ZiołaNaZdrowo.pl - wszystkie informacje o ziołach i ziołolecznictwie - dowiedz się o nas więcej  →

Ziołolecznictwo

Naturalne sposoby wspierania zdrowia psychicznego

04 listopada 2021

Istnieje wiele ziół, które mogą wspierać łagodną depresję i stany lękowe, a poniżej wymieniliśmy kilka naszych ulubionych.

  • Melisa lekarska – relaksujący, podnoszący na duchu tonik nerwowy, który wspomaga trawienie i łagodzi niepokój.

  • Werbena – zmniejsza niepokój, depresję i napięcie mięśniowo-szkieletowe, werbena pomaga również w bólach głowy, trawieniu i zespole napięcia przedmiesiączkowego.

  • Dziurawiec zwyczajny – zioło słoneczne, pomaga w łagodnej do umiarkowanej depresji, ale należy go unikać w depresji lękowej i obok SSRI (i innych leków, zapytaj nas, jeśli masz pytania).

  • Mleczny owies – poprawia nastrój, zwłaszcza gdy jest spowodowany wypaleniem i wyczerpaniem. Świetny dla tych, którzy nie znoszą dotyku.

Istnieje wiele wyborów dotyczących stylu życia, które możemy podjąć, aby wspierać nasze zdrowie psychiczne, a poniżej wymieniliśmy kilka z nich. Najważniejsze jest znalezienie tego, co przynosi ci radość w życiu i pozbycie się wszystkiego, co może cię przygnębiać!

Hormon ~ serotonina reguluje wiele funkcji mózgu i zachowań i powszechnie uważa się, że jej poziom jest niski w depresji. Istnieje wiele leków, które pomagają zwiększyć poziom serotoniny w organizmie, ale czy wiesz, że? Istnieje wiele naturalnych sposobów na naturalne zwiększenie poziomu serotoniny.

Natura – uwalnianie serotoniny zależy od ilości tlenu we krwi, więc więcej świeżego powietrza pomoże poprawić nastrój! Jest to często jeden z powodów, dla których czujesz się lepiej, bardziej zrelaksowany i odświeżony po przebywaniu na świeżym powietrzu. Stwierdzono również, że terapia leśna zmniejsza lęk, depresję i złość.

Miłość własna – poczucie własnej wartości i pewność siebie są związane z serotoniną, więc praktykowanie aktów miłości własnej, które pomagają zwiększyć zaufanie do siebie, może wspierać poziom serotoniny. Masaż, kąpiel z bąbelkami, zafundowanie sobie czegoś wyjątkowego to tylko kilka sposobów, w jakie możemy dać sobie trochę miłości.

Ćwiczenia fizyczne – zwiększają poziom endorfin, działają przeciwdepresyjnie i przeciwlękowo. Mogą zwiększać funkcję serotoniny w mózgu i zwiększać dostępność tryptofanu w mózgu.

Terapia światłem – szczególnie w ciemnych miesiącach wykazano, że terapia światłem pomaga w depresji sezonowej, ale jest również pomocna w depresji niesezonowej. Celuj w 30-60 minut dziennie w ciemniejszych miesiącach.

Tryptofan w diecie – niezbędny aminokwas, który jest prekursorem serotoniny. Pokarmy zawierające tryptofan obejmują kurczaka, indyka, jaja, ryby, nasiona dyni i sezamu, tofu, mleko, orzeszki ziemne, ser.

Witamina D jest ważna zwłaszcza na półkuli zachodniej Synteza, funkcja i uwalnianie serotoniny mogą ulec zmianie, jeśli poziom witaminy D, EPA i DHA jest niewystarczający.

Jesteśmy wyszkolonymi terapeutami medycznymi, a jeden z członków zespołu jest bardzo pasjonatem pomagania klientom w poprawie ich zdrowia psychicznego. Jeśli chcesz po prostu porozmawiać lub umówić się na pełną konsultację, skontaktuj się z nami w dowolnym momencie!

Z miłością,

Zespół Apotheka

Również w Blog o zdrowiu

Zioła na skurcze menstruacyjne, zdrowie menstruacyjne i wsparcie macicy

06 maja 2023

Ziołolecznictwo jest stosowane od wieków w leczeniu różnych kwestii zdrowotnych, w tym ziół na skurcze menstruacyjne, dobre samopoczucie menstruacyjne i zdrowie reprodukcyjne.

Jak naturalnie detoksykować organizm za pomocą oczyszczających ziół i żywności?

10 marca 2023 r.

To naturalne, że tak wielu z nas odczuwa potrzebę oczyszczenia ciała, umysłu i duszy na wiosnę, aby zmyć stagnację, która nagromadziła się przez całą zimę. Wiosna reprezentuje czas nadziei i odrodzenia, gdy przygotowujemy się do wejścia w cieplejsze i najbardziej energetyczne pory roku.

Zioła i zdrowe nawyki dla serca

09 lutego 2023

Utrzymanie zdrowego serca jest bezpośrednio związane z tym, jak odżywiamy nasze ciała, radzimy sobie ze stresem i nawykami, które utrzymujemy przez całe życie. Chociaż rodzimy się z pewnymi predyspozycjami genetycznymi, nasze wybory dotyczące stylu życia w znacznym stopniu wpływają na to, jak nasze geny się wyrażają.

Podobne artykuły
Ziołolecznictwo

Leczniczy bulion kostny dla alergików

Ziołolecznictwo

9 Korzyści Ashwagandhy: Dawkowanie i bezpieczeństwo

Ziołolecznictwo

5 korzyści płynących z Citrus Bergamot: Dawkowanie i bezpieczeństwo

Ziołolecznictwo

Ashwagandha na stany lękowe | ZiołaNaZdrowo.pl

Zapisz się na Newsletter
i otrzymuj najnowsze posty prosto na swoją skrzynkę