ZiołaNaZdrowo.pl - wszystkie informacje o ziołach i ziołolecznictwie - dowiedz się o nas więcej  →

Jedz z ziołami

Chcesz nauczyć się przygotowywać fantastyczne herbaty ziołowe?

Linki zawarte w tym poście i w innych miejscach na mojej stronie mogą zawierać linki partnerskie. Jeśli dokonasz zakupu za pośrednictwem tych linków, otrzymam prowizję bez dodatkowych kosztów. Zamieszczam tylko linki do produktów i usług, które kocham – i które myślę, że ty też pokochasz!

Czas czytania: 1 minuta, 45 sekund

Jeśli chcesz nauczyć się mieszać własne herbaty ziołowe lub jesteś fanatykiem herbat ziołowych, który zawsze szuka wspaniałych nowych przepisów do wypróbowania, musisz rzucić okiem na Healing Herbal Teas autorstwa Sarah Farr!

Podręcznik dla miłośników herbaty

Uzdrawiające herbaty ziołowe: Learn to Blend 11 Specially Formulated Teas to wspaniały, dobrze zorganizowany podręcznik, który zadowoli zarówno początkujących, jak i koneserów herbat ziołowych.

Część pierwsza książki obejmuje tajniki parzenia herbaty ziołowej. Omówione zostały również specjalistyczne preparaty ziołowe, takie jak zimne napary ze świeżych ziół i herbata słoneczna.

W części drugiej, w rozdziałach takich jak „Toniki dla holistycznego zdrowia”, „Herbaty lecznicze” i „Herbaty sezonowe” przedstawiono niesamowite przepisy, które są sercem tej książki. Do moich ulubionych należą herbaty z rozdziału poświęconego herbatom sezonowym: Spring Revival łączy pokrzywę, czarną herbatę, koper włoski, miętę i różę; Summer Breeze Sun Tea łączy miętę, hibiskus i rozmaryn.

Jest też herbata Summer Goddess, której nie mogę się doczekać! Zawiera ona moją ulubioną tulsi i mnóstwo innych letnich ziół, takich jak mięta i hibiskus z kwiatami chryzantemy.

Living Among Your Medicine, trzecia część książki, zawiera nawet wskazówki i samouczki dotyczące zakładania własnego ogrodu ziołowego. Rozdział poświęcony ogrodnictwu jest zaskakująco dogłębny jak na książkę o herbatach ziołowych! Jestem pod wrażeniem, że obejmuje on sposób tworzenia mapy słońca i konturów w ramach procesu planowania, a także przygląda się, jak rozpocząć nasiona ziół i rozmnażać nowe rośliny z sadzonek. Istnieje również przemyślany rozdział omawiający etykę i implikacje dzikiego rzemiosła.

Więcej zabawy z czytaniem o ziołach

Healing Herbal Teas stała się moim ulubionym źródłem informacji, gdy szukam nowego przepisu na herbatę ziołową do wypróbowania i cieszę się, że dodałam ją do mojej ziołowej biblioteki. Możesz zakupić swój własny egzemplarz tutaj na Amazon (#affiliate).

Jeśli jesteś ciekawy, jakie inne książki o ziołach uwielbiam, koniecznie przeczytaj mój post: Ultimate Guide to Herbal Books!

Wszystkiego najlepszego,

Agata

Podobne artykuły
Jedz z ziołami

Tulsi i lawendowa woda gazowana

Jedz z ziołami

Zrób ziołowe herbaciane popsicles! - ZiolaNaZdrowo.pl

Jedz z ziołami

Łatwy przepis na miód z tymiankiem i czosnkiem

Jedz z ziołami

Woda infuzowana z melisą, arbuzem i miętą

Zapisz się na Newsletter
i otrzymuj najnowsze posty prosto na swoją skrzynkę