ZiołaNaZdrowo.pl - wszystkie informacje o ziołach i ziołolecznictwie - dowiedz się o nas więcej  →

Botanika

Citrus Bergamot Dawkowanie: Ile należy przyjmować dziennie?

Citrus bergamot(Citrus bergamia) Jest szeroko stosowanym owocem cytrusowym o wielu potencjalnych korzyściach zdrowotnych.

To zioło zostało wykorzystane w medycynie tradycyjnej i współczesnych dni leczenia cholesterolu, ciśnienia krwi, infekcji i innych dolegliwości.

Ten artykuł obejmuje najlepsze dawkowanie bergamotki cytrusowej, w zależności od stanu zdrowia, jak również najlepszy czas, aby wziąć bergamotkę cytrusową.

Citrus Bergamot Przegląd:

Citrus bergamot(Citrus bergamia) to owoc cytrusowy pochodzący z Kalabrii we Włoszech. Jest również nazywany pomarańczą bergamotową, kwaśną pomarańczą lub czasami po prostu bergamotą.

Uważa się, że owoc ten jest hybrydą gorzkiej pomarańczy i zwykłej cytryny, a w rzeczywistości ma żółtozielony wygląd, podobny do limonki.

Citrus bergamot zyskał popularność dzięki zastosowaniu w herbatach ziołowych. W szczególności bergamota cytrusowa jest używana do produkcji herbaty Earl Grey poprzez połączenie liści czarnej herbaty z olejkiem bergamotowym pozyskiwanym ze skórki.

W cytrusowej bergamotce znajduje się wiele związków o działaniu prozdrowotnym, przede wszystkim flawonoidy. Niektóre z głównych związków bioaktywnych w tym owocu odpowiedzialnych za korzyści zdrowotne to:

  • Neohesperydyna
  • Neoereocitrin
  • Naringin
  • Poncertyna
  • Bergamotyna
  • Mitrocin

Citrus Bergamot Dawkowanie:

Citrus bergamot ma wiele dobrze udokumentowanych korzyści zdrowotnych, takich jak dla cholesterolu, ciśnienia krwi i stanów zapalnych.

Oczywiście, te korzyści są w dużej mierze zależy od korzystania z prawej dawki cytrusowej bergamotki. Dlatego w tej sekcji odpowiemy na ważne pytanie, ile cytrusów bergamotki należy przyjmować.

Citrus Bergamot Dawkowanie dla Cholesterol:

Jednym z najbardziej dobrze zbadanych korzyści z cytrusów bergamotki jest jej działanie obniżające poziom cholesterolu.

Jedno z badań klinicznych wykazało, że dawki 500 mg i 1000 mg bergamotki cytrusowej zmniejszyły całkowity i lipoproteinowy o niskiej gęstości (LDL) cholesterol, jednocześnie zwiększając lipoproteinowy o wysokiej gęstości (HDL) cholesterol.

W innym badaniu klinicznym odkryto, że 1000mg flawonoidów z bergamotki cytrusowej znacząco obniżyło poziom cholesterolu LDL i całkowitego oraz zmniejszyło stosunek LDL do HDL.

W oparciu o te i kilka innych badań klinicznych, biorąc 500mg do 1000mg ekstraktu flawonoidów cytrusowych bergamot dziennie wydaje się być najlepszym dawkowanie bergamot dla cholesterolu. Ta dawka powinna być przyjmowana codziennie przez co najmniej cztery tygodnie. Można ją przyjmować codziennie przez okres do sześciu miesięcy lub dłużej.

Streszczenie:

Zalecany ekstrakt z bergamotki cytrusowej na cholesterol to codzienna suplementacja 500mg do 1000mg przez cztery tygodnie do sześciu miesięcy.

Citrus Bergamot Dosage for Weight Loss & Blood Sugar Control:

Kolejna oparta na dowodach korzyść z bergamotki cytrusowej jest dla poprawy cukru we krwi i utraty wagi. Wiele badań klinicznych wykazało, że bergamotka cytrusowa może pomóc obniżyć poziom cukru we krwi, poprawić wrażliwość na insulinę, zwiększyć metabolizm i zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej.

Jedno badanie kliniczne wykazało, że 500mg ekstraktu z bergamotki cytrusowej obniżyło poziom cukru we krwi u 237 osób.

Inne badanie kliniczne wykazało, że przyjmowanie 650mg lub 1300mg ekstraktu polifenoli z bergamotki cytrusowej zmniejszyło poziom cukru we krwi, wagę ciała i wskaźnik masy ciała (BMI) u otyłych pacjentów z łagodnie wysokim poziomem cukru we krwi. Stwierdzono, że wyższa dawka prowadzi do lepszych wyników.

Jedno z badań klinicznych wykazało, że przyjmowanie 500 mg ekstraktu z bergamotki cytrusowej dziennie znacząco zmniejszyło masę ciała, obwód talii, BMI i poziom cukru we krwi u starszych osób dorosłych z podwyższonym poziomem cukru we krwi i lipidów.

W oparciu o badania kliniczne, większość osób odniesie korzyści z przyjmowania 500mg do 1000mg ekstraktu z bergamotki cytrusowej dziennie. Osoby chcące stosować pomarańczę bergamotową w celu obniżenia poziomu cukru we krwi lub utraty wagi powinny dążyć do przyjmowania jej codziennie przez trzy do sześciu miesięcy, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Podsumowanie:

Zalecane dawkowanie bergamotki cytrusowej dla utraty wagi i regulacji poziomu cukru we krwi to codzienna suplementacja 500mg do 1000mg przez trzy do sześciu miesięcy.

Citrus Bergamot dawkowanie na stany zapalne:

Citrus bergamot ma również dowody za nim do zmniejszenia stanu zapalnego i stresu oksydacyjnego. Podczas gdy nie ma tak wielu badań klinicznych w porównaniu do innych efektów zdrowotnych, istnieje wystarczająco dużo badań, aby uznać go za skuteczny w zmniejszaniu stanu zapalnego.

Jedno z badań klinicznych wykazało, że 650mg cytrusowej bergamotki uzupełniane dwa razy dziennie doprowadziło do zmniejszenia markerów zapalnych.

Badanie kliniczne na pacjentach z cukrzycą typu 2 wykazało, że zaledwie 300mg bergamotki cytrusowej znacznie zmniejszyło markery stanu zapalnego (np. TNF-α).

Na podstawie badań, przyjmowanie od 300mg do 1300mg flawonoidów z bergamotki cytrusowej dziennie jest skuteczne w zmniejszaniu stanu zapalnego. Taka dawka może być trwale przyjmowana przez dłuższy czas.

Podsumowanie:

Zalecane dawkowanie bergamotki cytrusowej w przypadku stanów zapalnych to długotrwała, codzienna suplementacja od 300mg do 1300mg.

Jaka forma bergamotki cytrusowej jest najlepsza?

Ważne jest, aby pamiętać, że dawki, o których mowa powyżej, dotyczą flawonoidów cytrusowych bergamotki, a nie ekstraktu z całego owocu.

To dlatego, że flawonoidy mają największe korzyści dla zdrowia. Można oczywiście uzyskać korzyści zdrowotne z całego owocu. Ale na podstawie badań, wybór suplementu, który zawiera 500mg do 1000mg bioflawonoidów cytrusowych bergamoty wydaje się być najlepszym sposobem działania.

Czy mogę przyjmować Citrus Bergamot na pusty żołądek?

Tak. Jest to ogólnie w porządku, aby wziąć cytrusowy bergamot na pusty żołądek. Z tym, że robienie tego zwiększa ryzyko wystąpienia objawów trawiennych, takich jak rozstrój żołądka lub zgaga.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć pełny profil bezpieczeństwa bergamotki cytrusowej.

Dlatego większość ludzi może chcieć wziąć cytrusowy bergamot z lekkim posiłkiem. Czyniąc to może również pomóc ustabilizować odpowiedź organizmu cukru we krwi na posiłek.

Kiedy jest najlepsza pora dnia, aby wziąć Citrus Bergamot?

Citrus bergamot można przyjmować o każdej porze dnia, ponieważ nie ma przekonujących dowodów sugerujących, że jedna pora dnia jest lepsza od drugiej.

Z tego powodu, może być korzystne, aby wziąć cytrusowy bergamot rano, aby czerpać korzyści z niego przez cały dzień. Ponadto, biorąc go od razu rano może pomóc jeden do budowania nawyku i być bardziej spójne.

Citrus Bergamot vs. inne zioła:

Citrus Bergamot jest często porównywany z wieloma innymi różnymi rodzajami ziół. Zebraliśmy kilka pomocnych artykułów, w których omawiamy wspólne porównania.

– Citrus Bergamot vs. Berberine: Podobieństwa i różnice wyjaśnione

– Citrus Bergamot vs. Bitter Orange: Podobieństwa i różnice wyjaśnione

– Citrus Bergamot vs. Red Yeast Rice: Podobieństwa i różnice wyjaśnione

– Cytrusy Bergamota vs. Statyny: Podobieństwa i różnice wyjaśnione

Read More:

Poniżej zebraliśmy nasze artykuły, które przechodzą przez konkretne korzyści zdrowotne cytrusowej bergamotki dla dodatkowego czytania.

– 5 Korzyści z cytrusów Bergamotki

– 5 Korzyści z Citrus Bergamot Tea: Dawkowanie i skutki uboczne

– Bergamotka cytrusowa dla cukru we krwi i utraty wagi

– Bergamotka cytrusowa na cholesterol

– Bergamotka Cytrusowy dla Zapalenie

– Citrus Bergamot Bezpieczeństwo: Skutki uboczne & Interakcje

Wnioski:

Citrus bergamot ma wiele możliwych korzyści zdrowotnych. Największe korzyści osiąga się, gdy stosuje się dawkę opartą na dowodach, którą jest zazwyczaj ekstrakt zawierający 500mg do 1000mg flawonoidów cytrusowych bergamotki dziennie.

Citrus bergamot można przyjmować o każdej porze dnia, choć może najlepiej stosować go od razu rano, aby zbudować nawyk i pozwolić składnikom pracować w organizmie przez cały dzień. Również przyjmowanie bergamotki cytrusowej z posiłkiem wydaje się korzystne, aby zmniejszyć szansę na wystąpienie skutków ubocznych, a jednocześnie obniżyć reakcję cukru we krwi po posiłku.

Jak zawsze, skonsultuj się z lekarzem lub certyfikowanym medykiem przed podjęciem cytrusowej bergamotki lub jakiegokolwiek innego suplementu.

Podobne artykuły
Botanika

Najlepsze suplementy Ashwagandha | 2024 Kompletny przewodnik

Botanika

7 kluczowych zalet diabelskiego pazura: Dawkowanie i bezpieczeństwo

Botanika

Truskawki, Fragaria, ukochane owoce. 2. Zastosowanie i folklor

Botanika

5 korzyści płynących z Pleurisy Root: Dawkowanie i bezpieczeństwo

Zapisz się na Newsletter
i otrzymuj najnowsze posty prosto na swoją skrzynkę