ZiołaNaZdrowo.pl - wszystkie informacje o ziołach i ziołolecznictwie - dowiedz się o nas więcej  →

Ziołolecznictwo

Shatavari

25 czerwca 2019 r.


Nazwa zwyczajowa: Shatavari

Nazwa zioła: Asparagus racemosa

Shatavari to sanskrycki termin, który tłumaczy się jako „sto poniżej” – co oznacza sto korzeni. Jednak to ajurwedyjskie zioło jest powszechnie znane jako „kobieta o stu mężach”. Działanie afrodyzjakalne i powinowactwo do żeńskich narządów płciowych są tym, co przyniosło jej taką reputację. Shatavari jest żeńskim tonikiem reprodukcyjnym, mającym odmładzający wpływ na układ. Chociaż zioło to ma kobiecą jakość, może zwiększać płodność u wszystkich płci. Dla tych, którzy próbują zajść w ciążę, Shatavari zwiększa owulację, a także liczbę i jakość plemników. Odgrywa również rolę w zapobieganiu poronieniom.

Dla tych z nas, którzy po prostu chcą się dobrze bawić, Shatavari jest świetną skrzydłową! Może być składnikiem formuły na zaburzenia erekcji lub ogólnym afrodyzjakiem. Jej właściwości zmiękczające i nawilżające sprawiają, że jest ona specyficzna dla suchości pochwy w każdym wieku. Świetne zioło łagodzące objawy menopauzy i sprawiające, że znów czujemy się młodo… zwłaszcza w sypialni!

Nawet po fakcie Shatavari nadal wspiera nasze zdrowie seksualne, zapobiegając i lecząc infekcje dróg moczowych. Właściwości antybakteryjne powstrzymują infekcje, a właściwości łagodzące i przeciwzapalne łagodzą wszelkie objawy pieczenia i podrażnienia. Działanie moczopędne i przeciwkrwotoczne sprawia, że Asparagus racemosa jest cennym lekiem na istniejące infekcje układu moczowego i specyficznym ziołem na krew w moczu.

Napisane przez Heather Newman

Zielarz medyczny @apotheka herbal

Środki przeczyszczające

Również w Blog o zdrowiu

Zioła na skurcze menstruacyjne, zdrowie menstruacyjne i wsparcie macicy

06 maja 2023 r.

Ziołolecznictwo jest stosowane od wieków w leczeniu różnych kwestii zdrowotnych, w tym ziół na skurcze menstruacyjne, dobre samopoczucie menstruacyjne i zdrowie reprodukcyjne.

Jak naturalnie detoksykować organizm za pomocą oczyszczających ziół i żywności

10 marca 2023 r.

To naturalne, że tak wielu z nas odczuwa potrzebę oczyszczenia ciała, umysłu i duszy na wiosnę, aby zmyć stagnację, która nagromadziła się przez całą zimę. Wiosna reprezentuje czas nadziei i odrodzenia, gdy przygotowujemy się do wejścia w cieplejszy i najbardziej energetyczny okres. pory roku.

Zioła i zdrowe nawyki dla serca

09 lutego 2023 r.

Utrzymanie zdrowego serca jest bezpośrednio związane z tym, jak odżywiamy nasze ciała, radzimy sobie ze stresem i nawykami, które utrzymujemy przez całe życie. Chociaż rodzimy się z pewnymi predyspozycjami genetycznymi, nasze wybory dotyczące stylu życia w znacznym stopniu wpływają na to, jak nasze geny się wyrażają.

Podobne artykuły
Ziołolecznictwo

Leczniczy bulion kostny dla alergików

Ziołolecznictwo

9 Korzyści Ashwagandhy: Dawkowanie i bezpieczeństwo

Ziołolecznictwo

5 korzyści płynących z Citrus Bergamot: Dawkowanie i bezpieczeństwo

Ziołolecznictwo

Ashwagandha na stany lękowe | ZiołaNaZdrowo.pl

Zapisz się na Newsletter
i otrzymuj najnowsze posty prosto na swoją skrzynkę