ZiołaNaZdrowo.pl - wszystkie informacje o ziołach i ziołolecznictwie - dowiedz się o nas więcej  →

Kwiaty

Kwiaty i muzyka: Taylor Swift

Muzyka zawsze była w stanie wywoływać emocje i nadawać głębsze znaczenie niż to, co można by powiedzieć w inny sposób, podobnie jak kwiaty. Dokonaliśmy głębokiej analizy dyskografii Taylor Swift i dopasowaliśmy aranżacje, które naszym zdaniem doskonale reprezentują każdy album.

Taylor Swift (debiut) – Magnificent Affection

Debiut zawsze będzie zajmował szczególne miejsce w naszych sercach, ponieważ był to początek. Taylor weszła na scenę i zmieniła zasady gry. Z prostymi dźwiękami country i tekstem, Debut przedstawia młodzieńcze doświadczenie, podobnie jak aranżacja Magnificent Affection. Koralowe róże reprezentują entuzjazm (Our Song) i pożądanie(Tim McGraw), irys reprezentuje wiarę(A Place in This World), nadzieję(Mary’s Song), odwagę(Picture to Burn) i podziw(Stay Beautiful), podczas gdy różowe lilie reprezentują kobiecość(Teardrops On My Guitar). Pełen młodej miłości i dorastania, Debut jest czymś, co należy cenić, podobnie jak bukiet Magnificent Affection.

Fearless (Taylor’s Version) – Free Spirit Garden

Drugi album Taylor, Fearless, zasługuje na swoją nazwę, ponieważ jest odważny i uparty. Wciąż trzymając się swoich korzeni country, Fearless jest pełen nadziei, miłości i emocji związanych z byciem młodym i wolnym, dzięki czemu Free Spirit Garden jest świetną reprezentacją. Żółta alstroemeria symbolizuje szczęście (Fearless) i radość(Today Was A Fairytale), koralowe róże entuzjazm(Jump Then Fall) i pożądanie (The Other Side of The Door, The Way I Loved You), a pomarańczowe lilie pewność siebie(You Belong With Me, Hey Stephen) i dumę(Mr. Perfectly Fine). Jeśli szukasz kwiatowej reprezentacji Fearless, nie szukaj dalej niż kosz Free Spirit Garden.

Speak Now – Whimsical Lavender

Speak Now zajmuje szczególne miejsce w sercach Swifties, głównie dlatego, że Taylor sama napisała cały album, czego nigdy wcześniej nie robiła. To naprawdę zanurza się w dorastanie, nowe relacje i rozgryzanie rzeczy. Jest bardzo marzycielski i czarujący, dlatego wybraliśmy bukiet Whimsical Lavender. Lawendowe róże reprezentują miłość od pierwszego wejrzenia (Mine) i rodzący się romans (Sparks Fly, Enchanted), fioletowa scabiosa reprezentuje nieszczęśliwą miłość (Dear John, The Story of Us, Haunted), irys symbolizuje nadzieję(Long Live), odwagę(Mean) i mądrość(Innocent), a niebieska larkspur symbolizuje godność i wdzięk(Never Grow Up). Speak Now oddaje piękno, miłość i złamane serce dorastania, dzięki czemu ludzie będą się z nim łączyć przez wiele lat, podobnie jak z bukietem Whimsical Lavender.

Red (Taylor’s Version) – Crimson Ivy Roses

To prawdopodobnie jeden z najbardziej znanych albumów w dyskografii Taylor, i słusznie. Red jest pełen złamanego serca i emocji, ale jest także pełen rozwoju i nauki z poprzednich związków. To klasyczna Taylor, dlatego Crimson Ivy Roses dobrze ją reprezentuje. W końcu nie ma nic bardziej klasycznego niż czerwone róże i czerwona szminka Taylor. Czerwone róże są dobrze znane jako symbol miłości (The Very First Night, Red, Everything Has Changed), ale reprezentują także romans(State of Grace, Treacherous), piękno(Starlight) i odwagę(Holy Ground). Czerwone róże zdecydowanie reprezentują album i Taylor w ogóle, ale eukaliptus jest głównym powodem, dla którego wybraliśmy tę aranżację. Uważa się, że eukaliptus ma działanie oczyszczające, podobnie jak szałwia. Może być używany do oczyszczania negatywnej energii i uczuć, podobnie jak Red. Ten album jest pełen złamanych serc, ale jest też pełen uzdrowienia, podobnie jak bukiet Crimson Ivy Roses.

1989 – Oszałamiająca niespodzianka

Przechodząc od swoich korzeni country do czystego popu, 1989 był całkowitym zwrotem od tego, z czego Taylor była znana. Jest żywy, ekscytujący i zabawny, ale także pełen miłości, złamanego serca i przyjaźni, dlatego wybraliśmy bukiet Stunning Surprise, aby go reprezentował. Różowe stokrotki symbolizują romans (You Are In Love, This Love), zielone anturium symbolizuje wzrost (Shake It Off), świeżość(Welcome to New York) i siłę(Bad Blood), podczas gdy fioletowa statice reprezentuje pamięć(Wildest Dreams), pamięć(Clean) i „tęsknię za tobą”(All You Had To Do Was Was Stay). Jasnoróżowa lilia gwiaździsta symbolizuje dobrobyt i obfitość, co naszym zdaniem doskonale reprezentuje album z 1989 roku jako całość.

Reputation – Gentle Magenta

Chociaż Reputation może mieć reputację (haha, rozumiem) albumu zemsty, to w rzeczywistości jest to bardziej list miłosny o nowym związku. Z piosenkami takimi jak Call It What You Want To, Delicate i Gorgeous, nie można pomylić romantycznych aspektów tego albumu jako całości, dlatego uważamy, że Gentle Magenta jest idealnym bukietem do jego reprezentowania. Na pierwszy rzut oka ta aranżacja jest mroczna i nastrojowa, podobnie jak Reputation, ale kiedy przyjrzysz się bliżej, zobaczysz prawdziwe piękno i znaczenie. Ciemnofioletowe tulipany symbolizują królewskość (King of My Heart) i odrodzenie(Getaway Car), fioletowe lilie calla symbolizują namiętność(Dress, I Did Something Bad, Don’t Blame Me), podczas gdy lawendowe róże reprezentują miłość od pierwszego wejrzenia(Gorgeous) i rodzący się romans(Call It What You Want). Reputation to prawdziwie romantyczny album i nie ma lepszej aranżacji, która by go reprezentowała niż Gentle Magenta.

Lover – Bashful Enchantment

Lover eksploruje miłość we wszystkich formach, nie tylko romantyczną. Jest pełen różnych rodzajów relacji i uczuć, które w nich występują, takich jak pasja, niepokój i wiele innych. Pokazuje, że miłość we wszystkich formach jest piękna, dlatego wybraliśmy aranżację Bashful Enchantment, aby ją reprezentować. Lawendowe róże symbolizują miłość od pierwszego wejrzenia (Paper Rings, Cruel Summer) i pączkujący romans (I Think He Knows, Cornelia Street), różowe hortensje reprezentują szczere emocje(The Archer, Soon You’ll Get Better), podczas gdy lawendowy bukiet symbolizuje trwałe piękno(Daylight), szczęśliwe życie(Lover) i zadowolenie z życia(I Forgot That You Existence). Lover zawiera w sobie wszystkie uczucia i emocje związane z różnymi rodzajami miłości, dzięki czemu jest równie piękny jak bukiet Bashful Enchantment.

Folklor – Rustykalna zima

Taylor naprawdę rozwinęła swoją grę piórem na tym albumie. Zupełnie inny niż wszystko, co kiedykolwiek zrobiła, Folklore skupia się na postaciach, a nie na jej własnym życiu, pozwalając jej odkrywać inne doświadczenia niż te, których sama doświadczyła, dlatego bukiet Rustic Winter tak dobrze pasuje. Biały bukiet reprezentuje szczerość(to ja próbuję, pokój), jasnoróżowe róże reprezentują szczerość.Różowe róże symbolizują słodycz (niewidzialny sznur) i szczęście(siedem), jasnozielone róże symbolizują wzrost(betty) i obfitość(ostatnia wielka amerykańska dynastia), podczas gdy białe róże reprezentują niewinność(hoax, epiphany). Folklore pokazał liryczną sprawność Taylora i naprawdę stworzył sposób, aby ludzie mogli połączyć się i przetworzyć swoje emocje w tak trudnym czasie. To właśnie ta więź i opowiadanie historii sprawiają, że Rustic Winter jest świetną reprezentacją.

Evermore – Entranced Meadow

Będący siostrzanym albumem Folklore, Evermore eksploruje więcej fantastycznych opowieści, do których Taylor skłaniał się podczas pandemii. Chociaż piosenki mogą nie dotyczyć prawdziwych ludzi, nadal łatwo jest połączyć się z postaciami i doświadczeniami, przez które przechodzą. Evermore jest pełne piosenek o życiu, stracie, rozwoju i nie tylko, dlatego uważamy, że Entranced Meadow doskonale je reprezentuje. Pomarańczowe lilie reprezentują pewność siebie (wierzba), różowa hortensja symbolizuje szczere emocje(bluszcz, dorothea), fioletowy statice reprezentuje pamięć (’tis the damn season), pamięć(problemy z szampanem) i „tęsknię za tobą”(marjorie), podczas gdy różowe lwie paszcze symbolizują wdzięk i siłę(szczęście). Evermore to album pełen piękna i emocji, tak jak bukiet Entranced Meadow.

Midnights – Mystic Meadow

Dziesiąty album Taylor, Midnights, łączy jej wcześniejsze popowe brzmienie z liryzmem i opowiadaniem historii, które wykorzystała w Folklore i Evermore, tworząc coś naprawdę wyjątkowego i magicznego. Zawierający piosenki o miłości, stracie, postrzeganiu siebie i nie tylko, Midnights nigdy nie jest bardziej reprezentowany niż w aranżacjach Mystic Meadow. Brzoskwiniowe goździki reprezentują człowieczeństwo (Bigger Than The Whole Sky) i miłość (Lavender Haze, Paris), soczyste reprezentują wytrwałość(You’re On Your Own, Kid), siłę(Mastermind) i bezinteresowną miłość(Sweet Nothing), podczas gdy jasnoróżowe róże reprezentują słodycz(Snow On The Beach) i szczęście(Karma). Mówi się, że protea Pink Mink symbolizuje wyróżniające się piękno, które obejmuje wyjątkowość i różnorodność, z odwagą tworzenia i akceptowania nieuniknionych zmian, a jeśli to nie idealnie opisuje ten album i Taylor Swift, nie wiemy, co to robi.

Kwiaty i muzyka mogą nie być często łączone, ale naprawdę idą w parze. Chcesz dodać bukiet z motywem Taylor Swift do swojego domu? Lokalna kwiaciarnia pomoże Ci stworzyć coś zaczarowanego!

*Wszystkie wspomniane piosenki i albumy są własnością Taylor Swift. Prosimy, nie pozywaj nas – kochamy Cię.

Podobne artykuły
Kwiaty

Najlepsze zdjęcia tygodnia: 21 czerwca 2024 r.

Kwiaty

Najlepsze zdjęcia tygodnia: 14 czerwca 2024 r.

Kwiaty

Najlepsze zdjęcia tygodnia: 31 maja 2024 r.

Kwiaty

Pomysły na prezent dla taty

Zapisz się na Newsletter
i otrzymuj najnowsze posty prosto na swoją skrzynkę