ZiołaNaZdrowo.pl - wszystkie informacje o ziołach i ziołolecznictwie - dowiedz się o nas więcej  →

Kwiaty

Oficjalne kwiaty zodiaku oparte na twoim znaku astrologicznym

Każdy wie, że kwiaty można dopasować do ulubionego koloru, nastroju lub estetyki. Ale czy wiesz, że niektóre kwiaty pasują do Twojego znaku zodiaku? Co ciekawe, każdy znak zodiaku jest powiązany z określonymi rodzajami kwiatów. Astrologia może więc pomóc w znalezieniu rodzajów kwiatów do domu lub ogrodu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o idealnych kwiatach dla swojego znaku astrologicznego. Lub niech ta lista zainspiruje Cię do wyhodowania ogrodu z kwiatami zodiaku.

Baran (21 marca – 19 kwietnia) – Lilia tygrysia

Lilia tygrysia to żywy kwiat często postrzegany jako symbol siły i odwagi. Kwiat ten reprezentuje również pewność siebie, ambicję i determinację. Cechy te odzwierciedlają Barana, znak znany z asertywności, odwagi i uczciwości.

Lilia tygrysia to idealny kwiat dla tych, którzy mają silną wolę i są odważni. To wyrazisty kwiat, który wyróżnia się nawet w najbardziej ekstrawaganckim bukiecie.

Istnieją gatunki lilii tygrysiej występujące w różnych regionach świata. Jedna z odmian pochodząca z Ameryki Północnej nazywa się Lilium columbianum. Kwiat ten ma uderzający pomarańczowy kolor przypominający Marsa, planetę reprezentującą Barana.

Inne kwiaty związane z tym znakiem to:

 • Stokrotki Gerbera
 • Maki
 • Czerwone róże

Byk (20 kwietnia – 20 maja) – Róża

Róże to idealne kwiaty dla osób urodzonych pod znakiem zodiaku Byk. Róża to klasyczny kwiat, który symbolizuje obfitość i piękno. Cechy te są atrakcyjne dla pracowitego i kochającego przyrodę Byka.

Osoby urodzone pod znakiem Byka są przyziemne i mają kontakt z otaczającym je światem przyrody. Róże mogą występować w różnych kolorach (w tym niebieskim), ale najpopularniejszym kolorem dla Byka jest różowy.

Chociaż Byk jest praktycznym znakiem, ta grupa nadal uwielbia rozkoszować się lepszymi rzeczami w życiu. Cieszą się okazjonalnym romantycznym wieczorem lub luksusowym doświadczeniem. Róże również oddają ten aspekt Byka.

Więcej kwiatów reprezentujących Byka to:

 • Słodki Williams
 • Bzy
 • Naparstnice

Bliźnięta (21 maja – 21 czerwca) – konwalia majowa

Osoby spod znaku zodiaku Bliźnięta są elastyczne, ciekawskie i bystre. Reprezentują je dwa symbole: bliźnięta i planeta Merkury. Bliźnięta są łagodne, ale stanowcze, gdy muszą, co czyni je doskonałymi komunikatorami.

Elastyczny, ale łagodny duch Bliźniąt sprawia, że konwalia jest idealnym kwiatem dla tej grupy. Zazwyczaj kwiat ten reprezentuje czystość, słodycz i niewinność. Jest to mały kwiat w kształcie dzwonu, który może oznaczać nadzieję i nowe początki.

Konwalia jest członkiem rodziny Asparagaceae, w tym szparagów, hiacyntów i agaw. Roślina ta pochodzi z Europy i Azji i została wprowadzona do Ameryki Północnej. Kwiaty konwalii mają słodki, delikatny zapach, często wykorzystywany w perfumach.

Kilka innych kwiatów symbolizujących Bliźnięta to:

 • Chryzantemy
 • Orchidee
 • Azalie

Rak (22 czerwca – 22 lipca) – Biały goździk

Białe goździki reprezentują Raka, ponieważ wywołują uczucie spokoju i wyciszenia. Ten znak jest znany z wrażliwości i współczucia, więc przynosi spokój innym w ich życiu.

Raki są często bardzo opiekuńcze i oddane. Mają ssą bardzo przywiązani do swoich rodzin i przyjaciół i potrafią być bardzo lojalni.

Goździk należy do rodzaju Dianthus, który obejmuje różowe i słodkie Williams. Słowo Dianthus pochodzi od greckich słów oznaczających boski i kwiat.

Goździki pochodzą z basenu Morza Śródziemnego i są uprawiane od tysięcy lat. Kwitną w wielu kolorach, w tym białym, różowym, czerwonym, fioletowym i żółtym.

Inne kwiaty związane z tym znakiem to:

 • Jaśmin
 • Lotosy
 • Poranna chwała

Lew (23 lipca – 22 sierpnia) – Słonecznik

Znak zodiaku Lwa kojarzony jest z lwami, a jaki kwiat może lepiej odzwierciedlać tę potężną energię niż słonecznik? Słoneczniki to odważne i żywe kwiaty, odzwierciedlające energiczną osobowość Lwa.

Słoneczniki symbolizują siłę i lojalność, obie typowe cechy Lwa. Lwy są również znane jako naturalni przywódcy. Słoneczniki dobrze odzwierciedlają tę cechę dzięki swojej wysokości i zdolności do wyróżniania się z odległości wielu kilometrów.

Słoneczniki pochodzą z obu Ameryk i występują w wielu kolorach. Jednak najczęściej spotykany słonecznik jest żółty z brązowym środkiem. Słoneczniki są roślinami jednorocznymi i mogą osiągać ponad 16 stóp wysokości.

Kilka innych kwiatów symbolizujących Lwa to:

 • Nagietki
 • Krokusy
 • Dalie

Panna (23 sierpnia – 22 września) – Chryzantema

Chryzantemy są kwiatami dla Panny, biorąc pod uwagę ich symbolikę dobrego samopoczucia i przyjaźni. Pomimo trudnej reputacji znaku zodiaku Panny, są one zaciekle lojalne wobec tych, których cenią.

Ponadto chryzantema oznacza przejście od lata do jesieni. Okres kwitnienia tego kwiatu zbiega się z sezonem Panny, co czyni go idealnym przedstawicielem tego znaku.

Chryzantema pochodzi z Azji i występuje w wielu kolorach, w tym białym, żółtym, różowym, czerwonym i fioletowym. Kwiat ten jest łatwy w utrzymaniu i może rosnąć w różnych klimatach. Chryzantemy preferują pełne słońce, ale tolerują półcień.

Inne kwiaty reprezentujące Pannę to:

 • Fiołki
 • Astry
 • Wiciokrzew

Waga (23 września – 23 października) – Róża herbaciana

Róże herbaciane dobrze pasują do Wagi, ponieważ symbolizują spokój, elegancję i miłość. Wspólne cechy Wagi obejmują silne poczucie sprawiedliwości, dbałość o estetyczne piękno i głębokie uwielbienie dla osób z ich kręgu społecznego. Róże herbaciane są więc doskonałym wyborem dla każdego, kto urodził się pod tym znakiem.

Róża herbaciana to piękny kwiat o delikatnym aromacie i uroczym wyglądzie. Inne znaczenia tego kwiatu obejmują nadzieję, nowe początki i pozytywne nastawienie. Wagi potrafią rozweselić każdą sytuację, a ten kwiat dobrze odzwierciedla tę cechę.

Obecnie róże herbaciane to hybrydowe róże ogrodowe opracowane we Francji w XIX wieku. Są to większe, efektowne róże, które pięknie wyglądają rosnące w ogrodzie lub jako część kompozycji z kwiatów ciętych.

Dodatkowe kwiaty związane z tym znakiem to:

 • Hortensje
 • Gardenia
 • Gladiolus

Skorpion (24 października – 21 listopada) – Geranium

Pelargonie dobrze pasują do znaku zodiaku Skorpiona ze względu na różne znaczenia, jakie ze sobą niosą. Na przykład w niektórych kulturach pelargonie symbolizują ochronę, co pasuje do zdeterminowanego i odważnego Skorpiona.

Co ciekawe, niektóre kultury wierzą wBiałe pelargonie odstraszają węże, jedno ze zwierząt reprezentujących Skorpiona. Być może kwiat ten może chronić Skorpiona przed negatywnymi pokusami, takimi jak zazdrość i uraza.

Pelargonie pochodzą z subtropikalnych części świata, głównie z południowego regionu Afryki. Odmiany jednoroczne kwitną od wczesnej wiosny do pierwszych przymrozków, co przypada na sezon Skorpiona w wielu częściach półkuli północnej.

Kilka innych kwiatów Skorpiona to:

 • Black-eyed Susans
 • Zawilce
 • Piwonie

Strzelec (22 listopada – 21 grudnia) – Nagietek

Nagietki pasują do Strzelca ze względu na ich zdolność do rozwoju w różnych warunkach wzrostu. Jest to odpowiednia reprezentacja Strzelca, który znany jest ze swojej siły i niezależności.

Kwiaty nagietka symbolizują dobrą komunikację, cechę, z której Strzelec jest znany. Wielu twierdzi, że jest to jeden z najbardziej inteligentnych emocjonalnie znaków zodiaku, cecha, która przyczynia się do udanej komunikacji w związkach.

Nagietek to efektowny kwiat należący do rodziny astrowatych (Asteraceae) lub stokrotek. Gatunki te często rosną w wesołych odcieniach, takich jak jasny pomarańczowy i żółty, odzwierciedlając pozytywną i żądną przygód osobowość Strzelca.

Dodatkowe kwiaty związane z tym Strzelcem to:

 • Goździki
 • Czerwone róże
 • Powojnik

Koziorożec (22 grudnia – 19 stycznia) – Aster

Kwiatem dla Koziorożców jest aster, który symbolizuje wdzięk i mądrość. Koziorożce to ambitne osoby, które dążą do celu i stosują mądrość i logikę w procesie podejmowania decyzji.

Związek między kwiatami asteru i mądrością wywodzi się z mitologii greckiej. Mit mówi, że kiedy grecka bogini Astraea płakała, astry rosły tam, gdzie jej łzy lądowały na ziemi. Bogini ta reprezentuje sprawiedliwość i precyzję, dwie wartości, które Koziorożce cenią.

Aster pochodzi z Ameryki Północnej, Europy i Azji. Jego kolory obejmują biały, niebieski, różowy i fioletowy i jest znany jako doskonały kwiat przyciągający zapylacze.

Kilka innych kwiatów Koziorożca to:

 • Czarne maki
 • Oddech dziecka
 • Fiołki afrykańskie

Wodnik (20 stycznia – 18 lutego) – Orchidea

Orchidee dobrze pasują do Wodnika ze względu na ich wyjątkowe piękno. Orchidee symbolizują siłę i determinację, dwie cechy, które Wodnik bardzo ceni.

Jako znak powietrzny, osoby spod znaku Wodnika mogą być trudne do zrozumienia lub sklasyfikowania na początku. Orchidee dobrze pasują do tej charakterystyki jako kwiaty o niekonwencjonalnej, ale uderzającej estetyce.

Różne rodzaje storczyków należą do dużej rodziny Orchidaceae, która obejmuje aż 26 000 gatunków. Są one dostępne w różnych kolorach, w tym fioletowym, różowym, żółtym i białym.

Znaczenie tego kwiatu różni się w zależności od koloru. Jednym z kolorów, który dobrze reprezentuje samodzielnego Wodnika, jest fioletowa orchidea. Kwiat ten reprezentuje godność i szacunek, więc dobrze oddaje niezależność Wodnika.

Inne kwiaty Wodnika to:

 • Trillium
 • Rajskie ptaki
 • Gladiolus

Ryby (19 lutego – 20 marca) – Lilia wodna

Ryby kojarzone są z liliami wodnymi, ponieważ jest to znak wodny. Symbolem Ryb są dwie ryby, podczas gdy lilia wodna znana jest z tego, żezdolność do wzrostu na powierzchni wody.

Lilie wodne symbolizują niewinność, cechę, która pasuje do łagodnego ducha Ryb. Ponadto Ryby to pełen wyobraźni znak zodiaku, więc wyjątkowa lilia wodna dobrze do niego pasuje. Biorąc pod uwagę, że znak i kwiat mają silne powiązania z wodą, oba wnoszą witalność i pożywienie do otaczających je istot.

Lilie wodne to kwiaty wodne, które zakorzeniają się w ziemi na dnie stawów i innych zbiorników wodnych. Kwiaty kwitną w wielu kolorach, w tym brzoskwiniowym, białym, różowym i żółtym.

Inne kwiaty reprezentujące ten znak to:

Co to jest zodiak?

Większość ludzi wie o astrologii, ale nie każdy decyduje się przyjąć ją jako system wierzeń. Jednak bez względu na poglądy, poznanie swojego znaku i związanych z nim cech może być zabawne.

Każdy należy do jednego z dwunastu znaków zodiaku, w zależności od daty urodzenia. Jeśli nie jesteś pewien, te znaki to:

 • Baran
 • Byk
 • Bliźnięta
 • Rak
 • Lew
 • Panna
 • Waga
 • Skorpion
 • Strzelec
 • Koziorożec
 • Wodnik
 • Ryby

Znaki zaczynają się pierwszego dnia wiosny i mają wpływ na to, jak gwiazdy i planety układają się w ciągu roku. Astrologia istnieje od wieków, ale współczesna praktyka wywodzi się z kultur babilońskich i hellenistycznych.

Znak danej osoby opisuje wszystko, od konkretnych cech osobowości po zachowanie w związkach. Osoby zainteresowane astrologią często lubią czytać swój horoskop – prognozę przyszłych wydarzeń opartą na ich wykresie zodiaku.

Horoskopy można czytać wszędzie, od gazet po media społecznościowe. Istnieje również wiele popularnych aplikacji, które zapewniają horoskopy dostosowane do wykresu gwiazd.

Oczywiście astrologia nie jest sprawdzoną dyscypliną naukową. Mimo to praktyka ta opiera się na ruchach i pozycjach gwiazd i planet w pasie zodiaku.

Zodiak to obszar na niebie, który zawiera gwiazdy, księżyc, słońce i planety widoczne z Ziemi. Ruchy ciał w pasie zodiakalnym dyktują wydarzenia astrologiczne, w tym znak gwiezdny, w którym dana osoba się rodzi.

Kwiaty i astrologia

Kwiaty są związane z astrologią od wielu lat. Skojarzenia te opierają się na przekonaniu, że planety i gwiazdy wpływają na żywe istoty na ziemi. Niektórzy ludzie wierzą, że niektóre kwiaty wyrażają cechy różnych znaków gwiezdnych.

Na przykład kwiatem związanym ze znakiem Ryb jest lilia wodna. Jest to prawdopodobne, ponieważ Ryby są znakiem wodnym, więc zarówno znak, jak i kwiat mają silne powiązania z wodą.

Podobną historyczną praktyką, która przypisywała znaczenie kwiatom, był wiktoriański język kwiatów. Wiktorianie wierzyli w moc kwiatów do wyrażania konkretnych wiadomości dla odbiorcy. Wręczali nawet bukiety ukochanym osobom w zależności od ich miesiąca lub dnia urodzenia.

W języku kwiatów każdy rodzaj kwiatu ma swoje własne znaczenie. Znaczenia te można łączyć, tworząc niestandardowe bukiety, które przekazują konkretną wiadomość urodzinową, gdy są wręczane jako prezent.

Oczywiście możesz nie wierzyć w astrologię. Mimo to, kupowanie kwiatów, które łączą się z Twoim znakiem zodiaku lub kupowanie ich dla przyjaciela może być świetną zabawą. Kwiaty zodiakalne to wyjątkowy i niepowtarzalny prezent.Wspaniały prezent na urodziny dla bliskiej osoby.

Ostatnie słowo

Teraz, gdy już wiesz, które kwiaty pasują do każdego znaku zodiaku, możesz wykorzystać te informacje, aby poinformować o nadchodzących prezentach urodzinowych. Niezależnie od tego, czy kochasz astrologię, czy nie, informacje te mogą pomóc Ci wybrać bukiet dla przyjaciela lub ukochanej osoby. Ponadto, stanowią one świetny początek rozmowy dla każdego, kto jest zaintrygowany kwiatami zodiaku.

Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszym szczegółowym przewodnikiem po najlepszych roślinach zodiakalnych w oparciu o Twój astrologiczny znak zodiaku.

Podobne artykuły
Kwiaty

Najlepsze zdjęcia tygodnia: 29 marca 2024 r.

Kwiaty

Kwiaciarnie PlantShed w Nowym Jorku

Kwiaty

Najlepsze zdjęcia tygodnia: 5 kwietnia 2024 r.

Kwiaty

10 najlepszych bukietów na Dzień Matki

Zapisz się na Newsletter
i otrzymuj najnowsze posty prosto na swoją skrzynkę