Site icon ZiołaNaZdrowo.pl

Akupunktura na stres

Maj 26, 2022 Akupunktura na stres

Akupunktura jest bardzo skuteczna w leczeniu zarządzania stresem. Akupunkturzyści wkładają małe igły do ciała, aby uzyskać dostęp do kanałów meridianów i ścieżek w ciele. Stymulacja tych punktów reguluje przepływ qi i krwi, zmniejszając ból i doprowadzając do równowagi całego systemu.

Uważa się, że akupunktura stymuluje centralny układ nerwowy poprzez mięśnie, nerwy i tkankę łączną. Dostęp do tych części ciała za pomocą igieł uwalnia nasze naturalne endorfiny i środki przeciwbólowe. W ten sposób uważa się, że akupunktura skutecznie leczy stres i ból tak dobrze. Badania pokazują, że regularne zabiegi akupunktury mogą skutecznie obniżyć stres poprzez aktywację przywspółczulnego układu nerwowego (PNS). PNS napędza ciało w stanie „odpoczynku i trawienia”, który jest, gdy systemy ciała rozkwitają, ponieważ nie są aktywowane w trybie „walki lub ucieczki”. Im częściej jesteśmy w stanie „odpoczynku i trawienia”, tym bardziej jesteśmy ogólnie zrelaksowani.

Jeśli doświadczasz chronicznego stresu związanego z niepokojem, nerwowością, niskim nastrojem, bezsennością, niepokojem, drażliwością lub bólami głowy, akupunktura może być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Aby uzyskać najlepsze doświadczenie akupunktury, znajdź praktyka, który czuje się jak dobre dopasowanie, z którym można otwarcie komunikować. Możesz zobaczyć pewne efekty już po jednym zabiegu, lub lekarz może zasugerować plan leczenia. Ogólnie mówiąc podczas leczenia stresu, lepiej jest iść na zabiegi w stałych odstępach czasu dla określonej ilości czasu. Na przykład twój praktyk może zasugerować widzenie cię raz w tygodniu przez 6 tygodni.

Jednym z moich ulubionych punktów służących relaksacji i uspokojeniu umysłu jest Yintang. Ten punkt może być zlokalizowany na czole bezpośrednio pomiędzy obiema brwiami.Akupresura jest tutaj skuteczna. Przytrzymaj ten punkt przez około 2 minuty, aby pomóc umysłowi się zrelaksować.

Aby zapytać o przyszłe usługi akupunktury Apotheka, wyślij nam e-mail z prośbą o dołączenie do naszej listy oczekujących michelle@apothekaherbal.ca.

Napisane przez Avery Knechtel

Również w Blogu o zdrowiu

Jak odtruć naturalnie z oczyszczania ziół i żywności

10 marca 2023 r.

To naturalne, że tak wielu z nas czuje potrzebę oczyszczenia ciała, umysłu i duszy na wiosnę, aby zmyć stagnację, która nagromadziła się przez całą zimę. Wiosna reprezentuje czas nadziei i odrodzenia, ponieważ przygotowujemy się do wejścia w cieplejszy i najbardziej energetyczny okres roku.

Zioła i zdrowy styl życiato dla serca

09 lutego 2023 r.

Utrzymanie zdrowego serca jest bezpośrednio związane z tym, jak odżywiamy nasze ciało, radzimy sobie ze stresem i jakie nawyki utrzymujemy przez całe życie. Chociaż rodzimy się z pewnymi predyspozycjami genetycznymi, nasze wybory dotyczące stylu życia w znacznym stopniu wpływają na to, jak wyrażają się nasze geny.

Czego się spodziewać? Praca z zielarzem

08 stycznia 2023 r.

Ziołolecznictwo istnieje od wieków, ale to nie znaczy, że wiesz dokładnie, czego się spodziewać, kiedy zdecydujesz się z kimś pracować. Znalezienie i praca z nowym praktykiem jakiejkolwiek modalności może być ekscytujące i nerwowe w tym samym czasie,

Exit mobile version