ZiołaNaZdrowo.pl - wszystkie informacje o ziołach i ziołolecznictwie - dowiedz się o nas więcej  →

Kwiaty

Gdzie umieścić rośliny Pothos w domu?

Właściciele roślin domowych cenią rośliny pothos za ich piękne, zwisające liście. Te tropikalne pnącza są również pełne znaczenia i symboliki, szczególnie w feng shui. Wiedząc dokładnie, gdzie umieścić rośliny pothos w domu, można zmaksymalizować pozytywną moc tych fantastycznych roślin. W tym artykule omówimy najlepsze lokalizacje dla roślin pothos w domu, aby zapewnić optymalną pielęgnację i przepływ energii.

Kluczowe wnioski

Uważa się, że rośliny Pothos są zdolne do pochłaniania negatywnej energii w domu, jednocześnie wytwarzając pozytywne przepływy energii. Umieść pothos na szafkach lub nieużywanych narożnikach, gdzie gromadzi się negatywna energia. Pothos promują również szczęście, więc umieść je w południowo-wschodnich obszarach pokoju związanych z bogactwem i dobrobytem.

Rośliny Pothos i Feng Shui

Pomimo tego, że rośliny pothos nie pochodzą z Azji, stały się dobrze znanymi roślinami feng shui. Rośliny Pothos są kojarzone z pozytywną energią, ponieważ mogą rozwijać się w niemal każdym środowisku. Ponadto uważa się, że pochłaniają one negatywną energię z domu.

Rośliny Pothos mogą również pomóc oczyścić powietrze w domu. Według badań NASA nad czystym powietrzem, pothos może pochłaniać z otaczającego powietrza substancje chemiczne, takie jak benzen, formaldehyd, toluen i ksylen. Potwierdza to przekonanie, że rośliny pothos mogą redukować negatywną energię w domu.

Pothos może również reprezentować obfitość i dobrobyt w feng shui. Te płodne pnącza kojarzone są ze szczęściem i sukcesem finansowym. Pothos jest znany jako „roślina pieniędzy” w niektórych regionach Azji Południowej i subkontynentu indyjskiego.

Gdzie umieścić rośliny Pothos w domu?

Mapa Bagua

Jako filozofia, feng shui koncentruje się na różnych prądach energii, które przepływają przez i wokół środowiska domowego. Dostosowując cechy i wyposażenie domu w określony sposób, możesz kierować różne rodzaje energii, które chcesz kultywować. Rośliny są jednymi z najlepszych elementów feng shui, ponieważ wnoszą one do domu naturalną energię.

W feng shui mapa Bagua służy do podziału całego domu lub poszczególnych pomieszczeń na dziewięć różnych obszarów energetycznych. Są to:

  • Środek = Zdrowie (Tai Qi)
  • Północ = Kariera (Kan)
  • Północny wschód = Wiedza (Gen)
  • Wschód = Rodzina (Zhen)
  • Południowy wschód = dobrobyt i bogactwo (Xun)
  • Południe = Sława i reputacja (Li)
  • Południowy zachód = relacje (Kun)
  • Zachód = Dzieci i kreatywność (Dui)
  • Północny zachód = podróże i pomocni ludzie (Qian)

Uważa się, że rośliny Pothos pochłaniają negatywną energię (lub chi) i promieniują pozytywną energią. Negatywna energia ma tendencję do gromadzenia się na szafkach i innych ciemnych lub nieużywanych przestrzeniach. Ponieważ rośliny pothos tolerują cień i mają zwisające liście, są idealne do zwiększania pozytywnej energii w tych obszarach.

Rośliny Pothos są również związane ze szczęściem, dobrobytem finansowym i bogactwem. Zgodnie z mapą Bagua, południowo-wschodni narożnik pokoju jest powiązany z tymi cechami. Jest to więc idealne miejsce dla roślin pothos. Sprawdza się to szczególnie dobrze, jeśli pracujesz w domu i chcesz kultywować udane środowisko w swoim biurze.

Inną ważną częścią mapy Bagua jest to, jak różne obszary odnoszą się do pięciu żywiołów: ziemi, ognia, metalu, wody i drewna. Podobnie jak inne mapynts, rośliny pothos są związane z elementem drewna. Na mapie Bagua element drewna jest związany z obszarami wschodnimi i południowo-wschodnimi.

Rozważania dotyczące potrzeb pielęgnacyjnych roślin Pothos

Idealnym miejscem dla pothos jest zwykle okno wychodzące na południowy wschód lub wschód. Zapewnia to trochę światła rano, ale nie intensywne światło słoneczne po południu. Odpowiada to najlepszym obszarom mapy Bagua dla roślin pothos.

Rośliny Pothos tolerują bardziej zacienione obszary, więc światło zwykle nie jest problemem pod względem umiejscowienia. Pothos rośnie najlepiej, gdy ma możliwość płożenia się, więc umieszczenie go na szafce lub półce jest idealne. Nawet jeśli te obszary są nieco bardziej zacienione, pothos nadal będzie się dobrze rozwijać.

Pothos dobrze sprawdza się w łazienkach, które są bardziej wilgotne niż inne obszary domu. Nie jest to jednak konieczne i niekoniecznie musi być zgodne z idealnymi pozycjami feng shui dla roślin pothos.

Gdzie NIE umieszczać roślin Pothos w domu?

Teoria Pięciu Elementów feng shui, zwana Wu Xing, bada relacje pomiędzy wspomnianymi wcześniej pięcioma elementami. Niektóre elementy pielęgnują inne, podczas gdy pewne kombinacje będą ze sobą kolidować. Pomaga nam to określić obszary, w których nie powinniśmy umieszczać roślin pothos.

Pothos i inne rośliny są związane z elementem drewna. Drewno jest osłabiane przez ogień, który rządzi południową częścią mapy Bagua. Umieszczenie roślin pothos w południowych obszarach może osłabić ich zdolność do wytwarzania pozytywnej energii i pochłaniania negatywnej energii.

Podobnie, niektóre elementy mogą się ze sobą ścierać i wchodzić ze sobą w konflikt. Ponieważ metal może przeciąć drewno, powoduje to konflikt między tymi dwoma elementami. Metal rządzi zachodnimi i północno-zachodnimi obszarami mapy Bagua, potencjalnie czyniąc te obszary nieodpowiednimi dla roślin pothos.

Gdzie umieścić rośliny Pothos na zewnątrz?

Chociaż zwykle jest to roślina domowa, pothos może być również uprawiany na zewnątrz w ogrodzie lub na patio. Ponieważ wymagają klimatu tropikalnego, rośliny pothos najlepiej nadają się do ogrodów w strefach wzrostu USDA od 10 do 12.

Należy pamiętać, że rośliny pothos mogą stać się inwazyjne w nowych tropikalnych środowiskach. Sprawdź lokalne przepisy, aby dowiedzieć się, czy pothos jest wymieniony jako gatunek inwazyjny. Aby ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się, hoduj pothos w doniczkach z tyczką do wspinania się.

Rośliny pothos potrzebują ciepłego, wilgotnego i zacienionego miejsca do uprawy na zewnątrz. Cętkowane światło słoneczne w godzinach porannych jest idealne, ale bezpośrednie popołudniowe słońce może powodować problemy.

Gdzie sadzić rośliny Pothos FAQs:

Jakie pomieszczenie jest najlepsze dla rośliny pothos?

Biuro jest idealne dla rośliny pothos, ponieważ promują one szczęście i dobrobyt oraz rozpraszają negatywną energię. Pomieszczenia wschodnie lub południowo-wschodnie zapewniają najlepsze warunki wzrostu dla pothos.

Jak daleko od okna powinna znajdować się roślina Pothos?

Pothos najlepiej radzi sobie w odległości około trzech stóp od okien wschodnich lub południowo-wschodnich. W jaśniejszych południowych lub południowo-zachodnich pomieszczeniach powinny znajdować się w odległości od ośmiu do dziesięciu stóp od okna.

Czy mogę umieścić moją roślinę pothos w rogu?

Pothos są idealnymi roślinami do narożników, ponieważ zmniejszają negatywną energię tych obszarów. Rośliny Pothos które są wyszkolone do wspinania się po słupach, są doskonałymi roślinami ozdobnymi narożniki.</p>

Czy rośliny pothos mogą rozwijać się w warunkach słabego oświetlenia?

Pothos może rosnąć całkiem szczęśliwie w środowiskach o słabym oświetleniu, chociaż wzrost będzie wolniejszy w pełnym cieniu. Idealny jest półcień.

Czy rośliny pothos mogą tolerować przeciągi?

Rośliny Pothos nie radzą sobie dobrze z przeciągami, ponieważ do rozwoju potrzebują ciepłych i wilgotnych warunków. Trzymać pothos z dala od otworów wentylacyjnych lub grzejników, aby uniknąć przeciągów.

Ostatnie słowo

Pothos to niewymagające rośliny domowe, które mają kilka zalet w feng shui. Umieszczone w południowo-wschodnich obszarach, pothos mogą pomóc zwiększyć szczęście i dobrobyt. Pothos dobrze nadają się do pomieszczeń wychodzących na wschód i dobrze się w nich rozwijają.

Andrew jest dyrektorem redakcyjnym w Petal Republic. Posiada tytuł licencjata w dziedzinie nauk o roślinach i profesjonalnie szkolił się w wiodących szkołach florystycznych w Londynie i Paryżu. Oprócz nadzorowania globalnego zespołu redakcyjnego, Andrew jest pasjonatem tworzenia treści na temat kwiatów, projektowania kwiatów, ogrodnictwa i roślin doniczkowych.

Podobne artykuły
Kwiaty

Najlepsze zdjęcia tygodnia: 29 marca 2024 r.

Kwiaty

Kwiaciarnie PlantShed w Nowym Jorku

Kwiaty

Najlepsze zdjęcia tygodnia: 5 kwietnia 2024 r.

Kwiaty

10 najlepszych bukietów na Dzień Matki

Zapisz się na Newsletter
i otrzymuj najnowsze posty prosto na swoją skrzynkę