ZiołaNaZdrowo.pl - wszystkie informacje o ziołach i ziołolecznictwie - dowiedz się o nas więcej  →

Ziołolecznictwo

Akupunktura dla serca – Leczenie lęku w chaotycznym świecie

09 sierpnia 2022 r.

Nie ma wątpliwości, że w obecnym stanie świata niepokój wydaje się być coraz większy, a dla niektórych niepokój jest typowym stanem bycia, z którym uczą się żyć. Z tak wiele dzieje się w świecie, a także z ciągłym bombardowaniem mediów i ekranów, życie może być niesamowicie przytłaczające. Uzyskanie leczenia lęku może być wyzwaniem samym w sobie, ale istnieją alternatywy w holistycznej sferze, aby pomóc złagodzić stres, że lęk tworzy. Zioła i akupunktura są niezawodne opcje leczenia dla łagodzenia łagodnego i umiarkowanego lęku i objawów, które pochodzą z nim.

Jak lęk pokazuje się od osoby do osoby może wyglądać podobnie lub bardzo różne. Istnieje spektrum od niskiego poziomu nerwowości do wyniszczających ataków paniki i wszystkiego pomiędzy. Oznaki i objawy mogą być różne – od zamartwiania się lub spiralnych wzorców myślowych do duszności, kołatania serca, nadmiernej potliwości i bezsenności. Zarządzanie uogólnionym lękiem może być trudne w społeczeństwie, które rzadko pozwala na wystarczający odpoczynek pomiędzy pracą, zarządzaniem rodziną, pracami domowymi, pandemią i próbą znalezienia czasu na hobby i projekty pasji. Nie jest zaskoczeniem, że około 3 miliony Kanadyjczyków doświadcza lęku lub związanych z nim zaburzeń nastroju (Stats Canada).

W TCM (Tradycyjnej Medycynie Chińskiej) niepokój może być spowodowany stanem niedoboru lub nadmiaru w organizmie. Wątroba jest odpowiedzialna za swobodny przepływ qi w ciele (i ma na to duży wpływ stres), a kiedy jest w dysharmonii qi ulega stagnacji i może utrudniać innym organom, takim jak Serce, Nerki i Śledziona wykonywanie ich pracy. Śledziona ma niezwykle ważną pracę polegającą na wytwarzaniu krwi i kiedy jest osłabiona przez stagnację lub niedobór, może nie być w stanie wykonać tego ważnego zadania w ciele. Może to objawiać się jako oznaki niepokoju, w tym palpitacje serca, niepokój, brak tchu, suchość w ustach i bezsenność. Bez wystarczającej ilości krwi, Shen (umysł/duch) nie może czuć się zakorzeniony. Ponadto, jeżeli krew jest niedoborem przez długi okres czasu, to z czasem może dojść do wyczerpania jin. Bez wystarczającej ilości Yin (chłodnych, wilgotnych płynów), Yang (ciepło) może się podnieść i pokazać jako nocne poty, niepokój, drażliwość i uczucie gorąca. To tylko kilka przykładów na to, że patrzenie na lęk przez pryzmat TCM może być bardzo korzystne. Oznacza to, że istnieje wiele powodów, dla których lęk może się pojawić, co daje lekarzowi wiele sposobów podejścia do niego. Kilka wspólnych punktów akupunktury dla lęku to HT7, Yintang, RN15, KD3, PC6, DU24, SP6, UB17, UB15.

Kilka wspólnych zachodnich ziół, które pomagają złagodzić niepokój to Hawthorne, Skullcap, Passionflower, Serdecznik pospolity, Ashwagandha, Kava Kava i Milky Oats.

Jedną z korzyści z leczenia akupunkturą jest acu-nap. Kiedy igły są w, pacjent dostaje cieszyć się między 20-60 minut (w zależności od czasu) błogi czas relaksu po prostu odpocząć. Jest to idealny czas, aby zasnąć (na prawdę, zrób to – to jest niesamowite) lub nurkować w praktyce medytacji. Jest to czas mało i daleko pomiędzy, gdzie nie ma żadnych ekranów zaangażowanych, tylko przyciemnione oświetlenie, kojąca muzyka i dedykowany czas na odpoczynek, który jest tak ważnym elementem układanki. Ważne jest również, aby pamiętać, że dla długotrwałego niepokoju, jeden zabieg akupunktury może nie wystarczyć. Pacjenci, którzy otrzymują najwięcej korzyści pójdzie na regularne podstawy i postępuj zgodnie z Plan leczenia dostarczony im przez lekarza. Dla niektórych, raz w tygodniu przez 4 tygodnie pokaże ogromne ulepszenia, podczas gdy inni mogą potrzebować 2 zabiegów tygodniowo przez kilka tygodni.

Inne zalecenia dla tych, którzy mają do czynienia z lękiem na regularnych podstawach jest poszukiwanie pomocy z doradcami lub psychologów, aby skupić się na szeregu terapii, takich jak CBT (terapia poznawczo-behawioralna), terapia rozmowa i EMDR (eye movement desensitization i reprocessing). Znalezienie lekarza, któremu się ufa i z którym czuje się bezpiecznie, jest niezwykle ważne, aby można było stworzyć bezpieczny kontener między pacjentem a lekarzem, a pacjent miał gdzie się zadomowić.

Podobne artykuły
Ziołolecznictwo

Przewodnik po poporodowej odnowie biologicznej i ziołach poporodowych

Ziołolecznictwo

Adaptogeny w leczeniu wypalenia: Które działają najlepiej?

Ziołolecznictwo

Leczniczy bulion kostny dla alergików

Ziołolecznictwo

9 Korzyści Ashwagandhy: Dawkowanie i bezpieczeństwo

Zapisz się na Newsletter
i otrzymuj najnowsze posty prosto na swoją skrzynkę