroby, a nawet lepsze funkcje poznawcze.

Korzyści te wynikają głównie z zawartości flawonoidów. Co ważne, BergaMonte® zawiera co najmniej 38% flawonoidów polifenolowych, czyli więcej niż inne suplementy.

Konkretne flawonoidy w BergaMonte® to:

  • Naringina
  • Neohesperydyna
  • Neoeriocytryna
  • Melitydyna
  • Brutierydyna

Wszystkie te flawonoidy mają silne działanie przeciwutleniające i przeciwzapalne, które mają również wpływ na inne korzyści zdrowotne. W szczególności flawonoidy te mogą oddziaływać na różne enzymy, hormony i układy organizmu zaangażowane między innymi w metabolizm, regulację poziomu cholesterolu, kontrolę poziomu cukru we krwi, kontrolę masy ciała i zdrowie układu sercowo-naczyniowego.

Lecznicze działanie flawonoidów w BergaMonte®:

Flawonoidy zawarte w BergaMonte® wykazują różnorodne działanie lecznicze, które może korzystnie wpływać na regulację poziomu cholesterolu, zdrowie serca, poziom cukru we krwi i inne obszary.

Wykazano na przykład, że naringina i neoeriocytryna wykazują działanie przeciwutleniające i hamują utlenianie cholesterolu lipoprotein o niskiej gęstości (LDL), co pozostawione bez kontroli może prowadzić do zwężenia naczyń krwionośnych i innych problemów sercowo-naczyniowych.

Naringina, melitydyna, bruteirydyna i neohesperydyna są również strukturalnie podobne do statyn i mogą być w stanie hamować enzym reduktazy HMG-CoA. Może to prowadzić do zmniejszenia produkcji cholesterolu.

Ponadto flawonoidy zawarte w BergaMonte® mogą poprawiać działanie insuliny i równoważyć poziom cukru we krwi.

Ponadto naringina i kilka innych flawonoidów bergamotki może być w stanie wzmocnić enzym zwany AMPK, który z kolei zapewnia korzyści metaboliczne, takie jak lepszy metabolizm tłuszczów i cukrów. Może to prowadzić do obniżenia poziomu trójglicerydów, LDL, glukozy i cholesterolu całkowitego.

Wreszcie, flawonoidy bergamotki wydają się być w stanie zakłócać działanie enzymu zwanego pCEH, co może pomóc obniżyć poziom steroli, kwasów tłuszczowych i innych lipidów.

Ogólnie rzecz biorąc, główne flawonoidy w BergaMonte® wydają się mieć szereg kluczowych bioaktywnych efektów w organizmie. W szczególności mają one wyjątkową zdolność do oddziaływania na różne enzymy, hormony i inne układy organizmu, szczególnie związane z cholesterolem, lipidami, poziomem cukru we krwi, metabolizmem i zdrowiem serca.

Badania kliniczne BergaMonte®:

Istnieje wiele badań klinicznych nad BergaMonte®, które wykazują korzyści dla cholesterolu, metabolizmu, poziomu cukru we krwi, a nawet funkcji mózgu.

1. Cholesterol

W badaniu klinicznym przeprowadzonym na 237 pacjentach z hiperlipemią (podwyższonym poziomem lipidów we krwi), z hiperglikemią (podwyższonym poziomem cukru we krwi) lub bez niej, suplementacja BergaMonte® przez 30 dni doprowadziło do obniżenia poziomu cholesterolu całkowitego, LDL i trójglicerydów, a także podwyższenia poziomu cholesterolu lipoprotein o wysokiej gęstości (HDL).

W badaniu klinicznym na pacjentach z wysokim poziomem LDL i trójglicerydów, 1000 mg BergaMonte® wraz z rosuwastatyną (statyną obniżającą poziom cholesterolu) obniżyło poziom LDL, cholesterolu całkowitego i stosunek LDL:HDL. Efekty te były znacznie większe niż w przypadku stosowania samej rosuwastatyny. Ponadto BergaMonte® poprawił różne markery związane ze zdrowiem naczyń krwionośnych.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o wpływie Citrus Bergamont na poziom cholesterolu.

2. Niealkoholowa stłuszczeniowa choroba wątroby

Badanie kliniczne przeprowadzone na 107 pacjentach z zespołem metabolicznym i niealkoholową stłuszczeniową chorobą wątroby (NAFLD) wykazało, że suplementacja BergaMonte® (650 mg 2x dziennie) znacznie obniżyła poziom LDL, cukru we krwi i trójglicerydów oraz zwiększyła poziom HDL. Dodatkowo, leczenie BergaMonte® poprawiło kilka biomarkerów w NAFLD.

W badaniu klinicznym na pacjentach z zespołem metabolicznym, BergaMonte® podawano pacjentom w dawce 650 mg lub 1300 mg. W porównaniu z placebo, pacjenci, którym podawano BergaMonte® przez 90 dni, doświadczyli znacznie niższego poziomu glukozy, cholesterolu i trójglicerydów, a także lepszej funkcji insuliny. Ponadto BergaMonte® zapewniał efekty odchudzania i poprawę hormonów równoważących głód, takich jak grelina i leptyna. Wszystkie efekty były zależne od dawki, co oznacza, że największe efekty wystąpiły w grupie przyjmującej wyższe dawki.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej na temat wpływu Citrus Bergamot na utratę wagi.

3. Zdrowie psychiczne

Wreszcie, w badaniu klinicznym na osobach ze schizofrenią wykazano, że BergaMonte® (1000 mg / dzień przez 8 tygodni) poprawia funkcje poznawcze i przetwarzanie umysłowe. Uważa się, że wynika to z przeciwzapalnego działania BergaMonte®.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o przeciwzapalnym działaniu Citrus Bergamot.

Dawkowanie:

Na podstawie badań klinicznych najskuteczniejsze wydaje się przyjmowanie od 500 do 1500 mg BergaMonte® dziennie. Niektóre badania wykazują efekty zależne od dawki, w których ilości w kierunku wyższego końca zakresu mogą być bardziej korzystne.

Prawdopodobnie zależy to jednak od dokładnego stanu pacjenta, poziomu nasilenia choroby i innych czynników. Dopóki suplementacja mieści się w wymienionym zakresie, istnieje duże prawdopodobieństwo uzyskania korzyści.

Kliknij tutaj, aby uzyskać pełny przegląd dawkowania Citrus Bergamot.

Dlaczego BergaMonte® jest lepszy od innych suplementów Citrus Bergamot?

BergaMonte® jest prawdopodobnie lepszy niż większość innych suplementów z bergamotą cytrusową, ponieważ został specjalnie opracowany, aby zawierać wysokie stężenia najważniejszych związków bioaktywnych.

Ogólne ekstrakty z bergamotki cytrusowej mogą nie zawierać dokładnych flawonoidów i/lub mogą mieć nieokreślone dawki. Natomiast twórcy BergaMonte® wyraźnie stwierdzają, że każda porcja zawiera co najmniej 38% flawonoidów, które zawsze obejmują:

  • Naringina
  • Neohesperydynę
  • neohesperydynę
  • Melitydynę
  • Brutierydyna

Co więcej, BergaMonte® ma za sobą konkretne badania kliniczne, które pomagają łatwo dostrzec skuteczność w określonych warunkach, zwłaszcza w zakresie zdrowia cholesterolu.

Nie oznacza to, że inne suplementy z bergamotą cytrusową nie będą pomocne. Istnieje jednak wiele suplementów, które mogą nie zawierać wystarczającej ilości bioaktywnych składników, co prawdopodobnie prowadzi do do mniej (jeśli w ogóle) zauważalnych korzyści.

Wnioski:

BergaMonte® jest dobrze przebadaną formą bergamotki cytrusowej, która zawiera duże ilości bioaktywnych flawonoidów. Dowody wskazują, że BergaMonte® może korzystnie wpływać na poziom cholesterolu, cukru we krwi, stany zapalne i schorzenia związane z tymi czynnikami, takie jak zespół metaboliczny, cukrzyca i NAFLD.

Aby czerpać korzyści z BergaMonte®, należy szukać suplementu zawierającego od 500 do 1500 mg ekstraktu.

Jak zawsze, przed zażyciem jakiegokolwiek suplementu należy skonsultować się z lekarzem, zwłaszcza jeśli cierpisz na schorzenia lub przyjmujesz leki na receptę.

Podobne artykuły
Botanika

Opowieść podróżnicza - Krajobrazy z rejsu w dół rzeki Columbia

Botanika

Uprawa roślin rodzimych w Kolorado

Botanika

Najlepsze suplementy Ashwagandha | 2024 Kompletny przewodnik

Botanika

7 kluczowych zalet diabelskiego pazura: Dawkowanie i bezpieczeństwo

Zapisz się na Newsletter
i otrzymuj najnowsze posty prosto na swoją skrzynkę