Site icon ZiołaNaZdrowo.pl

Fioletowy ocet z wróżki wiosennej:Bogaty w minerały wiosenny tonik

Kiedy fiołki zaczynają pojawiać się w wiosennym krajobrazie, jest to dla nas sygnał, że wiosenna promenada bogatych w minerały, oczyszczających ziół jest w pełnym rozkwicie. Fiołek ma doskonałe towarzystwo – gdy pojawiają się jego sercowate liście i fioletowe kwiaty, należy szukać takich ziół, jak ciecierzyca, mniszek lekarski, babka płesznik i pokrzywy.

Wszystkie te odżywcze wiosenne piękności należą do kategorii ziół o działaniu tonizującym

. Wielu zielarzy nazywa je „środkami oczyszczającymi krew” i rzeczywiście mogą one pomóc w optymalizacji jakości krwi poprzez wpływ na metabolizm komórkowy. Działają również magicznie, wspomagając eliminację odpadów poprzez poprawę funkcji wątroby, nerek, układu trawiennego i limfatycznego.

Zioła alteratywne mogą być pomocne dla

:

Fiołek jest jednym z moich wybranych ziołowych alteratyw, ponieważ jego delikatne młode listki są optymalnie pyszne do naparowanych octów, wiosennych sałatek i pesto. Oprócz tego, że jest klasycznym ziołem oczyszczającym, fiołek jest bogaty w rozpuszczalny błonnik i jest tradycyjnym środkiem na układ limfatyczny i oddechowy; pomaga nam wzmocnić się w ostatnich tygodniach kaszlu i przeziębienia. Więcej o zastosowaniach leczniczych fiołka można przeczytać tutaj

.

*Proszę skonsultować się z doświadczonym zielarzem przed zastosowaniem ziół na którykolwiek z tych stanów lub w celu oczyszczenia organizmu.

Wczesnowiosenne poszukiwania składników wiosennego octu bajkalskiego

Bogate w minerały wiosenne octy

Moja córka i ja lubimy świętować wiosnę, zbierając nasze kosze, witając promienie słońca i zbierając świeże dzikie i ogrodowe zioła do „octu bajkowego”. Trawnik i ogrody są w tym czasie wypełnione ziołami leczniczymi. Nazywam go octem wróżkowym, ponieważ wszystkie rośliny są tak małe i urocze o tej porze roku, a szczypta tego i szczypta tamtego, zwieńczona drobnymi kwiatkami, ma magiczne uczucie.

Octy wykonane z wysokomineralnych ziół to świetny sposób, by przemycić do diety trochę dodatkowych leków i wartości odżywczych! Kiedy dodajesz ocet do żywności, która jest bogata w minerały – takie jak ciemne liście zieleni – kwasowość pomaga organizmowi przyswoić te minerały (oprócz wszystkich minerałów zawartych w samych ziołach)!

Octy ziołowe mają swoje stałe miejsce w apteczce, ale są również szeroko rozpowszechnione zarówno jako przyprawa, jak i składnik domowych sosów sałatkowych. W rzeczywistości, wiele roślin, które są tradycyjnie przygotowywane jako octy ziołowe, z łatwością pokonuje granicę między lekiem a przyprawą.

Ocet jabłkowy z cydru jest najbardziej popularny w preparatach leczniczych, ale ja wolę ocet balsamiczny, ponieważ nasza rodzina lubi jego smak. Każdy rodzaj naturalnego octu może być przydatny, ale należy pamiętać, że destylowany biały ocet może być wysoko przetworzony i czasami jest wykonany z genetycznie modyfikowanej kukurydzy.

<img

src=”https://3duzyb4bw6dk10sxk642xo1d-wpengine.netdna-ssl.com/wp-content/uploads/2020/02/Harvesting-violet-flowers-Viola-sororia.jpg” alt=”Dziewczyna zbierająca kwiaty fiołka (Viola sororia)” width=”667″ height=”1000″ />

Zbieranie kwiatów fiołka trójbarwnego (Viola sororia)

Lista materiałów

Składniki dla octu wiosennej wróżki

Przepis na wiosenny ocet wróżki

Ten przepis jest świętem wiosny! Dlatego zachęcam Cię do zbierania sezonowych ziół, które wydają Ci się najbardziej ekscytujące. Wymieniłam poniżej kilka możliwości; możesz je łączyć w dowolnych proporcjach – pamiętaj tylko, by zebrać tyle, by luźno zapakować wybrany słoik Mason. Jedną z sugestii jest zebranie garści każdego lub każdej z poniższych ziół, świeżo zebranych i nie suszonych. Lub spróbuj zrobić swoją własną wersję z jakichkolwiek ulubieńców wyrastających w Twoim ogrodzie i na polach.

Prosimy o 150% pewność identyfikacji przed zebraniem jakichkolwiek roślin. Potrzebujesz przewodnika? Sprawdź naszą listę książek o zdobywaniu pożywienia i identyfikacji roślin lista książek.

Jeśli nie znasz żadnego z tych dzikich ziół, możesz kupić mniszek lekarski i korzeń łopianu w sklepie spożywczym lub na targu rolniczym, a także włączyć do zestawu nowe zioła z własnego ogrodu, takie jak melisalekarska(Melissa officinalis) i melisa pszczela (Monarda didyma

). –

Dodawanie octu do ziół

Dawkowanie wynosi 1-3 łyżki stołowe (15- 45 ml) dziennie.

Zalecam przyjmowanie octów ziołowych z jedzeniem, ponieważ będą lepiej przyswajalne, a kwas będzie mniej prawdopodobny, aby pogorszyć trawienie lub spowodować problemy ze szkliwem zębów. Włączenie ich do sosów sałatkowych i przypraw to doskonały sposób na łatwe spożywanie bogatych w minerały wiosennych ziół!

Exit mobile version