ZiołaNaZdrowo.pl - wszystkie informacje o ziołach i ziołolecznictwie - dowiedz się o nas więcej  →

Ziołolecznictwo

Klonowa mikstura z grzybów leczniczych

 • 1 filiżanka suszonych plastrów shiitake (1 uncja, lub 28 g)(Lentinula edodes)
 • 1 filiżanka suszonych plastrów maitake (¾ uncji, lub 21 g)(Grifola frondosa)
 • 2 filiżanki suszonych plastrów reishi (2 uncje, lub 56 g)(Ganoderma tsugae, G. lucidum, lub G. applanatum)
 • 2 łyżki stołowe kawałków cynamonu(Cinnamomum verum, C. burmannii lub C. zeylanicum)
 • 2½ łyżeczki nasion kardamonu (obłuszczonych)(Elettaria cardamomum)
 • ¾ szklanki syropu klonowego
 • 10 uncji organicznego alkoholu kukurydzianego, winogronowego lub trzcinowego (190 proof [95%]) lub 25 uncji wódki 100 proof (50%)

Wydajność: 48 płynnych uncji (1,42 litra) przy użyciu 95% alkoholu i 63 uncje płynne (1,86 litra) przy użyciu 50% wódki

 1. Dodaj grzyby, cynamon i kardamon do średniego garnka i dodaj 40 uncji (1,2 litra) wody. Dobrze wymieszaj mieszaninę, aby pokryć grzyby i zioła.
 2. Przykryj garnek i doprowadź do wrzenia. Zmniejsz ogień, przykryj i gotuj na wolnym ogniu przez sześć do ośmiu godzin. Często mieszaj i sprawdzaj poziom wody. Gdy woda spadnie poniżej poziomu mieszanki grzybów i ziół, dodaj tyle wody, aby mieszanka była całkowicie zanurzona.
 3. Wyłączyć ogień i odstawić pokrywkę na pół godziny, aby ostygła.
 4. Przecedzić mieszaninę przez lejek lub ceramiczny filtr do kawy wyłożony ściereczką do półgalonowego (1,9 litra) słoika. Wycisnąć grzyby w ściereczce rękoma lub odcisnąć za pomocą nierdzewnych rurek do ziemniaków.
 5. Odmierz herbatę z grzybów i ziół do półgalonowego słoika lub innego naczynia, które można zakręcić i wstrząsnąć. Potrzebne będą dokładnie 32 uncje (1 litr) herbaty. Jeśli masz mniej, dodaj tyle wody, aby objętość wzrosła do 32 uncji (1 litra). Jeśli masz więcej, przechowuj nadmiar zamrażając go w kostkach lodu, a następnie zażywaj jedną łyżkę stołową dziennie.
 6. Dodaj najpierw syrop klonowy, a następnie alkohol.
 7. Dobrze wstrząśnij, aż wszystkie składniki się połączą i przelej do butelek do przechowywania za pomocą lejka.
 8. Opatrzyć etykietą ze składnikami i datą. Przechowuj w lodówce, jeśli masz miejsce. Jeśli nie masz miejsca, przechowuj w ciemnej szafce. Zachowa się przez rok w lodówce i sześć miesięcy bez lodówki.
 9. Dawkowanie dla osób dorosłych (150 funtów) to 2 łyżeczki (10 ml) do 1 łyżki stołowej (15 ml), dwa razy dziennie. Należy pamiętać, że 2 łyżeczki (10 ml) będą miały 2 krople alkoholu. Jedna Łyżka stołowa (15 ml) będzie miała 3 krople alkoholu. Obliczanie dawki dla dzieci według wagi.

Jako alternatywa bez alkoholu: Wykonaj kroki przedstawione powyżej, ale pomiń alkohol. Zamiast tego zamrozić koncentrat herbaty grzybowej w poszczególnych dawkach w kostkach lodu, aby rozmrozić i spożywać w razie potrzeby.

Ten przepis ma mniejsze pole manewru niż inne preparaty lecznicze. Istnieje wąskie okno, do którego zmierzamy z procentem alkoholu – musi być wystarczająco wysoki, aby zachować miksturę, ale nie za wysoki, lub rozbije długołańcuchowe polisacharydy, które są niektórymi z podstawowych związków aktywnych w lekach.Końcowa objętość alkoholu w miksturze, jeśli przepis jest przestrzegany dokładnie, wynosi około 20%. Dlatego należy dokładnie odmierzać płynne składniki.

Zainteresowany zostaniem współpracownikiem?

© Chestnut School of Herbal Medicine i chestnutherbs.com, 2011-2020. Nieautoryzowane użycie i/lub powielanie tego materiału bez wyraźnej i pisemnej zgody autora i/lub właściciela tej strony jest surowo zabronione. Fragmenty i linki mogą być używane, pod warunkiem, że pełna i wyraźna informacja zostanie podana do Chestnut School of Herbal Medicine i chestnutherbs.com z odpowiednim i konkretnym kierunkiem do oryginalnej treści.

Podobne artykuły
Ziołolecznictwo

Przewodnik po poporodowej odnowie biologicznej i ziołach poporodowych

Ziołolecznictwo

Adaptogeny w leczeniu wypalenia: Które działają najlepiej?

Ziołolecznictwo

Leczniczy bulion kostny dla alergików

Ziołolecznictwo

9 Korzyści Ashwagandhy: Dawkowanie i bezpieczeństwo

Zapisz się na Newsletter
i otrzymuj najnowsze posty prosto na swoją skrzynkę