ZiołaNaZdrowo.pl - wszystkie informacje o ziołach i ziołolecznictwie - dowiedz się o nas więcej  →

Zielarstwo

Dlaczego powinieneś spróbować pokrzywy!

Pokrzywy są tak dobrze znane, że nie trzeba ich opisywać; można je znaleźć przez czucie, w najciemniejszej nocy.

-Nicholas Culpeper

Przeklęte za swoje paskudne żądło, pokrzywy, zwane również pokrzywami, mogą wymagać przyzwyczajenia, ale wiedza o tym, jak zbierać i leczyć to zadziorne zioło, jest warta poświęcenia czasu!

Pochodzące z Ameryki Północnej, Europy i Azji pokrzywy można znaleźć we wszystkich umiarkowanych rejonach świata, a w większości krajów, w tym w Australii i Nowej Zelandii, zostały naturalizowane.

Pokrzywa jest niezwykle użyteczna. Oprócz tego, że jest wspaniałym tonikiem i ma wiele zastosowań leczniczych, można go jeść (żądło odchodzi po ugotowaniu), a jego łodygi można przekształcić we włókno do produkcji lin, przędzy i papieru!

Pokrzywa rośnie w dzikich miejscach biegle. Szukaj go w lasach, w pobliżu brzegów rzek, poboczy dróg, krawędzi pól, ziemi podmokłej (uwielbia rosnąć nad polami septycznymi), pastwisk i wszędzie tam, gdzie zawartość azotu jest wysoka w glebie.

Przyjrzyjmy się teraz dokładnie roślinie pokrzywy. Doświadczenie nauczy cię, jak obchodzić się z tym ziołem bez ochrony, ale jeśli jesteś nowy w pokrzywach, możesz chcieć założyć parę cienkich rękawic ogrodowych, aby chronić się przed jego żądłem. Ci, którzy mają związek z medycyną pokrzywy honorują jej użądlenie i akceptują, że kilka użądleń jest wartych kłopotów.

Patrzeć ostrożnie przy jego łodygi, ja no jest doskonale okrągły ale zamiast wygląda jakby 4 cienkie łodygi umieszczali wpólnie dla jego łodygi jest rounded kwadratem z 4 wcięciami w środku each strona. Łodyga ta pokryta jest drobnymi włoskami lub żądłami, które zawierają kwas mrówkowy, serotoninę i histaminę.

Uważaj na dotykanie jego liści, zawierają one żądła na spodniej stronie i na łodygach. Liść wygląda szorstko, ponieważ jego żyły są w nich wgłębione.

Słowo na temat jego żądła: Stwierdziłem, że nie lubi żądlić przy dotknięciu. Raczej drobne włosy jak żądła czekają aż zostaną zgniecione, aby uwolnić swój kwas. Kiedy zbieram pokrzywy, nie jestem już zbytnio użądlony, ponieważ nauczyłem się, że tak długo, jak nie będę szedł naprzeciwko niego, nie użądli mnie. To jest podobne do przeczesywania ręką wypchanego zwierzęcia z długim futrem. Tak długo jak głaszczesz go w kierunku, w którym leżą włosy, pozostaje gładki. Ale jeśli pójdziesz w przeciwnym kierunku, włosy wystają we wszystkich kierunkach. Tak samo jest z pokrzywami. Jeśli trzymasz się jednego z jego liści podczas zbierania, lub szczotkujesz w dół na łodydze, gdy ją chwytasz, masz bardzo małe szanse na użądlenie. Spróbuj tego na własne ryzyko, ale pamiętaj, że nawet użądlenie ma korzyści lecznicze!

Wszystkie części pokrzywy są przydatne w medycynie, chociaż zazwyczaj używa się tylko delikatnych wierzchołków i liści. Jednak jest wielki lek w jego korzeniach i nasionach i te powinny być uznane za medycynę, jak również.

Jako jedzenie, czuły wierzchołki zbierają w wiośnie, wtedy sautéed lub gotują (save the wodę pić dla swój mineralnej zawartości) lub siekają i dodają do zup, zapiekanek i gulaszów.

Po co to całe zamieszanie związane z jedzeniem rośliny, która ewidentnie nie chce być jedzona, biorąc pod uwagę fakt, że jej użądlenie może pozostać z tobą przez resztę dnia? Ponieważ jako jedno z najbardziej odżywczych i tonizujących ziół, pokrzywa jest niezwykle bogata w wapń, chlorofil, chrom, magnez i cynk, wysoka zawartość kobaltu, manganu, fosforu, potasu, białka, B2 (ryboflawina), selenu, krzemu, B1 (tiamina), witaminy A i C. Zawiera średnie ilości żelaza, Be (niacyny) i cyny oraz śladowe ilości aluminium.

Leczniczo, Pokrzywy jest używany jako odżywczy tonik nadnerczy, alteratywny, antyalergiczny, antykatarrhal, antyhistaminowy, przeciwzapalny, antyoksydacyjny, antyreumatyczny, antyskorbutowy, antyseptyczny, antylitowy, ściągający, tonik krwi, karminatywny, żółciopędny, pobudzający krążenie, obkurczający, moczopędny, wykrztuśny, przeciwgorączkowy, mlekopędny, hemostatyczny, hipoglikemiczny, tonizujący nerki, litotryptyczny, mukolityczny, nerwowy, odżywczy, porodowy, piersiowy, tonizujący, lepki i tonizujący macicę. Dodatkowo nasiona są uważane za adaptogenne, przeciwrobacze, antyseptyczne, tonik endokrynologiczny, odmładzające, tonik tarczycy, troforestorative i vermifuge. Korzeń jest również uważany za środek prostatyczny i tonizujący, zwłaszcza dla prostaty.

Pokrzywa ma powinowactwo do nerek, wątroby i mięśni. Jako diuretyk, naprawdę dostaje płyny poruszające się. Wiele przypadków zostało zgłoszonych dla przywrócenia nerek i zapobiegania lub zakończenia potrzeby dializy z używania liberalnych ilości codziennych naparów. Zielarze Matthew Wood i David Winston mówią o takich przypadkach. Jako lithotriptic, pokrzywy pomaga w rozpuszczaniu i odprowadzaniu kamieni moczowych i żółciowych oraz żwiru. Jako alternatywa, oczyszczająca nerki i wątrobę działa również oczyszczająco na krew.

Korzenie są specyficzne dla problemów z prostatą. Jak podaje David Winston w swojej książce Saw Palmetto for Men & Women, „Korzeń pokrzywy hamuje rozkład testosteronu do dihydrotestosteronu. Uważa się, że mechanizmem tego jest jego hamowanie zarówno 5-alfa-reduktazy jak i aromatazy.” Zaleca on łączenie korzenia pokrzywy z równymi częściami Saw Palmetto(Serenoa repens), Collinsonia (Collinsonia canadensis) i White Sage(Salvia apiana) przy łagodnym przeroście prostaty.

Wiosną, po dobrym deszczu, można znaleźć korzenie zagnieżdżone pod wschodzącymi roślinami. Często wysyłają one długie rozłogi, które można łatwo wyrwać z ziemi. Jest to świetny sposób na kontrolowanie tłumu na polu pokrzyw, przerzedzając je i powstrzymując przed zbytnim rozprzestrzenianiem się na resztę ogrodu.

Według Matthew Wooda, pokrzywy są „jedną z najbardziej ogólnie użytecznych roślin w farmakopei”. Stwierdza on, że Pokrzywy działają na wszystkie typy konstytucyjne, od karmienia i odżywiania, przez odczulanie na alergeny, po pomoc w usuwaniu nadmiaru zastojów w organizmie, w tym wody i śluzu.

Jeśli ty lub ktoś kogo znasz cierpi na alergie, picie codziennych naparów z Pokrzywy może być bardzo pomocne w pomaganiu organizmowi w pokonaniu tych alergii.

Pokrzywy zawierają histaminę i pomagają błonie śluzowej organizmu stać się mniej wrażliwą na alergeny.

Choć może się to wydawać szalone, użądlenie pokrzywy jest w rzeczywistości dość lecznicze. Kiedyś cierpiałam na artretyzm w palcach, ale po przeczesaniu knykci pokrzywami za każdym razem, gdy pojawiał się ból, udało mi się go wyleczyć i od ponad 5 lat nic mi nie dolega.

Pokrzywa jest dość rubefacient, powodując krążenie i zaczerwienienie każdego obszaru skóry, którego dotknie. Zwiększone krążenie jest pomocne dla diabetyków. Pokrzywy również przynosi krążenie do obwodowych naczyń krwionośnych wraz z jego właściwościami moczopędnymi, aby pomóc obniżyć wysokie ciśnienie krwi.

Dla matek karmiących piersią, Pokrzywy jest galaktagogiem, pomagając zwiększyć przepływ mleka. Niektóre źródła podają, że faktycznie reguluje on przepływ, zwiększając lub zmniejszając w razie potrzeby.

Kobiety w ciąży i inni, którzy cierpią na anemię, znajdą pokrzywę pomocną, ponieważ zawiera dużo żelaza i chlorofilu.

Jeśli cierpisz na astmę, upewnij się, że masz dużo Pokrzywy na rękę! Nalewka jest wielki, aby mieć wokół dla ostrych ataków, podczas gdy biorąc codzienne napary w czasie może pomóc zbudować swoje płuca, aby pomóc przywrócić i leczyć tkanki płucne. Głęboko penetrujące pary z pokrzywami mogą pomóc w wydobyciu flegmy i zatorów, co czyni je użytecznym środkiem wykrztuśnym podczas chorób.

Ponieważ Pokrzywa działa w celu zniszczenia tych alergenów (białek) z organizmu, dobrze współpracuje z wątrobą, aby rozbić te białka i usunąć je z organizmu, pomagając nerkom w prawidłowym funkcjonowaniu w tym procesie.

Choć może się to wydawać szalone, ukłucie pokrzywy jest faktycznie dość uzdrawiające. Kiedyś cierpiałam na artretyzm w palcach, ale po przeczesaniu knykci pokrzywami za każdym razem, gdy pojawiał się ból, udało mi się wyleczyć i od ponad 5 lat nie dokucza mi ten problem.

Pokrzywa jest dość rubefacient, powodując krążenie i zaczerwienienie każdego obszaru skóry, którego dotknie. Zwiększone krążenie jest pomocne dla diabetyków. Pokrzywy również przynosi krążenie do obwodowych naczyń krwionośnych wraz z jego właściwościami moczopędnymi, aby pomóc obniżyć wysokie ciśnienie krwi.

Dla matek karmiących piersią, Pokrzywy jest galaktagogiem, pomagając zwiększyć przepływ mleka. Niektóre źródła podają, że faktycznie reguluje przepływ, zwiększając lub zmniejszając go w zależności od potrzeb.

Kobiety w ciąży i inni, którzy cierpią na anemię, znajdą pokrzywę pomocną, ponieważ zawiera dużo żelaza i chlorofilu.

Jeśli cierpisz na astmę, upewnij się, że masz dużo Pokrzywy pod ręką! Nalewka jest wielki, aby mieć wokół dla ostrych ataków, podczas gdy biorąc codzienne napary w czasie może pomóc zbudować swoje płuca, aby pomóc przywrócić i leczyć tkanki płucne. Głęboko penetrujące pary z pokrzywami mogą pomóc w wydobyciu flegmy i zatorów, co czyni je użytecznym środkiem wykrztuśnym podczas chorób.

Chcesz dowiedzieć się więcej o pokrzywach? Jest kilka sposobów, aby się dowiedzieć! Możesz pobrać ebook o pokrzywach w moim sklepie, lub jeśli chciałbyś otrzymać dodatkowy program nauczania i lekcje wideo, możesz dołączyć do Herb Clubu za jedyne 10 dolarów miesięcznie, gdzie otrzymasz 7 lekcji wideo i 4 poziomy programu nauczania plus bonusowe kolorowanki.

Podobne artykuły
Zielarstwo

Wiele zastosowań leczniczych ostropestu plamistego

Zielarstwo

Ogród ziołowy DIY: jak uprawiać i pielęgnować świeże zioła

Zielarstwo

Na chwałę babki lancetowatej - Ziołowe Korzenie zine

Zielarstwo

4 rośliny lecznicze, które można uprawiać w sklepie spożywczym

Zapisz się na Newsletter
i otrzymuj najnowsze posty prosto na swoją skrzynkę