Site icon ZiołaNaZdrowo.pl

5 sposobów na wsparcie nierównowagi hormonalnej

Luty 06, 2022

Istnieje wiele praktyk, które możemy włączyć do naszego dnia, aby pomóc wspierać zaburzenia równowagi hormonalnej. Brak równowagi hormonalnej może być spowodowany przez wiele czynników, w tym; środowisko, nawyki stylu życia, odżywianie, poziom stresu, jakość snu i trawienie. W zależności od osoby, zioła mogą być pomocne jako dodatek do zmian żywieniowych i nawykowych. Praktyki te mogą być szczególnie pomocne, jeśli klientka niedawno przestała stosować antykoncepcję lub wkładkę hormonalną. Poniżej przedstawiamy kilka obszarów, na których należy się skupić podczas wspierania zaburzeń równowagi hormonalnej.

1. Detoksykacja wątroby

2. Wspieraj zróżnicowany mikrobiom

3. Równowaga cukru we krwi

Niski poziom cukru we krwi może powodować, że nadnercza uwalniają nadmiar kortyzolu, zwiększając nasz blglukozy. Z czasem może to prowadzić do wysokiego poziomu insuliny lub insulinooporności, co obniża poziom globuliny wiążącej hormony płciowe; białka wytwarzanego w wątrobie, które wiąże się z hormonami. Może to spowodować wzrost krążących wolnych hormonów, zwłaszcza testosteronu i estrogenu, co prowadzi do zaburzenia równowagi.

Spróbuj tych wskazówek, aby wspierać stabilizację cukru we krwi przez cały dzień:

4. Odżywiaj swoje nadnercza

5. Unikaj estrogenów środowiskowych:

Jesteśmy narażeni na ksenoestrogeny wiele razy dziennie poprzez chemikalia, pestycydy, tworzywa sztuczne, niefiltrowaną wodę i toksyny przemysłowe. Estrogeny środowiskowe mogą naśladować nasze endogenne estrogeny, tworząc potencjalną dominację estrogenów.

Niektóre sposoby na zmniejszenie ekspozycji obejmują:

Napisane przez Riley

Riley jest zielarką medyczną i dietetyczką, a jej pasją jest praca z osobami szukającymi równowagi i wsparcia dla hormonów. Możesz umówić się z nią na pełną konsultację online lub osobiście.

Zarezerwuj tutaj: https://apothekaherbal.janeapp.com/#/staff_member/2/treatment/11

Również w Blogu o zdrowiu

Zioła na skurcze menstruacyjne, Zdrowie menstruacyjne i wsparcie macicy

06 maja 2023 r.

Ziołolecznictwo było stosowane od wieków w leczeniu różnych problemów zdrowotnych, w tym przy użyciu ziół na skurcze menstruacyjne, wellness menstruacyjne i zdrowie reprodukcyjne.

Jak odtruć naturalnie z oczyszczania ziół i żywności

10 marca 2023

To naturalne, że tak wielu z nas czuje potrzebę oczyszczenia ciała, umysłu i duszy na wiosnę, aby zmyć stagnację, która nagromadziła się przez całą zimę. Wiosna reprezentuje czas nadziei i odrodzenia, ponieważ przygotowujemy się do wejścia w cieplejszy i najbardziej energetyczny okres roku.

Zioła i zdrowe nawyki dla serca

09 lutego 2023 r.

Utrzymanie zdrowego serca jest bezpośrednio związane z tym, jak odżywiamy nasze ciało, jak radzimy sobie ze stresem i jakie nawyki utrzymujemy przez całe życie. Chociaż rodzimy się z pewnymi predyspozycjami genetycznymi, nasze wybory dotyczące stylu życia w znacznym stopniu wpływają na to, jak wyrażają się nasze geny.

Exit mobile version