ZiołaNaZdrowo.pl - wszystkie informacje o ziołach i ziołolecznictwie - dowiedz się o nas więcej  →

Jedz z ziołami

Jak zrobić syrop z czarnego bzu – Mała Apteczka Ziołowa

Syrop z czarnego bzu jest niezbędny w apteczce ziołowej. Ta niesamowita jagoda jest pełna wspaniałych korzyści zdrowotnych dla całej rodziny. Jest bogata w witaminę C i przeciwutleniacze oraz wspiera zdrowy układ odpornościowy. Jej właściwości przeciwwirusowe sprawiają, że jest idealnym środkiem zapobiegającym przeziębieniom i grypie oraz skracającym czas trwania grypy, gdy już się pojawi. Uwielbiam podawać ten syrop moim dzieciom codziennie w okresie przeziębienia i grypy, aby utrzymać je w zdrowiu. Ten prosty przepis jest bardzo łatwy w przygotowaniu. Możesz zrobić dużą porcję i przechowywać ją w lodówce przez cały okres zimowy!

Składniki:

4 szklanki wody destylowanej

2 szklanki suszonych owoców czarnego bzu

Surowy, lokalny miód

Instrukcja parzenia:

Dodaj wodę i owoce czarnego bzu do rondla i doprowadź do wrzenia. Zmniejszyć ogień i gotować na małym ogniu przez około 20-30 minut.

Zdjąć z ognia i pozostawić mieszaninę do ostygnięcia na około 10 minut. Przecedzić mieszaninę przez gazę do miarki. Zanotuj objętość, ponieważ będziesz potrzebować takiej samej ilości miodu.

Wlej płyn z powrotem do czystego rondla i dodaj taką samą ilość miodu. Delikatnie podgrzewaj mieszaninę przez 3-5 minut, aż dobrze się połączy (nie gotuj!).

Przelej mieszaninę do czystej szklanej butelki i przechowuj w lodówce. Smacznego!

Podobne artykuły
Jedz z ziołami

Tulsi i lawendowa woda gazowana

Jedz z ziołami

Zrób ziołowe herbaciane popsicles! - ZiolaNaZdrowo.pl

Jedz z ziołami

Łatwy przepis na miód z tymiankiem i czosnkiem

Jedz z ziołami

Woda infuzowana z melisą, arbuzem i miętą

Zapisz się na Newsletter
i otrzymuj najnowsze posty prosto na swoją skrzynkę