ZiołaNaZdrowo.pl - wszystkie informacje o ziołach i ziołolecznictwie - dowiedz się o nas więcej  →

Ziołolecznictwo

Korzyści zdrowotne z melisy

15 lipca 2022 r.

Lemon Balm ma fantastyczne korzyści zdrowotne. Ta roślina rośnie jak chwast i dziękujemy Wielkiej Matce Ziemi, że to robi! Melissa officinalis, powszechnie znana jako melisa, jest tak pięknym i potężnym lekiem, a im bardziej nas otacza, tym bardziej jesteśmy upoważnieni do wzięcia naszej medycyny z powrotem w nasze ręce.

W ciepły letni dzień przejdź się i rozejrzyj się, łatwo znajdziesz silny zapach melisy. To zioło jest pełne lotnych olejków linalool i citronellal, które przyczyniają się do jego niesamowitego zapachu cytryny. Melisa należy do rodziny miętowatych i na pierwszy rzut oka można ją pomylić z liśćmi mięty, ale jej silny aromat odróżnia ją od nich. Podobnie jak mięta, melisa jest wspaniałym ziołem do spożywania w gorących miesiącach letnich, ponieważ energicznie chłodzi ciało. Użyj tego zioła do ochłodzenia się po długim dniu na słońcu lub do ochłodzenia gorącej konstytucji. Liście są jadalne i pełne smaku i mogą być dodawane do potraw, aby uzyskać lemony pop of favour. Uwielbiamy używać tego obfitego zioła, aby zrobić pesto z melisy jako pyszny sposób na ochłodę.

Melisa ma długą historię zastosowania leczniczego, w rzeczywistości butelka „Spirit of Melissa” była powszechnie spotykana w większości gospodarstw domowych w tamtych czasach i była używana jako środek uspokajający dla układu nerwowego. Melisa ma powinowactwo do układu nerwowego i tradycyjnie była używana do podnoszenia ducha i przegonić melancholii, relaks serca i złagodzić kołatanie serca. To zioło jest nadal szeroko stosowane w ziołolecznictwie dzisiaj dla szerokiego zakresu zastosowań, w tym:

  • Wsparcie układu nerwowego z efektami zarówno relaksującymi jak i podnoszącymi na duchu
  • Wsparcie układu trawiennego dzięki działaniu przeciwskurczowemu i karminizującemu, które pomaga złagodzić nieprzyjemne gazy i wzdęcia.
  • Wsparcie przeciwwirusowe: zioło to jest silnym przeciwwirusem i jest aktywne wobec wirusa Herpes simplex i innych powiązanych wirusów, w tym wirusa ospy wietrznej / kurczaka

Ze względu na powinowactwo melisy do układu nerwowego roślina ta może pomóc w szerokim zakresie dolegliwości układu nerwowego, takich jak niepokój, niepokój i nerwowość, a nawet migreny. Melisa naprawdę błyszczy jako zioło przeciwwirusowe ze względu na zawartość kwasu rozmarynowego i innych polifenoli, co czyni ją nieocenioną w leczeniu infekcji Herpes simplex. Wirusy takie jak te lubią leżeć uśpione w komórkach nerwowych, gdzie mogą omijać układ odpornościowy, tylko po to, aby następnie podróżować do skóry i flary, gdy ciało jest wyczerpany, stres, lub osłabione.

Stosowana miejscowo melisa działa na te infekcje wirusowe.

Niezależnie od tego, czy jesteś nowym użytkownikiem melisy, czy długoletnim miłośnikiem melisy, przyjdź do Apotheka i napij się z nami herbaty i podziel się tą piękną rośliną. Jak zawsze, radzimy skorzystać z pomocy wyszkolonego zielarza lub lekarza przed wypróbowaniem nowego zioła, aby zapewnić bezpieczeństwo i odpowiednie stosowanie ziół leczniczych.

*To zioło jest przeciwwskazane w stanach niedoczynności tarczycy*.

Napisane przez ZiołaNaZdrowo.pl

Zielarz medyczny w trakcie szkolenia

Również w Blogu o zdrowiu

Jak naturalnie detoksować się z oczyszczającymi ziołami i żywnością

Marzec 10, 2023

To naturalne, że tak wielu z nas czuje potrzebę oczyszczenia ciała, umysłu i duszy na wiosnę, aby zmyć stagnację, która nagromadziła się przez całą zimę. Wiosna reprezentuje czas nadziei i odrodzenia, ponieważ przygotowujemy się do wejścia w cieplejszy i najbardziej energetyczny okres roku.

Zioła i zdrowe nawyki dla serca

09 lutego 2023

Utrzymanie zdrowego serca jest bezpośrednio związane z tym, jak odżywiamy nasze ciało, jak radzimy sobie ze stresem i jakie nawyki utrzymujemy przez całe życie. Chociaż rodzimy się z pewnymi predyspozycjami genetycznymi, nasze wybory dotyczące stylu życia w dużym stopniu wpływają na to, jak wyrażają się nasze geny.

Czego się spodziewać? Praca z zielarzem

08 stycznia 2023

Ziołolecznictwo istnieje od wieków, ale to nie znaczy, że wiesz dokładnie, czego się spodziewać, kiedy zdecydujesz się z kimś pracować. Znalezienie i praca z nowym praktykiem jakiejkolwiek modalności może być ekscytujące i nerwowe w tym samym czasie,

Podobne artykuły
Ziołolecznictwo

Przewodnik po poporodowej odnowie biologicznej i ziołach poporodowych

Ziołolecznictwo

Adaptogeny w leczeniu wypalenia: Które działają najlepiej?

Ziołolecznictwo

Leczniczy bulion kostny dla alergików

Ziołolecznictwo

9 Korzyści Ashwagandhy: Dawkowanie i bezpieczeństwo

Zapisz się na Newsletter
i otrzymuj najnowsze posty prosto na swoją skrzynkę