ZiołaNaZdrowo.pl - wszystkie informacje o ziołach i ziołolecznictwie - dowiedz się o nas więcej  →

Kwiaty

Kwiaty zaczynające się na literę Q: 27 pięknych odmian do podziwiania

Kwiaty zaczynające się na literę Q

Ziemia jest różnorodnym i pięknym ogrodem, w którym rosną setki tysięcy gatunków kwiatów. Dzięki niezliczonym mieszańcom i odmianom, rośliny te cieszą się zainteresowaniem botaników i wzbudzają podziw zarówno ogrodników, kwiaciarzy, jak i miłośników zieleni. Jednak przy tak dużej różnorodności często można odnieść wrażenie, że jest więcej kwiatów do zobaczenia niż czasu na ich obejrzenie. Właśnie dlatego podróżujemy przez alfabet, aby odkryć nowe kwiaty, które naszym zdaniem pokochasz. Czytaj dalej, aby odkryć 27 pięknych kwiatów, które zaczynają się na literę Q, wraz z ich zdjęciami, opisami, ciekawostkami, rodzimymi zasięgami, symbolicznymi znaczeniami w języku kwiatów i nie tylko.

27 pięknych kwiatów zaczynających się na literę Q:

1. Quaker Bonnets

Primula vulgaris 'Lilacena Plena’ to odmiana pierwiosnka podwójnego, która jest powszechnie określana jako Quaker Bonnets lub Lady’s delight. Gatunek ten należy do rodziny Primulaceae (pierwiosnkowatych).

Podobnie jak inne pierwiosnki, kwiaty te rosną w małych kępach z rozetami jasnozielonych, owalnych, zimozielonych liści. Co ciekawe, był to jeden z ulubionych pierwiosnków Carol Klein. Wytwarzają zwisające kwiaty w kolorze od jasnoniebieskiego do liliowego, które rosną w kształcie czapeczki z falistymi płatkami.

W języku kwiatów pierwiosnek purpurowy symbolizuje cnotę.

Nazwa naukowa: Pierwiosnek pospolity 'Lilacena Plena’
Rodzimy zasięg: Europa, północno-zachodnia Afryka, południowo-zachodnia Azja
Okres kwitnienia: Od wiosny do wczesnego lata

2. Quaker Ladies

Jeśli szukasz drobnych roślin, rozważ Houstonia caerulea. To wieloletnie zioło należy do rodziny roślin Rubiaceae (madder, coffee lub bedstraw). Oprócz Quaker Ladies, jego popularne nazwy to bluets i azure bluets.

Rośliny te są niewielkie, osiągając od trzech do sześciu cali wysokości i średnicy. Co więcej, wytwarzają rozety spiczastych, prostokątnych liści i obfitość pojedynczych, czteropłatkowych kwiatów na nierozgałęzionych łodygach. Kwiaty są zazwyczaj białe lub jasnoniebieskie z żółtymi środkami. Przyciągają pszczoły i motyle.

Nazwa naukowa: Houstonia caerulea
Rodzimy zasięg: Wschodnia Kanada i wschodnie Stany Zjednoczone
Okres kwitnienia: Od kwietnia do sierpnia

3. Quaking Grass

Należąca do rodziny Poaceae (traw) Briza media to gatunek wieloletniej trawy o kilku zabawnych nazwach zwyczajowych, w tym trzęsąca się trawa, didder, dodder grass, doddering dillies, cow-quake, earthquakes, jiggle joggles, wag-wantons i quakers-and-shakers. Co ciekawe, te komiczne nazwy odnoszą się przede wszystkim do puszystych, przypominających owies kwiatów, które pojawiają się na tej ozdobnej trawie wiosną. Trzepoczą, drżą i grzechoczą przy najmniejszym powiewie wiatru, dzięki czemu są interesujące do oglądania i słuchania.

Nazwa naukowa: Briza media
Rodzimy zasięg: Europa, północno-zachodnia Azja i nie przybrzeżne regiony południowo-środkowej Azji
Okres kwitnienia: Wiosna

4. Quamash

Camassia quamash (powszechnie nazywana quamash lub common camass) to wieloletnie zioło należące do rodziny Asparagaceae (szparagowatych). Rośliny tworzą podstawowe rozety o pasiastych, trawiastych liściach w kolorze ciemnozielonym i stożkowatych kwiatostanach o gwiaździstych, ciemnopurpurowych lub niebieskich kwiatach.

Korzenie quamash są jadalne po ugotowaniu i mają smak podobny do słodkich ziemniaków. Ponadto były one powszechnym źródłem pożywienia dla rdzennych plemion amerykańskich i członków ekspedycji Lewisa i Clarka. Nie należy ich jednak mylić z trującymi korzeniami podobnej kamaszy białej.

Nazwa naukowa: Camassia quamash
Rodzimy zasięg: Zachodnie Stany Zjednoczone i Kanada
Okres kwitnienia: Od kwietnia do czerwca

5. Quamoclit

Ipomoea quamoclit to jednoroczna, zielna, wijąca się winorośl należąca do rodziny Convolvulaceae (powój lub powój). Powszechne nazwy obejmują quamoclit, winorośl cyprysową, winorośl kardynalską, pnącze kardynalskie, Gwiazdę Betlejemską i winorośl kolibra.

Winorośl może osiągać około 10 stóp długości, a jej liście są drobno podzielone, nadając roślinom wygląd paproci. Uwielbiam to, że kwitną szkarłatnymi, rurkowatymi kwiatami, które otwierają się w szerokie gwiazdy na końcach, przyciągając kolibry i motyle.

W języku kwiatów, quamoclit symbolizuje kobiece uczucia, a także reprezentuje wścibskość.

Nazwa naukowa: Ipomoea quamoclit
Rodzimy zasięg: Meksyk i Ameryka Środkowa
Okres kwitnienia: Od wczesnego lata do wczesnej jesieni

6. Quassia

Należąca do rodziny roślin Simaroubaceae , Quassia amara jest często uważana za jedyny gatunek z rodzaju Quassia . W rezultacie jest ona powszechnie określana nazwą rodzajową oprócz nazw zwyczajowych: gorzki jesion, gorzkie drewno, hombre grande i amargo.

Jest to niewielki, tropikalny, wiecznie zielony krzew, który wytwarza racemes w kształcie strąków, karmazynowe przylistki kwiatowe i małe żółte kwiaty. Roślina ma bardzo gorzki smak i zapach, dzięki czemu jest skutecznie stosowana jako środek odstraszający komary. Zawiera również kilka substancji chemicznych o naturalnych właściwościach leczniczych.

Nazwa naukowa: Quassia amara
Rodzimy zasięg: Ameryka Środkowa i północna część Ameryki Południowej
Okres kwitnienia: Od sierpnia do marca (późne pory deszczowe i wczesne pory suche)

7. Koronka królowej Anny

Daucus carota to dwuletnia roślina zielna należąca do rodziny Apiaceae (baldaszkowate, marchew, pietruszka lub seler). Rośliny mogą osiągać około czterech stóp wysokości i wytwarzać mocne łodygi i koronkowe liście, z których oba mają drobne włoski.

Główki kwiatowe są końcowe i mają kształt baldaszkowaty. Co ciekawe, wytwarzają gęsto upakowane, matowobiałe kwiaty i często mają pojedynczy czerwony lub fioletowy kwiat w środku grona.

Powszechne nazwy tej rośliny obejmują koronkę królowej Anny (nawiązującą do koronkowego wyglądu kwiatów i liści rośliny), dziką marchewkę, koronkę biskupią i ptasie gniazdo.

Nazwa naukowa: Daucus carota
Rodzimy zasięg: Północno-zachodni Afryka, Makronezja, Europa i Azja
Okres kwitnienia: Od lipca do września

8. Kwiat królowej Fabioli

Triteleia laxa to bulwiasta bylina należąca do rodzaju kwiatów znanych jako lilie trójlistkowe w rodzinie roślin Asparagaceae . Rośliny wytwarzają podstawowe rozety trawiastych liści i smukłe łodygi o wysokości do trzech stóp, z których wyłaniają się końcowe grona rurkowatych, sześcioramiennych kwiatów w kształcie gwiazdy w przyjemnym odcieniu fioletu. Rośliny te mają kilka popularnych nazw, w tym kwiat królowej fabioli, włócznia Ithuriala, orzech trawiasty i cebula głupca.

Nazwa naukowa: Triteleia laxa
Rodzimy zasięg: Kalifornia
Okres kwitnienia: Od kwietnia do lipca

9. Królowa łąki

Filipendula ul maria, należąca do rodziny różowatych (Rosaceae), jest byliną zielną. Oprócz królowej łąki, Filipendula ul maria jest również powszechnie nazywana meadowsweet, pride of the meadow, bridewort lub meadow wort.

Te kwiaty zaczynające się na literę Q wytwarzają wyprostowane, czerwonawe łodygi, które osiągają prawie siedem stóp wysokości. Co więcej, mają jajowate liście i duże, słodko pachnące kwiatostany, które pękają od rozmytych, przypominających bawełnę, białych kwiatów.

Meadowsweet symbolizuje zaniedbane piękno lub bezużyteczność w języku kwiatów.

Nazwa naukowa: Filipendula ulmaria
Rodzimy zasięg: Europa i Azja
Okres kwitnienia: Od czerwca do sierpnia

10. Kaktus królowej nocy

Selenicereus grandiflorus, należący do rodziny kaktusowatych ( Cactaceae ), jest powszechnie nazywany kaktusem królowej nocy, kaktusem kwitnącym nocą, kaktusem waniliowym, kaktusem wielkokwiatowym lub kaktusem o słodkim zapachu. Rośliny wytwarzają łodygi, które mogą dorastać do 33 stóp długości. Wężowate, kolczaste łodygi mogą być skandynawskie, pełzające, rozgałęzione lub rozłożyste. Czasami rosną w sztywne sploty.

Podczas kwitnienia wytwarzają duże, białe kwiaty otoczone koronami kolczastych przylistków. Co więcej, ten gatunek kaktusa jest niezwykle rzadki i często mylony z przedstawicielami rodzaju Epiphyllum , który wytwarza podobne duże, białe kwiaty.

Nazwa naukowa: Selenicereus grandiflorus
Rodzimy zasięg: Meksyk, Ameryka Środkowa i Karaiby
Okres kwitnienia: Od późnej wiosny do wczesnego lata

11. Królowa prerii

Filipendula rubra, należąca do rodziny różowatych , to wieloletnie zioło, które jest uważane za zagrożone na wielu obszarach, na których rośnie naturalnie. Preferuje siedliska podmokłe, a ponieważ obszary te są coraz bardziej ograniczane, królowa prerii również staje się mniej powszechna.

Te rośliny zaczynające się na literę Q wytwarzają wysokie łodygi i głęboko wcięte liście. Dodatkowo, rośliny zdobione są przez rozpylone, małe, różowe kwiaty, które wyglądają jak wata cukrowa na krzaku. Zarówno liście, jak i kwiaty są przyjemnie pachnące.

Nazwa naukowa: Filipendula rubra
Rodzimy zasięg: Wschodnie i środkowe Stany Zjednoczone</td>
Okres kwitnienia: Od czerwca do sierpnia

12. Queenâs Crepe Myrtle

Należąca do rodziny Lythraceae roślina Lagerstroemia speciosa to tropikalne, kwitnące drzewo liściaste lub duży krzew powszechnie nazywany mirtem królowej, różą Indii lub dumą Indii. Tuż nad ziemią pnie dzielą się na kilka gałęzi i mogą osiągać około 45 stóp wysokości.

Kwiaty zaczynające się na literę Q pojawiają się na spiczastych, końcowych gronach. Mogą być białe, różowe, fioletowe, liliowe lub fioletowe. Ponadto, kwiaty mają po pięć falistych lub lekko zadartych płatków i dodają ładnego akcentu kolorystycznego w okresie kwitnienia, który w tropikalnym środowisku może trwać miesiącami.

Nazwa naukowa: Lagerstroemia speciosa
Rodzimy zasięg: Tropikalna południowa Azja
Okres kwitnienia: Wiosna i lato

13. Korona królowej

Rhodiola rhodantha, członek rodziny Crassulaceae (rozchodniki), to wieloletnie zioło powszechnie nazywane koroną królowej lub rozchodnikiem czerwonym. Rośnie w całych Górach Skalistych na wysokości do 8 900 stóp.

Rośliny osiągają około 12 cali wysokości i wytwarzają kępy łodyg z małymi, mięsistymi, soczystymi segmentami liści, które mają jasnozielony kolor i stają się czerwone w kierunku końcówek.

Kolczaste, miseczkowate kwiaty są różowe, czerwonawo-różowe i tworzą się na końcowych gronach. Co ciekawe, rośliny korony królowej są zapylane przez kilka gatunków pszczół.

Nazwa naukowa: Rhodiola rhodantha (syn. Sedum rhodanthum)
Rodzimy zasięg: Montana, Wyoming, Utah, Kolorado, Arizona i Nowy Meksyk
Okres kwitnienia: Od czerwca do września

14. Queen Cup

Clintonia uniflora (powszechnie nazywana pucharem królowej, maską panny młodej lub lilią koralikową) to łatwo rozprzestrzeniające się, kłączowe, wieloletnie zioło należące do rodziny Liliaceae (liliowatych).

Te niewielkie rośliny, których nazwa zaczyna się na literę Q, osiągają wysokość od sześciu do dziesięciu centymetrów i charakteryzują się nieco krótszymi, pasiastymi liśćmi, które wyłaniają się z podstawowej rozety. Podczas kwitnienia centralna łodyga wytwarza jeden lub dwa białe kwiaty w kształcie gwiazdy z żółtymi pręcikami.

Ponadto, kwiaty ustępują miejsca niebieskim jagodom w lecie, które głuszce uwielbiają jeść.

Nazwa naukowa: Clintonia uniflora
Rodzimy zasięg: Zachodnie Stany Zjednoczone i Kanada
Okres kwitnienia: Od maja do lipca

15. Królowa Gilliflower

Hesperis matronalis to wieloletnie zioło należące do rodziny kapustowatych (Brassicaceae ). Powszechne nazwy to m.in. kwiat królowej, kwiat pachnący nocą, kwiat zbójecki, rukola damska, fiołek damski, ziele damskie, bz letni, matka wieczoru i kwiat zimowy.

Queen’s gilliflower osiąga około trzech stóp wysokości i wytwarza luźne, końcowe grona fioletowych, lawendowych lub białych kwiatów, które są szczególnie pachnące wieczorem – stąd nazwa rodzaju „Hesperis”, która pochodzi od greckiego słowa „Hesperis”.hespera oznacza wieczór. W języku kwiatów rakieta królowej symbolizuje modę i „jesteś królową kokietek”.

Nazwa naukowa: Hesperis matronalis
Rodzimy zasięg: Europa
Okres kwitnienia: Wiosna

16. Spiderwort królowej

Dichorisandra musaica to tropikalna, wiecznie zielona, wieloletnia roślina należąca do rodziny Commelinaceae (spiderwort lub dayflower) i jest powszechnie nazywana spiderwort królowej. Ma grubą łodygę, która osiąga około 12 cali wysokości. Długie, lancetowate liście tworzą okrągły wzór wokół centralnej łodygi.

Pajęcznica królowej kwitnie stożkowatym, końcowym gronem ciemnopurpurowych kwiatów, które przyciągają motyle, pszczoły i ptaki. Co więcej, ze względu na niewielkie rozmiary, są to popularne rośliny doniczkowe, które można uprawiać w cieplejszych miesiącach w chłodniejszym klimacie.

Nazwa naukowa: Dichorisandra musaica (syn. Dichorisandra reginae)
Rodzimy zasięg: Północno-zachodnia Ameryka Południowa
Okres kwitnienia: Od lata do jesieni

17. Queenâs Tears

Billbergia nutans to bardzo nietypowo wyglądająca roślina, która należy do rodziny Bromeliaceae (bromeliad) i jest powszechnie nazywana łzami królowej lub rośliną przyjaźni. Łzy królowej to epifit, który wykorzystuje korzenie powietrzne do pobierania wilgoci z powietrza i przylega do kory drzew w swoim naturalnym środowisku.

Bromeliada ta rośnie w kępach liści przypominających paski i wytwarza kilka dużych, zwisających kwiatostanów, które charakteryzują się jasnoróżowymi lub czerwonymi, kolczastymi pędami, które wystają z głównej kępy liści i zawierają skupisko zwisających kwiatów o niebieskiej obwódce w kolorze zielonkawo-złotym.

Nazwa naukowa: Billbergia nutans
Rodzimy zasięg: Środkowa Ameryka Południowa
Okres kwitnienia: Zwykle zimą lub wiosną, ale może kwitnąć o każdej porze roku.

18. Wieniec królowej

Antigonon leptopus to wieloletnia roślina z rodziny rdestowatych (Polygonaceae ) o szybkim, pnącym pokroju. Wytwarza duże, sercowate, wiecznie zielone liście i rzędy efektownych kwiatów w odcieniach różu, koralu, czerwieni i bieli.

W klimacie tropikalnym kwitnie miesiącami o każdej porze roku. W chłodniejszym klimacie kwitnie przez wiele miesięcy w okresie letnim. Powszechne nazwy to wieniec królowej, winorośl koralowa i pnącze meksykańskie.

Nazwa naukowa: Antigonon leptopus
Rodzimy zasięg: Meksyk i Ameryka Środkowa
Okres kwitnienia: Przez cały rok

19. Queensland Arrowroot

Canna indica (powszechnie nazywana maranta Queensland, indyjska maranta, jadalna maranta lub purpurowa maranta) należy do jedynego rodzaju roślin z rodziny Cannaceae (canna).

Rośliny te mają naprawdę uderzający wygląd. Dorastają do około siedmiu stóp wysokości i mają żywe liście w kolorze brązu, które są nakrapiane odcieniami głębokiego fioletu i ciemnej zieleni. Solidne łodygi podtrzymują duże, 24-calowe liście i pionowe grona Ogniste, pomarańczowo-czerwone kwiaty przyciągają kolibry, motyle i pszczoły. Ponadto, dzięki kłączowemu systemowi korzeniowemu, łatwo się rozprzestrzeniają.

Nazwa naukowa: Canna indica
Rodzimy zasięg: Południowe Stany Zjednoczone, Meksyk, Ameryka Środkowa oraz północna i środkowa Ameryka Południowa
Okres kwitnienia: Od lata do jesieni

20. Drzewo ogniste Queensland

Stenocarpus sinuatus, należący do rodziny roślin Proteaceae , jest wiecznie zielonym drzewem australijskich lasów deszczowych. Może dorastać do ponad 130 stóp wysokości i jest bardzo ozdobne. Liście są bujne i grube, a ich wielkość, kształt i stopień pofalowania brzegów są zróżnicowane.

Drzewo jest popularne ze względu na niezwykłe kwiaty, które mają kilka wąskich rurkowatych kwiatów ułożonych jak szprychy koła. Bardzo podoba mi się to, że kwiaty mają jaskrawo-pomarańczowo-czerwony kolor, stąd potoczna nazwa firewheel tree. Inne popularne nazwy to kwiat tulipana, biały dąb, biały jedwabisty dąb i białe drewno wołowe.

Nazwa naukowa: Stenocarpus sinuatus
Rodzimy zasięg występowania: Nowa Gwinea, Queensland i Nowa Południowa Walia
Okres kwitnienia: Od wczesnego lata do jesieni

21. Queensland Lacebark

Należący do rodziny malwowatych ( Malvaceae ) Brachychiton discolor to drzewo liściaste rosnące w bardziej suchych obszarach australijskich lasów deszczowych. Drzewa te są często sadzone jako rośliny ozdobne, ponieważ ich szara kora ma koronkowy wzór. Liście są owłosione i głęboko klapowane.

Drzewa wytwarzają małe kwiaty, które prawie nie mają szypułek. W zależności od płci, kwiaty są małe i różowe lub składają się z prostego, stożkowatego, żółtego pylnika bez płatków. Powszechne nazwy obejmują Queensland lacebark, scrub bottle tree, hat tree, pink kurrajong i lace kurrajong.

Nazwa naukowa: Brachychiton discolor
Rodzimy zasięg: Queensland i Nowa Południowa Walia
Okres kwitnienia: Lato

22. Orchidea Queensland

Należący do rodziny Orchidaceae (storczykowatych), Dendrobium bigibbum to gatunek storczyka, który może być epifityczny lub litofityczny. Może wyrosnąć na dużą orchideę z brązowo-czerwonymi łodygami, które osiągają do czterech stóp długości. Rośliny mają podstawową kępę od trzech do 12 jajowatych liści.

Kwiaty zaczynające się na literę Q osiągają około 20 cali długości i mają skupisko kwiatów (o wielkości od jednego do trzech cali) w delikatnym odcieniu fioletu, a czasem niebieskim lub różowym. Powszechne nazwy obejmują Queensland orchid, Cooktown orchid i mauve butterfly orchid.

Nazwa naukowa: Dendrobium bigibbum
Rodzimy zasięg: Queensland, Nowa Gwinea, Małe Wyspy Sundajskie
Okres kwitnienia: Od wiosny do połowy lata

23. Topola Queensland

Należący do rodziny wilczomleczowatych (Euphorbiaceae ) Homalanthus populifolius to wiecznie zielony krzew lub małe drzewo australijskich lasów deszczowych. Drzewa wytwarzają grona żółtawozielonych kwiatów, po których pojawiają się żółte jagody. Jak można się domyślić Domyślamy się jednak, że są one najbardziej lubiane ze względu na swoje kwiaty w kształcie serca, które stają się krwistoczerwone w miarę dojrzewania. Z tego powodu jedną z popularnych nazw tego drzewa jest krwawiące serce, oprócz topoli Queensland i topoli rodzimej.

Nazwa naukowa: Homalanthus populifolius
Rodzimy zasięg: Australia Zachodnia i Nowa Gwinea
Okres kwitnienia: Późna wiosna lub wczesne lato

24. Queensland Silver Wattle

Acacia podalyriifoliato wiecznie zielony krzew lub małe drzewo, które jest powszechnie nazywane srebrną akacją Queensland, perłową akacją, perłową akacją lub srebrną akacją. Jako członek rodziny roślin Fabaceae (grochowatych), rośliny te wytwarzają słodko pachnące kwiaty w okresie kwitnienia. Ponadto rozmyte, żółte kwiaty w kształcie pomponów pojawiają się w skupiskach wokół srebrzysto-zielonych liści drzewa w kształcie monety.

Nazwa naukowa: Acacia podalyriifolia
Rodzimy zasięg: Queensland i Nowa Południowa Walia
Okres kwitnienia: Późna zima do wczesnej wiosny

25. Queensland Wattle

Acacia hubbardiana to kwitnący krzew, który rośnie na słabo osuszonych, piaszczystych, podmokłych glebach przybrzeżnych Queensland. Kolejny członek rodziny groszkowatych i rodzaju Acacia, gatunek ten ma również słodko pachnące kwiaty, które pojawiają się obficie wiosną. Małe, przypominające koła, białe kwiaty kwitną w luźnych gronach wśród pióropuszy pierzastych liści krzewu. Co więcej, popularne nazwy obejmują Queensland wattle i yellow prickly moses.

Nazwa naukowa: Acacia hubbardiana
Rodzimy zasięg: Queensland
Okres kwitnienia: Wiosna

26. Pigwa

Należąca do rodziny różowatych Cydonia oblonga jest jedynym przedstawicielem swojego rodzaju w podrodzinie Amygdaloideae, plemieniu Maleae i podplemieniu Malinae. Powszechnie nazywana pigwą, jest drzewem liściastym, które jest najczęściej uprawiane ze względu na aromatyczne, jadalne, twarde owoce, które wyglądają jak skrzyżowanie jabłka (kształt) i gruszki (kolor). Drzewo to wytwarza również różowe kwiaty, które przypominają róże w formie pąków i otwierają się dużymi, trzepoczącymi płatkami. W języku kwiatów pigwa symbolizuje pokusę.

Nazwa naukowa: Cydonia oblonga
Rodzimy zasięg: Bliski Wschód i Kaukaz
Okres kwitnienia: Wiosna

27. Roślina chininy

Cinchona officinalis to wiecznie zielony krzew lub małe drzewo należące do rodziny roślin Rubiaceae . Te kwiaty zaczynające się na literę Q charakteryzują się czerwono-brązową korą, podłużnymi liśćmi i skupiskami czerwonych, rurkowatych kwiatów. Kora rośliny zawiera substancję chemiczną chininę i jest stosowana w tradycyjnej medycynie do leczenia gorączki, malarii, bólu mięśni, skurczów żołądka, wysypek i innych.

Jej popularne nazwy obejmują chininę, korę jezuitów, proszek jezuitów, czerwoną cynchonę, korę cynchony, korę peruwiańską, proszek hrabiny i korę loxa.

Nazwa naukowa: Cinchona officinalis
Rodzimy zasięg: Ekwador
Okres kwitnienia: </td>

Dziwaczny ogród kwiatów zaczynających się na Q

Być może nieco dziwaczne jest przekonanie, że ktokolwiek może zasadzić cały ogród kwiatów zaczynających się na literę Q. Niezależnie od tego, czy uprawiasz swój ogród i szyjesz nasiona litera po literze, czy też przyjmujesz inne podejście do pielęgnacji kwitnących roślin, z pewnością stworzysz przestrzeń i aktywność, która pomoże Ci się zrelaksować, jednocześnie upiększając swój mały zakątek światowego ogrodu.

Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszym szczegółowym przewodnikiem po:

Andrew jest dyrektorem redakcyjnym w Petal Republic. Posiada tytuł licencjata w dziedzinie nauk o roślinach i profesjonalnie szkolił się w wiodących szkołach florystycznych w Londynie i Paryżu. Oprócz nadzorowania globalnego zespołu redakcyjnego, Andrew jest pasjonatem tworzenia treści na temat kwiatów, projektowania kwiatów, ogrodnictwa i roślin doniczkowych.

Podobne artykuły
Kwiaty

Najlepsze zdjęcia tygodnia: 21 czerwca 2024 r.

Kwiaty

Najlepsze zdjęcia tygodnia: 14 czerwca 2024 r.

Kwiaty

Najlepsze zdjęcia tygodnia: 31 maja 2024 r.

Kwiaty

Pomysły na prezent dla taty

Zapisz się na Newsletter
i otrzymuj najnowsze posty prosto na swoją skrzynkę