ZiołaNaZdrowo.pl - wszystkie informacje o ziołach i ziołolecznictwie - dowiedz się o nas więcej  →

Ziołolecznictwo

Czego należy się spodziewać podczas zabiegu akupunktury

24 czerwca 2022 r.

Kiedy przychodzisz na wstępne leczenie akupunkturą można oczekiwać, aby usiąść i porozmawiać z lekarzem na około pół godziny. Będą one nurkować głęboko w swoich problemów zdrowotnych i słuchać, co twoje cele są i rozwijać kompleksowy plan leczenia.

Praktycy TCM będą patrzeć na język i czuć puls i palpate pewne punkty na ciele, aby pomóc zebrać zrozumienie, co dzieje się w organizmie. Po ustaleniu planu leczenia, lekarz pomoże Ci się rozgościć, zanim rozpocznie się zabieg igłowania.

Ważne jest, aby czuć się komfortowo podczas zabiegu, więc proszę nie krępować się, jeśli pozycja, w której się znajdujesz nie jest dobra. Najlepsze rezultaty uzyskuje się, gdy można się w pełni zrelaksować podczas zabiegu.Terapeuta może użyć wielu poduszek, koców lub lamp cieplnych, aby zapewnić maksymalny komfort. Po wprowadzeniu igieł zaleca się odpoczynek przez minimum 20 minut, ale ta część zabiegu może trwać nawet godzinę w zależności od dostępnego czasu i poziomu komfortu pacjenta.

Igły akupunkturowe są bardzo cienkie, o szerokości pasma włosów i nie powinny być bolesne. Mimo że oczekuje się pewnych odczuć, ponieważ qi w ciele jest wywoływane i może być odczuwane jako ciężkość, tępy ból, a nawet małe zaps. Jeżeli cokolwiek jest niekomfortowe podczas zabiegu, nie bój się powiedzieć o tym swojemu lekarzowi.

Po zakończeniu zabiegu możesz od razu odczuć jego efekty. Możesz czuć się zmęczony lub naładowany energią po zabiegu, każdy reaguje trochę inaczej. Daj sobie przestrzeń, aby pójść na spacer lub posiedzieć nad oceanem.

Ilość zabiegów, których możesz potrzebować będzie całkowicie indywidualna i Twój lekarz powinien porozmawiać o tym z Tobą podczas Twojego czasu z nimi. Chociaż możesz poczuć efekty od razu, akupunktura działa najlepiej, gdy jest wykonywana w regularnych odstępach czasu przez pewien okres.

Akupunktura ma zdolność do leczenia:

Przewlekłego i ostrego bólu

Urazy ortopedyczne

Bóle głowy/migreny

Zaburzenia trawienia i zdrowie jelit

Problemy z układem rozrodczym i niepłodność

Stres

Lęk

Umiarkowana depresja

Przeziębienia/Flus

Problemy z oddychaniem

Choroby skóry

Jeśli chcesz umówić się na konsultację lub akupunkturę odwiedź stronę
Book A Treatment lub wyślij e-mail, aby dowiedzieć się więcej na info@apothekaherbal.ca.

Napisane przez Avery Knetchel

Zarejestrowany akupunkturzysta i zielarz

Również w Blogu o zdrowiu

Jak odtruć się naturalnie za pomocą oczyszczających ziół i żywności

10 marca 2023 r.

To naturalne, że tak wielu z nas czuje potrzebę oczyszczenia ciała, umysłu i duszy na wiosnę, aby zmyć stagnację, która nagromadziła się przez całą zimę. Wiosnag reprezentuje czas nadziei i odrodzenia, gdy przygotowujemy się do wejścia w cieplejszy i najbardziej energetyczny okres roku.

Zioła i zdrowe nawyki dla serca

09 lutego 2023 r.

Utrzymanie zdrowego serca jest bezpośrednio związane z tym, jak odżywiamy nasze ciało, jak radzimy sobie ze stresem i jakie nawyki utrzymujemy przez całe życie. Chociaż rodzimy się z pewnymi predyspozycjami genetycznymi, nasze wybory dotyczące stylu życia w znacznym stopniu wpływają na to, jak wyrażają się nasze geny.

Czego się spodziewać? Praca z zielarzem

08 stycznia 2023 r.

Ziołolecznictwo istnieje od wieków, ale to nie znaczy, że wiesz dokładnie, czego się spodziewać, kiedy zdecydujesz się z kimś pracować. Znalezienie i praca z nowym praktykiem jakiejkolwiek modalności może być ekscytujące i nerwowe w tym samym czasie,

Podobne artykuły
Ziołolecznictwo

Przewodnik po poporodowej odnowie biologicznej i ziołach poporodowych

Ziołolecznictwo

Adaptogeny w leczeniu wypalenia: Które działają najlepiej?

Ziołolecznictwo

Leczniczy bulion kostny dla alergików

Ziołolecznictwo

9 Korzyści Ashwagandhy: Dawkowanie i bezpieczeństwo

Zapisz się na Newsletter
i otrzymuj najnowsze posty prosto na swoją skrzynkę